Jak wyciszyć ścianę w bliźniaku?

Planuję zakup domu - połowy bliźniaka. Ściana oddzielająca ją od sąsiada wykonana jest z betonu komórkowego, dlatego zastanawiam się, czy nie będzie problemu z akustyką. Czy są jakieś sposoby na wyciszenie takiej ściany?

Hałasy dobiegające zza ściany to duży problem w budownictwie wielorodzinnym. Często to właśnie ten powód jest decydujący przy zamianie mieszkania w bloku na własny dom. Niestety, również i w nim zapewnienie ciszy może być sporym wyzwaniem - gdy budynek zlokalizowany jest w pobliżu ruchliwej drogi, głośnego warsztatu czy - jak w tym przypadku - w zabudowie bliźniaczej mieszka hałaśliwy sąsiad. Możliwości są tu ograniczone, bo kwestie komfortu akustycznego powinny zostać wzięte pod uwagę podczas projektowania domu.

Dodatkowy problem polega na tym, że w opisanym przez czytelnika domu ściany zewnętrzne wykonano z dość lekkiego materiału. Nie stanowią one tak skutecznej bariery przed hałasem, jak konstrukcje o dużej masie, wzniesione z bloczków silikatowych, pełnej cegły czy ze

...