Darmowe ogrzewanie domu? Z ogrzewaniem elektrycznym to możliwe
Dom Polski 2022
4-5 minut
Od stycznia 2021 r. zapotrzebowanie nowego budynku jednorodzinnego na nieodnawialną energię pierwotną (EP) nie może przekroczyć 70 kWh/m2 w skali roku. Nowoczesne technologie ocieplania domów sprawiają, że zapotrzebowanie na ciepło jest coraz mniejsze, a koszty eksploatacyjne większości rodzajów ogrzewania maleją. Dlatego też systemy grzewcze o niskich kosztach inwestycyjnych są szczególnie atrakcyjne dla inwestorów. W tym miejscu przyjrzymy się ogrzewaniu elektrycznemu, którego koszty inwestycyjne są najniższe w stosunku do innych systemów grzewczych o porównywalnej jakości.
Obiegowa opinia nt. energii elektrycznej sprawiła, że koszty ogrzewania elektrycznego wydają się najwyższe. Jednakże przy wyborze systemu ogrzewania należy wziąć również pod uwagę koszty inwestycyjne związane z zakupem kotła lub pompy ciepła oraz przyłączy. Dodatkowo należy doliczyć wymianę sprzętów po okresie 15-20 lat, co sprawia, że zarówno w krótko-, jak i długookresowym ujęciu ogrzewanie elektryczne jest atrakcyjnym rozwiązaniem.
Profesjonalnie zainstalowane kable grzejne DEVI mogą służyć ponad 50 lat. Stosując ogrzewanie elektryczne można płacić niskie rachunki. Energia elektryczna to jedyne źródło ciepła, za które płaci się znacznie mniej w nocy. W systemach centralnych ciepło powstaje w kotłowni i za pomocą rur jest rozprowadzane po całym domu. Aby ogrzać jedno wybrane pomieszczenie konieczne jest ogrzanie całego czynnika płynącego przez cały układ. Dodatkowo, rury rozprowadzające ciepło nie są izolowane, co powoduje uciekanie ciepła. W przypadku ogrzewania elektrycznego nie...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze