1
Na tej platformie możesz przeczytać wszystkie treści z aktualnego, oraz archiwalnych numerów BudujemyDom

Aktualności

Armatura do instalacji tryskaczowych
NIBCO to amerykańska firma z ponad 115-letnią tradycją o międzynarodowym zasięgu działania. Sprzedaż wyrobów z logo NIBCO jest realizowana do ponad 60 krajów na świecie. NIBCO Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi jest jedynym europejskim oddziałem NIBCO działającym od 1995 roku. Podstawą działalności NIBCO Sp. z o.o. jest produkcja i dystrybucja instalacji klejonych PVC-C oraz PVC-U. Oprócz działalności produkcyjnej NIBCO dystrybuuje kształtki instalacyjne z miedzi i stopów miedzi w wersji lutowanej i press oraz armaturę do instalacji tryskaczowych.
Beyond better - ARMACELL wspiera dążenia do osiągania lepszych wyników!
Wraz z ekspansją potrzeb, stajemy się bardziej świadomi zrównoważonego rozwoju oraz wpływu gwałtownego wzrostu populacji i wymagań. To motywuje do większej świadomości obszarów, w których możemy coś zmienić. Armacell jest globalnym liderem w dostarczaniu innowacyjnych systemów izolacji technicznej i komponentów, które oszczędzają energię i zmieniają świat na lepsze.
Bezprzewodowy czujnik okienny - SENSO SECURE
Inteligentny czujnik okienny z bezprzewodowym standardem EnOcean umożliwia monitorowanie stanu otwarcia i zamknięcia okien przy użyciu aplikacji. Gdy wychodzisz z domu, a nawet gdy jesteś już poza nim, bezprzewodowy czujnik okienny senso secure szybko sprawdzi, czy wszystkie okna są dobrze zaryglowane.
Chłodzenie grzejnikami ściennymi lub kanałowymi
To opcja zarezerwowana wyłącznie dla posiadaczy pompy ciepła (rewers tj. odwrócona cyrkulacja, sprężarka + pompa cyrkulacyjna) lub posiadaczy GWC (pompa cyrkulacyjna).

Smart dom

Co warto mieć?
W domu inteligentnym rozmaite instalacje i urządzenia integruje się w jeden system. Różnym inwestorom może jednak zależeć na zupełnie odmiennych funkcjach tego systemu - jeden będzie chciał, żeby smart dom dbał o bezpieczeństwo mieszkańców, dla innego ważne będzie obniżenie rachunków za prąd czy ogrzewanie, jeszcze inny zażyczy sobie, żeby system zrobił kawę, gdy wraca z pracy.
Smart Home, czyli energooszczędny dom, który dba o komfort całej rodziny
Dzisiaj wygodny i oszczędny dom to znacznie więcej niż dobrze przemyślany projekt, izolowane ściany oraz materiały wysokiej jakości. To także inteligencja wewnątrz i na zewnątrz budynku. Technologie jeszcze niedawno zarezerwowane dla najbardziej zaawansowanych obiektów komercyjnych teraz pukają do naszych domów ułatwiając nam życie na każdym kroku.
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!

Kotły c.o.

W centrum ogrzewania
Rachunki za ogrzewanie to zwykle główny składnik kosztów utrzymania własnego domu. Nic więc dziwnego, że wybór rodzaju paliwa i kotła to jedna z najpoważniejszych decyzji każdego inwestora. A warto wiedzieć, że kotły montowane jeszcze kilkanaście lat temu i dziś to dwa zupełnie różne światy. Współczesne są bardziej oszczędne, wygodniejsze w obsłudze i bardziej przyjazne dla środowiska.
Bezpiecznie w domowej kotłowni gazowej
O to, by eksploatacja kotłowni była nie tylko wygodna, ale przede wszystkim bezpieczna dla osób mieszkających w domu, należy zadbać już na etapie jej projektowania. W naszym kraju istnieją przepisy wręcz regulujące stosowanie urządzeń do wykrywania i pomiaru gazów. §158 ust. 5 oraz §158 ust. 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, określające w jakich pomieszczeniach należy stosować urządzenia sygnalizacyjno-odcinające dopływ gazu oraz zawór odcinający, będący elementem składowym systemu detekcji gazu.
Miażdżąca przewaga kondensacji
Gazowy kocioł kondensacyjny to dziś w naszym kraju najchętniej wybierane urządzenie grzewcze. I to mimo tego, że nie wszędzie jest dostęp do gazociągu. Taki sposób ogrzewania domu jest po prostu wygodny - w zasadzie bezobsługowy. Kotły kondensacyjne praktycznie wyparły już z rynku tradycyjne, nazywane także atmosferycznymi.
MYNUTE X - kocioł kondensacyjny marki Beretta - idealne połączenie nowoczesnej technologii i designu
Nowością w ofercie marki Beretta jest zastosowanie w kotle wymiennika kondensacyjnego wykonanego ze stali nierdzewnej AISI 304 L. Dzięki temu rozwiązaniu kotły Mynute X dostępne zarówno w wersji jedno- jak i dwufunkcyjnej (Mynute X 25C, Mynute X 20R i Mynute X 30R), świetnie sprawdzą się nie tylko w nowej, ale również modernizowanej instalacji za sprawą wysokiej odporności na korozyjne działanie kondensatu i ograniczeniu do minimum możliwości powstawania tlenków oraz innych negatywnych zjawisk elektrochemicznych.
Największe zalety kotłów gazowych kondensacyjnych
Ekonomia, efektywność i ekologia to trzy kluczowe aspekty, na które zwracają uwagę osoby, poszukujące urządzenia grzewczego do swojego domu. Kotły gazowe kondensacyjne to przykład rozwiązania, które spełnia wszystkie te kryteria, dlatego też z roku na rok cieszy się ono coraz większym zainteresowaniem.
Jakie źródło ciepła sprawdzi się w domu energooszczędnym lub po termomodernizacji?
Budownictwo energooszczędne charakteryzuje się małą energochłonnością budynków przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu cieplnego mieszkańców. Wielu inwestorów zadaje sobie podstawowe pytanie. Jakie źródło ciepła wybrać? Eksperci KOSPEL odpowiadają.
Kompletne systemy z pompami ciepła Prima. Idealnie dopasowana moc w najwyższej klasie A+++
Ofertę sprawdzonych i nagradzanych pomp ciepła Galmet poszerzył właśnie o kompletne zestawy z powietrznymi pompami ciepła Prima. Kompletne zestawy z inwerterową pompą ciepła Prima to optymalne połączenie ekologicznej mocy powietrznej pompy ciepła Prima R32 z najwyższą jakością i wydajnością zbiorników do pomp ciepła Galmet. Ogrzewanie, chłodzenie domu oraz grzanie wody użytkowej zyskujemy dzięki darmowej energii ze źródeł odnawialnych. Powietrzna inwerterowa pompa ciepła Prima to zielona energia w każdym domu. Optymalna do nowych, energooszczędnych budynków oraz domów modernizowanych. Dzięki możliwości pracy do -25°C może być montowana w każdej strefie klimatycznej w Polsce.
Ogrzewanie nowego domu - przegląd ekologicznych rozwiązań marki De Dietrich
Decyzja o sposobie, w jaki będzie ogrzewany nowy dom, jest jedną z pierwszych, które inwestor musi podjąć już na etapie wyboru projektu. Jest też decyzją jedną z najważniejszych, ponieważ przekłada się wprost na wygodę użytkowania i koszt eksploatacji nieruchomości.
Pompa na miarę potrzeb
W naszym zestawieniu poprosiliśmy producentów i dystrybutorów pomp ciepła o podanie ich konkretnych cech, a nie marketingowych wybiórczych danych. Dla każdego, kto chce dokonać świadomego wyboru to świetne narzędzie wstępnej selekcji. Oczywiście, pod warunkiem, że takie dane będziemy czytać ze zrozumieniem, wiedząc co w istocie oznaczają. Właśnie taką pomocą jest niniejszy tekst.
