Na tej platformie możesz przeczytać wszystkie treści z aktualnego, oraz archiwalnych numerów BudujemyDom

Mieszkać zdrowo

Mieszkać zdrowo
Inwestor: - Dzień dobry, planuję budowę domu, ale chciałbym zacząć nietypowo. Nie od pytania o technologie budowy i niezbędne materiały, ale od tego, jak mieszkać zdrowo.

Fundamenty, ściany, stropy

Fundamenty, ściany, stropy
Inwestor: - Dzień dobry, po naszej rozmowie o zdrowym domu chciałbym przejść do omówienia najważniejszych etapów jego wykonania. Jak wiadomo, kluczowe są fundamenty, ale także ściany i stropy. Zależy mi na tym, by były niedrogie, ale jednocześnie wytrzymałe i energooszczędne. No i wykonane z materiałów zapewniających zdrowe i komfortowe mieszkanie.
Rewolucja na dachu!
Marma Polskie Folie, czołowy producent membran dachowych wysokoparoprzepuszczalnych wprowadził na rynek absolutną nowość – Ekran MPFort 2F. Jest to podwójna wysokoparoprzepuszczalna membrana dachowa, produkowana według nowatorskiej, zastrzeżonej przez Marma Polskie Folie, metody wytwarzania. Charakteryzuje się tym, że oprócz bardzo wysokiej wytrzymałości i trwałości, ma dodatkowe nowe cechy uzyskane dzięki połączeniu dwóch filmów.
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!

Ogrzewanie

Ogrzewanie
Inwestor: - Dzień dobry, chciałbym zasięgnąć fachowych opinii na temat tego, jak, czym i w miarę możliwości - jak najmniej uciążliwie dla otoczenia ogrzewać dom.
Nowoczesny Ekonomiczny System Ogrzewania Pomieszczeń - Elektryczny kocioł akumulacyjny C.O.
Kocioł Steffes Comfort Plus Hydronic (seria E5100) nadaje nowy wymiar ogrzewaniu, łącząc tradycyjne ogrzewanie wodne z technologią akumulacji ciepła.
Pompy ciepła
Inwestor: - Dzień dobry, na poprzednim spotkaniu omawialiśmy temat ogrzewania, skupiając się przede wszystkim na najpopularniejszych w naszym kraju źródłach ciepła, czyli kotłach gazowych i na paliwa stałe. Ale wspomniał pan też o pompie ciepła.
Dlaczego warto ogrzewać dom powietrzną pompą ciepła
Jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć na etapie budowy bądź modernizacji domu jest wybór systemu ogrzewania c.o. i c.w.u. Warto wtedy wybrać urządzenie, które wykorzystuje Odnawialne Źródła Energii (OZE) i przy niskich kosztach ogrzewania zapewni wysoki komfort użytkowania przez długie lata.
Korzystaj z odnawialnych źródeł energii, oszczędzaj i chroń środowisko
Innowacyjne technologie grzewcze optymalizujące wykorzystanie energii.
Tanie i ekologiczne pozyskanie ciepłej wody użytkowej
BRÓTJE Senso Therm BTW Na nowo definiuje oszczędne i przyjazne dla środowiska wytwarzanie ciepłej wody użytkowej. To perfekcyjnie zintegrowana pompa ciepła i podgrzewacz c.w.u. w jednym. Pompa ciepła SensoTherm BTW jest łatwa do zainstalowania i może być podłączona do istniejącej instalacji. Ciepła woda otrzymana w ten ekologiczny sposób może być gromadzona w podgrzewaczach o pojemnościach 215, 260 lub 270 litrów - co oznacza, że zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.
Kolektory słoneczne
Inwestor: - Witam, kontynuując temat nowoczesnych źródeł energii, chciałbym porozmawiać o tej pozyskiwanej ze słońca. Ostatnio to bardzo popularne zagadnienie, które i ja chciałbym zgłębić.
Grzejniki i ogrzewanie podłogowe
Inwestor: - Witam, chciałbym kontynuować temat ogrzewania domu. Rozmawialiśmy już o źródłach ciepła, teraz czas na sposoby jego rozprowadzania po budynku. Waham się, czy postawić na grzejniki, czy na podłogówkę.
SharkBite NEXUS – kompletny system złączy, rur i zaworów do instalacji sanitarno-grzewczych
John Guest jest uznawany za jednego z wiodących producentów złączy wtykowych na świecie. Swoją pozycję na rynku zawdzięcza znakomitej jakości wytwarzanych produktów, kompleksowości asortymentu i dostaw oraz szeroko rozbudowanej sieci dystrybucji. Firma, przez ponad 50 lat działalności, wypracowała sobie zaufanie i uznanie klientów na całym świecie. W połowie 2018 roku John Guest wstąpił w szeregi międzynarodowej grupy RWC przekazując jej zdobywane przez lata doświadczenie oraz rozwiązania.
Instalacje inteligentne
Inwestor: - Dzień dobry, chciałbym porozmawiać o kolejnym ważnym trendzie w budownictwie, o tzw. domach inteligentnych. Określenie to jest bardzo chwytliwe, co konkretnie oznacza?
Zabezpieczenie domu
Inwestor: - Dzień dobry, kolejny temat, który chciałbym poruszyć, to zabezpieczenie domu. Rozglądając się po okolicy zauważyłem, że instalacja alarmowa to obecnie standard w budownictwie jednorodzinnym.
Wentylacja z rekuperatorem i klimatyzacja
Inwestor: - Dzień dobry, w trakcie rozmowy o instalacjach inteligentnych mówił pan o tym, jakie korzyści daje włączenie wentylacji i klimatyzacji w system smart domu. Teraz chciałbym dowiedzieć się nieco więcej o samych sposobach wymiany i chłodzenia powietrza.
Instalacje elektryczne, teletechniczne i oświetlenie
Inwestor: - Dzień dobry! Kolejny temat, który chciałbym poruszyć, to instalacje elektryczne, teletechniczne i oświetlenie. Od czego zaczniemy?
Okna, drzwi, bramy garażowe
Inwestor: - Witam! Ekspert budowlany: - Witam! W czym mogę pomóc? - Tym razem chciałbym porozmawiać o tym, jak wybrać do domu okna, drzwi i bramę garażową. Ponieważ mój dom ma być inteligentny, chciałbym również dowiedzieć się czegoś o rozwiązaniach typu smart w tym segmencie.
O programie „Mój Prąd”
Inwestor: - Dzień dobry, jednym z ważniejszych tematów przewijających się w dyskusjach właścicieli domów jednorodzinnych jest obecnie program „Mój Prąd”. Jakie są jego założenia?
Panele fotowoltaiczne
Inwestor: - Dzień dobry, fotowoltaika to zdecydowanie temat na czasie, nie tylko dzięki programowi „Mój Prąd”. Wiem, że to technologia przyjazna dla środowiska i… niewiele więcej. Jak działają panele fotowoltaiczne, na podobnej zasadzie jak kolektory słoneczne?
Własny prąd w domu - jak rozsądnie podejść do wyboru instalacji PV
Instalacja fotowoltaiczna to sposób na znaczne obniżenie rachunków za prąd. Pozwala też uniezależnić się od wzrostu cen energii elektrycznej. Aby jednak w pełni spełniała nasze oczekiwania należy dobrze przemyśleć jej wybór.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT