Czytaj już od 1 zł
Poznaj ofertę
Przestrzeń dobrze doświetlona Przestrzeń dobrze doświetlona Standardowym elementem wielu nowoczesnych domów są bardzo duże przeszklenia (tzw. panoramiczne), dzięki którym bryła budynku wygląda lżej, zaś wnętrza są lepiej doświetlone. Okna panoramiczne zacierają granicę pomiędzy domem i jego otoczeniem - można podziwiać przez nie ogród, nie wychodząc na zewnątrz, a otwierając wielkoformatowe drzwi tarasowe, połączyć obie te przestrzenie.
Dzielą albo łączą Dzielą albo łączą Oferta rynkowa drzwi wewnętrznych obejmuje wiele różnych rozwiązań, zarówno pod względem wizualnym, jak i konstrukcyjnym. Dobrej jakości wyroby dobrane odpowiednio do charakteru pomieszczeń mogą przez lata bez problemu służyć domownikom.
Trwałe, równe, antypoślizgowe Trwałe, równe, antypoślizgowe Większość domów jednorodzinnych ma taras spoczywający na gruncie, który może być wykończony deskami, płytami czy też kostką brukową. Deski wyglądają naturalnie i dobrze współgrają z roślinnością. Taras z płyt albo bruku często łączy się płynnie z ogrodową nawierzchnią. W każdym przypadku powierzchnia powinna być trwała, równa (co umożliwi stabilne ustawienie mebli) i najlepiej antypoślizgowa.
Ozdoba i ochrona budynku Ozdoba i ochrona budynku Elewacja może zupełnie odmienić wygląd domu, dlatego wielu inwestorów zastanawia się, w jakim kolorze zrobić tynk, czy dodatkowo wykonać bonie. A może obłożyć ściany płytkami lub drewnem? Jednak w przypadku elewacji liczy się nie tylko atrakcyjny wygląd. Ściany zewnętrzne mogą mieć różną konstrukcję i w związku z tym odmiennie się je wykańcza.
Prosto i funkcjonalnie Prosto i funkcjonalnie W nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych łazienkach, zamiast przykuwającego uwagę brodzika coraz częściej montowany jest system odwodnienia zlicowany z posadzką. Najpopularniejsze są odpływy liniowe. Można je zaplanować praktycznie w każdej łazience, nawet już użytkowanej, chociaż w takim przypadku montaż najlepiej wykonać podczas gruntownego remontu domu.
Przyjemne sprzątanie Przyjemne sprzątanie W domach jednorodzinnych instaluje się coraz więcej rozwiązań zapewniających mieszkańcom wygodę. Można do nich zaliczyć m.in. system centralnego odkurzania, który znacząco ułatwia sprzątanie, a jego elementów właściwie nie widać w pomieszczeniach dziennych.
Jakość i funkcjonalność Jakość i funkcjonalność Nowoczesna zabudowa kuchenna musi być wyposażona w systemy i urządzenia ułatwiające gotowanie oraz przechowywanie. Na rynku znajdziemy obecnie wiele funkcjonalnych rozwiązań dedykowanych do kuchni - warto rozważyć zastosowanie przynajmniej tych najpraktyczniejszych.
W odpowiednim stylu W odpowiednim stylu Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w domu, dlatego wybór posadzki musi być tu bardzo przemyślany. Dobrze, aby przez długie lata zachowywała ona estetyczny wygląd mimo intensywnego użytkowania oraz była łatwa do utrzymania w czystości.
Nowoczesność i funkcjonalność Nowoczesność i funkcjonalność Planując zakup osprzętu elektroinstalacyjnego warto dobrze przemyśleć jego funkcjonalność. Wybór tego typu urządzeń w ostatnich latach znacznie się zwiększył. Mają rozmaite opcje i są niezbędnym uzupełnieniem wielu domowych instalacji, umożliwiając wygodne korzystanie z nich. Ponadto producenci stale wprowadzają nowe kolekcje odpowiadające trendom.
Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe PYTANIE CZYTELNIKA: Rozważam montaż wewnętrznych drzwi bezprzylgowych w domu, ponieważ podoba mi się ich oryginalny charakter. Czy takie drzwi dobrze sprawdzają się podczas użytkowania i są łatwe w montażu?
Konserwacja i naprawa bramy garażowej Konserwacja i naprawa bramy garażowej PYTANIE CZYTELNIKA: Moja brama segmentowa od jakiegoś czasu ciężko się otwiera oraz głośniej pracuje. Co może być przyczyną tych problemów? Jak należy dbać o bramę, by działała bez zarzutu?
Zgrana całość Zgrana całość Ogrodzenie jest ważnym elementem architektonicznym w obrębie posesji i zapewnia jej użytkownikom poczucie prywatności oraz bezpieczeństwa. Niezbędną częścią płotu jest brama wjazdowa, stanowiąca także wizytówkę właścicieli terenu. Potrzebom inwestorów najbardziej odpowiadają obecnie modele z napędem, które można obsługiwać pilotem.
Nawierzchnia uniwersalna Nawierzchnia uniwersalna Każdy rodzaj traktu wokół domu i w ogrodzie można wykończyć kostką. Najtańsza i najbardziej rozpowszechniona jest ta betonowa. Część inwestorów decyduje się na bardzo trwały bruk klinkierowy o ponadczasowym charakterze. Bogata oferta produktów umożliwia dopasowanie materiału do wyglądu budynku i jego otoczenia.
Funkcjonalna przestrzeń Funkcjonalna przestrzeń Planując urządzenie garażu warto dobrze przemyśleć, do czego konkretnie będzie nam służył. Jeśli znajdzie się w nim miejsce do przechowywania różnych sprzętów lub do majsterkowania, powinniśmy zaplanować rozmaite szafy, półki, wieszaki itd. Zastanówmy się też, czym wykończyć ściany, podłogę oraz jaką zamontować bramę.
Funkcjonalna przestrzeń Funkcjonalna przestrzeń Sercem każdego domu jest kuchnia. To w niej zwykle toczy się życie rodzinne, zwłaszcza gdy połączona jest z jadalnią lub salonem. Producenci oferują obecnie wiele nowoczesnych rozwiązań kuchennych, warto poznać te najbardziej funkcjonalne.
Małgorzata Kolmus
Małgorzata Kolmus
Autorka artykułów związanych m.in. z wykańczaniem i urządzaniem ogrodów oraz wnętrz. Zwolenniczka koncepcji slow design w urządzaniu wnętrz, mającej na uwadze świadomy dobór produktów i indywidualne dopasowywanie rozwiązań. Prywatnie zajmuje się malarstwem, które jest jej największą pasją.
Zobacz wszystkich autorów