Chcesz mieć pełen komfort w łazience? Nie zapomnij o ogrzewaniu podłogowym!
Kiedy zmieniamy wystrój łazienki jest to jedyny dogodny moment żeby dodać elektryczne ogrzewanie podłogowe. Ale czy elektryczny system nie będzie za drogi w eksploatacji? Oczywiście nie, jeśli tylko będzie odpowiednio sterowany. Elektryczne systemy grzewcze nVent RAYCHEM z inteligentnym sterownikiem SENZ-WIFI należą do najbardziej efektywnych rozwiązań ogrzewania podłogowego ze względu na niską bezwładność systemu oraz szybki czas nagrzewu. Czas oczekiwania na ciepłą podłogę to nawet 30 min, a czas pracy regulowany termostatem zapewnia minimalne zużycie prądu.
F-Power - nowa linia zaworów kulowych firmy Ferro
Firma Ferro od niemalże trzydziestu lat dostarcza klientom artykuły z branży armatury sanitarnej, instalacyjnej i techniki grzewczej. Jest to wiodący producent tego typu wyrobów nie tylko w Polsce, lecz również w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Wszystkie produkty Ferro są wykonane z najwyższej jakości materiałów, z kunsztowną dbałością o najmniejszy szczegół konstrukcyjny. Takie podejście do projektowania skutkuje powstaniem produktów wyjątkowo trwałych i niezawodnych.
Hydraulika i ogrzewanie, które mogą przynieść korzyści zdrowotne i dobre samopoczucie
Ponieważ coraz więcej systemów sanitarno-grzewczych jest zautomatyzowanych i stają się bardziej inteligentne, instalatorzy powinni mieć na uwadze, w jaki sposób innowacyjne produkty mogą pomóc właścicielom domów i użytkownikom powierzchni komercyjnych.
Ogrzewanie podłogowe przyjazne alergikom
Wodne ogrzewanie podłogowe, jeszcze nie tak dawno stanowiące novum na rynku budowlanym, dziś coraz częściej znajduje zastosowanie w domach jednorodzinnych. Zaletą jest nie tylko energooszczędność systemu i wpływ na estetykę wnętrza, ale także komfort użytkowania.
Stalowy czy z aluminium?
Choć ogrzewanie płaszczyznowe, przede wszystkim podłogowe, zyskuje na popularności, to polskie domy i mieszkania zwykle ogrzewają grzejniki, podłączone do wodnej instalacji centralnego ogrzewania. Przeważnie to modele ścienne - płytowe lub członowe. Tak się składa, że te pierwsze najczęściej są ze stali, te drugie z aluminium.
Grzejniki kanałowe
W pobliżu najmodniejszych obecnie dużych, sięgających do samej podłogi okien i panoramicznych drzwi tarasowych nie ma miejsca na grzejniki ścienne. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas skorzystanie z modeli kanałowych, ukrytych w podłodze. Oddają ciepło głównie przez konwekcję, powstaje wtedy z ogrzanego powietrza kurtyna przed chłodnymi przeszkleniami. Mają dużą moc, można więc poprzez ich stosowanie zrekompensować nawet znaczne straty ciepła.
Grzejniki ścienne i podłogowe kanałowe REGULUS®-system
Co wyróżnia grzejniki REGULUS® na tle innych grzejników? Mała masa całkowita oraz duża powierzchnia wymiany. Pierwsza cecha jest niezbędna do podjęcia funkcji grzania niewielkim nakładem energii startowej. Druga jest warunkiem sprawnego grzania niskotemperaturowego. To oczywiste, że wysoka sprawność, krótki czas dostępu do ciepła, łatwa kontrola emisji ciepła, a co za tym idzie komfort cieplny, to niższy koszt gospodarowania ciepłem oraz poszanowanie energii.
