Czytaj już od 1 zł
Poznaj ofertę
Mądra ochrona Mądra ochrona Instalacje inteligentne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, również wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Decydując się na takie rozwiązanie można podnieść komfort mieszkania i zmniejszyć wydatki eksploatacyjne. Włączenie w ten system alarmu pozwala natomiast zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.
Jakie dofinansowanie na wymianę dachu z azbestem? Jakie dofinansowanie na wymianę dachu z azbestem? PYTANIE CZYTELNIKA: Chciałbym wymienić pokrycie dachowe z eternitu, które zawiera azbest. Słyszałem, że materiał ten jest szkodliwy dla zdrowia i trzeba go jak najszybciej usunąć. Czy mogę liczyć na jakieś dofinansowanie takiego przedsięwzięcia? Jak przeprowadzić tego typu prace?
Wygodny wjazd na posesję Wygodny wjazd na posesję W większości domów jest przynajmniej jeden samochód. Aby umożliwić nim wjazd na posesję, w ogrodzeniu trzeba zaplanować bramę wjazdową. Zdecydowanie warto wyposażyć ją w napęd, który pozwoli na jej komfortowe i bezpieczne użytkowanie.
Ciepła podłoga Ciepła podłoga Ogrzewanie podłogowego ma tę przewagę nad grzejnikami, że zapewnia równomierny rozkład temperatury w całym pomieszczeniu i dość dużą swobodę w aranżowaniu wnętrz. I choć taki system ogrzewania wielu osobom kojarzy się z kłopotliwym montażem, to instalacja wcale nie musi być problematyczna. Wystarczy wybrać podłogówkę w wersji elektrycznej.
Efektowne i trwałe wykończenie ściany Efektowne i trwałe wykończenie ściany Dawno minęły już czasy, gdy ściany większości domów wyglądały bardzo podobnie - pokrywał je szary tynk albo mało estetyczny siding. Obecnie wybór materiałów elewacyjnych jest na tyle szeroki, że czasami trudno jest zorientować się w ofercie rynkowej. W tym artykule pomagamy usystematyzować wiedzę na ten temat.
Co z zakazem palenia w kominkach? Co z zakazem palenia w kominkach? PYTANIE CZYTELNIKA: W domu, który będę niedługo budował, marzy mi się kominek. Przeprowadzę się tam z bloku, gdzie to właśnie takiego elementu wystroju salonu bardzo mi brakuje. Ale jestem zdezorientowany, bo dochodzą do mnie sprzeczne informacje - jedni mówią, że bez problemu można używać kominków, inni zaś, że jest to zakazane już teraz albo niedługo będzie. Jak to w końcu wygląda?
Beton z porami Beton z porami Beton komórkowy to materiał ścienny, który wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami cieplnymi i niską wagą. Jego popularność wynika też z tego, wykonane z niego bloczki są duże, więc szybko się z nich muruje, a materiał jest bardzo łatwy w obróbce.
Wytrzymała i ciepła Wytrzymała i ciepła Ściany zewnętrzne domu pełnią rolę konstrukcyjną, a jednocześnie są barierą przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wykorzystywane do ich budowy materiały muszą być więc wytrzymałe i ciepłe. Obie te cechy ma ceramika poryzowana.
Czym wykończyć dach? Czym wykończyć dach? Tradycyjne dachówki, przystępna cenowo blachodachówka, a może oryginalny łupek kamienny? Dach można wykończyć na różne sposoby, ale dokonując wyboru pokrycia trzeba mieć na uwadze nie tylko osobiste preferencje. Ważne jest też to, by było ono dopasowane do specyfiki konstrukcji dachowej i zgodne z lokalnymi przepisami.
Ciepłe poddasze zamiast strychu Ciepłe poddasze zamiast strychu Zaadaptowanie strychu to dobry sposób na pozyskanie powierzchni na cele mieszkaniowe. Trzeba jednak mieć świadomość, że takie przedsięwzięcie może być dość skomplikowane. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest poddasze i jakie prace trzeba będzie na nim przeprowadzić.
Komfortowe miejsce wypoczynku Komfortowe miejsce wypoczynku W cieplejsze dni taras jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku. Warto zadbać o to, by można było czuć się na nim komfortowo. A to w dużym stopniu zależy od tego, jak wykonana i czym wykończona jest jego konstrukcja.
Kluczowe przegrody domu Kluczowe przegrody domu Ściany i stropy w domu jednorodzinnym można wykonać w różnych technologiach i z rozmaitych materiałów. Aby wybrać optymalne, warto zorientować się, jakie rozwiązania są dostępne na rynku.
Odprowadzanie wody z dachu Odprowadzanie wody z dachu W przeciwieństwie do pokrycia dachowego, któremu inwestorzy poświęcają zazwyczaj dużo uwagi podczas budowy domu, orynnowanie nie budzi tak dużych emocji. A przecież to niezbędny element każdego dachu. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając rynny i pozostałe elementy systemu odprowadzania wody.
Ciepło pod stopami Ciepło pod stopami Ogrzewanie podłogowe najlepiej zaplanować na etapie projektowania domu, gdy zapadają decyzje o rozmieszczeniu rozmaitych instalacji i sposobie wykończenia podłóg. Ale jeden z wariantów podłogówki - ogrzewanie elektryczne - dość łatwo można wykonać również podczas remontu budynku.
Alarm dostosowany do potrzeb Alarm dostosowany do potrzeb Planując instalację alarmową w pierwszej kolejności trzeba rozstrzygnąć, jaki wariant wybrać - przewodowy, w którym czujniki, centrala i pozostałe elementy są ze sobą połączone kablami, albo radiowy. Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zainstalowaniem systemu ochrony budynku?
Norbert Skupiński
Norbert Skupiński
Z mediami jestem związany od 20 lat. Bardzo lubię pisać i redagować, starając się dopasować przekaz do konkretnej grupy odbiorców. W AVT Korporacja pracuję od dekady. Początkowo zajmowałem się infrastrukturą sportową, potem budownictwem - w miesięczniku „Budujemy Dom” i w tematycznych dodatkach specjalnych.

Moją największą pasją jest zwiedzanie bliższych i dalszych miejsc, o których piszę na swoim blogu podróżniczym. Poza tym interesuję się tematyką międzynarodową i geografią polityczną. W wolnych chwilach jeżdżę na rowerze, pływam i gram w koszykówkę.

Zobacz wszystkich autorów