Materiały do zadań specjalnych

Kiedy wykańczamy podłogi i ściany w kuchni, mamy przed sobą dwa główne wyzwania: dopasowanie stylistyczne okładzin do całości wystroju oraz wybór takich materiałów, które są odporne na działanie wody oraz pary. Na szczęście producenci oferują nam wiele różnorodnych rozwiązań, które z pewnością spełnią oba te kryteria i pozwolą cieszyć się piękną podłogą i ścianami przez długie lata.

Kwestią wykończenia kuchennych podłóg i ścian musimy zająć się na wstępnym etapie projektowania tego pomieszczenia. Są to bowiem trwałe elementy wystroju, których ewentualna wymiana wiąże się z większym remontem, a często pociąga za sobą także wymianę całego wyposażenia kuchni. Dlatego, zanim zdecydujemy się na konkretne materiały i rozwiązania, zastanówmy się, jaki styl i charakter ma mieć to pomieszczenie, a tym samym jego podłogi i ściany.

Wiele zależy od tego, czy wykańczamy kuchnie oddzielną czy połączoną z salonem. W przypadku oddzielnego pomieszczenia mamy pełną swobodę aranżacyjną i jedyne, o co musimy

...