Droga dymu
W większości polskich domów jest jakiś kocioł, kominek albo piec. Żeby odprowadzić z nich dym i spaliny, niezbędny jest komin. Do niedawna powstawały one głównie w tradycyjny sposób, jako murowane z cegły. Obecnie zdecydowanie bardziej popularne są kominy systemowe - ze stali lub ceramiki. Który z nich wybrać?
Ciepła woda na każdą okazję
Podgrzewacze wody to bardzo zróżnicowane urządzenia. Mogą być zasilane prądem lub gazem, działać przepływowo lub gromadzić wodę w zbiorniku. Zakres wielkości i mocy jest wręcz ogromny, bo jak inaczej określić różnicę pomiędzy podgrzewaczami pojemnościowymi 5 l oraz 300 l? Albo elektrycznymi przepływowymi o mocy od 3 do 20 kW? Podpowiadamy, jaki sprzęt wybrać w zależności od naszych potrzeb.
Szukasz energooszczędnych i solidnych rozwiązań grzewczych do swojego domu?
Producent marki ERMET posiada BEZOBSŁUGOWE => BEZKOSZTOWE w obsłudze podgrzewacze wody w klasie energetycznej A zaprojektowane z myślą o Tobie. Idealne rozwiązanie dla systemu fotowoltaicznego, dzięki dwóm otworom umożliwiającym wykorzystanie dwóch źródeł zasilania: AC lub DC. Rezultat: mała strata cieplna, szybkie nagrzewanie, do tego możliwe przez okrągły rok!
Grzejniki na podczerwień - czy warto rozważyć taką opcję?
Grzejniki (panele) na podczerwień to urządzenia grzewcze wykorzystujące lampy emitujące promieniowanie podczerwone - długie fale elektromagnetyczne, które przenikają przez obiekty. Dzięki czemu nie podgrzewają one powietrza, tylko bezpośrednio osoby i przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu - dokładnie tak, jak światło słoneczne, którego jedną z najważniejszych składowych jest właśnie promieniowanie podczerwone.
Promieniujące ciepłem
Pomieszczenia można ogrzewać na wiele sposobów. Różnice nie sprowadzają się bynajmniej do wielkości i kształtu grzejników. Odmienny może być sam mechanizm ich działania, sposób przekazywania ciepła do otoczenia. A ten wpływa na komfort, możliwości sterowania i koszty eksploatacji. Jakie cechy mają promienniki podczerwieni i dlaczego zainteresowanie nimi rośnie?
Dom z fotowoltaiką - jeszcze bardziej inteligentny
Inteligentny dom oferuje wiele niespotykanych do niedawna możliwości. Zastosowane w nim rozwiązania technologiczne nie tylko podnoszą funkcjonalność takiego budynku, co przekłada się na większy komfort domowników i ich codzienne życie, ale w znaczący sposób pozwalają zredukować koszty energii i eksploatacji. Aby to osiągnąć, potrzebne jest niezawodne i niedrogie źródło energii, które może zapewnić system fotowoltaiczny.
Niezawodne systemy PV oraz HVAC od AS Energy
Instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła i klimatyzatory są coraz częściej stosowane w przestrzeniach biurowych czy mieszkalnych, gdzie bez wątpienia podnoszą komfort użytkowania. Ich rosnąca popularność sprawia, że rynek obfituje w szereg produktów, spośród których niełatwo wybrać odpowiednie rozwiązanie dla swoich potrzeb. Co wyróżnia markę AS Energy i dlaczego warto skorzystać w oferowanych przez nią usług?
Pora na zasilanie słońcem
Instalacje PV biją rekordy popularności. Od lat chyba nic w branży budowlanej nie wzbudzało aż takiego zainteresowania. Niewątpliwie taki system ma wiele zalet, bo dobrze skonfigurowany pozwoli nam nie przejmować się podwyżkami cen prądu. Jednak to spora inwestycja, do której warto dobrze się przygotować i spokojnie rozważyć czego potrzebujemy, a które rozwiązania nie będą dla nas miały sensu.
Technologia w służbie natury i… oszczędności
Rosnące ceny energii elektrycznej w naturalny sposób sprawiają, że myślimy o tym, jak sprawić, by za prąd płacić jak najmniej. W domach otacza nas coraz więcej sprzętów, które do swojego działania wykorzystują elektryczność. Co zrobić, aby w pełni korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie za sobą XXI wiek, a jednocześnie nie nadwyrężać portfela wydatkami na energię? Jak postąpić, by połączyć nowoczesność i oszczędności z jednoczesnym dbaniem o środowisko naturalne?
Równie ważny, co panele
Mało kto, myśląc o założeniu domowej mikroelektrowni, zdaje sobie sprawę, że nie mniej ważny niż panele jest falownik (inwerter). To on zmienia płynący z paneli prąd stały w prąd przemienny - taki sam jak w sieci oraz domowej instalacji. Może być jeden, albo stosuje się tzw. mikroinwertery - obsługujące każdy panel z osobna. Decyzja, które rozwiązanie wybierzemy może mieć niekiedy kluczowe znaczenie dla działania całego układu.
Płyny do instalacji solarnych i pomp ciepła Ergolid
Kolektory słoneczne i pompy ciepła od lat cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Zainstalowanie takich źródeł energii wiąże się z poważnymi nakładami finansowymi, ale w dłuższej perspektywie czasowej przynosi wymierne korzyści ekonomiczne. Nie bez znaczenia jest również aspekt ekologiczny takiej inwestycji, ponieważ zarówno kolektory słoneczne, jak i pompy należą do czystych źródeł ciepła, czyli nieprodukujących gazów cieplarnianych.
Sposób na ciepłą wodę
Kolektory słoneczne wykorzystują darmową energię ze słońca do podgrzewania ciepłej wody użytkowej lub tej do przydomowych basenów. Choć Polacy montują je od lat, ostatnio - za sprawą rządowego programu Mój Prąd - kolektory przegrywają walkę o zainteresowanie inwestorów z panelami fotowoltaicznymi. Jednak nie całkiem słusznie, bo w niektórych sytuacjach są lepszym wyborem.
Przyjemny chłód w upalne dni
Do niedawna klimatyzatory montowano głównie w biurach, hotelach, galeriach handlowych. Jednak coraz gorętsze lata i przystępne ceny tych urządzeń sprawiają, że stają się one standardowym wyposażeniem domów jednorodzinnych. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzatora.
Systemy NIBCO w instalacjach wody lodowej
Ważnym zastosowaniem systemów klejonych NIBCO są instalacje wody lodowej wykorzystywane w chłodnictwie w przemysłach spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz do chłodzenia wszelkiego rodzaju maszyn i urządzeń.
ENDURA® DELTA - system wentylacyjny z odzyskiem ciepła, sterowany za pomocą aplikacji i regulowany zapotrzebowaniem
Wysoka sprawność energetyczna jest podstawową cechą domu, czyli miejsca, w którym ludzie mogą przebywać w komfortowych i zdrowych warunkach. Elementami gwarantującymi komfortowy i dobroczynny dla zdrowia mikroklimat są m.in. osłony przeciwsłoneczne (chronią wnętrze przed przegrzaniem), chłodzenie wentylacją (pracującą intensywnie nocą w ciepłych miesiącach lata) oraz wysokiej jakości instalacja wentylacyjna.
Pionowy, poziomy a może podwieszany? WAŻNE! Wybierając rekuperator Komfovent Domekt w standardzie otrzymujemy usługę tzw. Zdalnego Wsparcia Serwisowego on-line, która zapewnia bezpłatną (również po gwarancji) pomoc. Pracownik Działu Technicznego połączy s
Wybór rekuperatora to jedna z najczęściej poruszanych kwestii, podczas planowania domowej wentylacji mechanicznej. Oprócz wydatku powietrza, sposobu sterowania, rodzaju odzysku ciepła i wielu innych aspektów, zdecydować musimy jaki będzie wariant naszego rekuperatora i gdzie będzie umieszczony. To, wbrew pozorom, również ważny temat i tym artykułem pozwolimy sobie go troszkę Państwu przybliżyć.
Podwieszane centrale rekuperacyjne SlimAIR
Centrala rekuperacyjna SlimAIR to podsufitowa jednostka o wysokiej sprawności temperaturowej (do 89,9% odzysku ciepła) i niskim zużyciu energii. Przeznaczona do energooszczędnej wentylacji domów i mieszkań o powierzchni do 140-150 m².
Wentylacja z rekuperacją. Wybierz dobrze!
Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła (rekuperacja) w nowych domach to już standard. I to nie tylko w związku z nowymi wymaganiami energetycznymi WT 2021, a poprzez podwyższony komfort.
Lepsza jakość powietrza
Jesień i zima to okres grzewczy w Polsce trwający prawie pół roku. W tym czasie nie tylko jakość powietrza na zewnątrz bywa bardzo zła. Również w pomieszczeniach jest ono zanieczyszczone, suche lub zawilgocone. To skutek głównie ogrzewania i słabej wentylacji wnętrz. Wszystko to powoduje konieczność poprawiania jakości powietrza za pomocą różnych urządzeń. W domu alergika są one obecnie wręcz niezbędne.
Bez wody ani rusz
Bez dostępu do wody i kanalizacji nie tylko nie da się mieszkać, ale nawet prowadzić budowy. Dlatego odpowiemy tu na najważniejsze pytania nurtujące inwestorów - jak zorganizować zaopatrzenie w wodę? Kiedy niezbędne jest jej uzdatnianie? Co z kolei można zrobić z powstającymi ściekami, szczególnie w sytuacji, gdy nie ma możliwości skorzystania z kanalizacji zbiorczej? Do czego warto wykorzystać darmową wodę deszczową i w jaki sposób można to zrobić?
Łącz rury tym, co lepsze
XX wiek przyniósł światu ogromny postęp technologiczny i jednym z jego osiągnięć było wynalezienie nowego materiału - stopu żelaza i chromu. Tak powstała stal nierdzewna, która dzięki mocnej warstwie tlenków na swojej powierzchni ma umiejętność „samoleczenia”, w przypadku powstania uszkodzeń mechanicznych lub chemicznych. XXI wiek to z całą pewnością czas upowszechniania się stali nierdzewnej, jako materiału cenionego i lubianego. Stal nierdzewna to materiał przyszłości, który już dziś króluje w przemyśle, a więc czas odkryć jego zalety również w instalacjach domowych.
Sposoby na ścieki
Kwestia odprowadzania ścieków jest podobna do tej z zapewnieniem w domu wody - wszystko zależy od położenia działki. Jeżeli teren jest skanalizowany, rozwiązanie jest proste - budynek podłącza się do publicznej sieci kanalizacyjnej. W innym przypadku trzeba wykonać szambo albo przydomową oczyszczalnię ścieków.
Co można zrobić z deszczówką?
W związku z ocieplaniem się klimatu, ale też szeregiem innych czynników, od pewnego czasu w Polsce występują niedobory wody. Dlatego warto zagospodarowywać deszczówkę, która może przydać się zarówno w domu, jak i jego najbliższym otoczeniu. Dziś retencjonowanie wody jest już nie tylko modne, ale i potrzebne. Do takich wniosków doszedł także rząd, który w ubiegłym roku wprowadził program „Moja Woda”, w ramach którego przyznawane są dotacje na budowę niewielkich instalacji zatrzymujących wody opadowe i roztopowe.
Woda deszczowa. Możliwości wykorzystania w budynkach.
Woda jest zasobem, który można bezpłatnie pozyskać, a następnie zmagazynować i wykorzystać ponownie. Dobrą praktyką, jest projektowanie instalacji wykorzystania wody deszczowej w budynkach.
Im prościej, tym lepiej
Nowocześnie urządzone łazienki są na ogół minimalistyczne i przestronne. Zamiast przykuwającego uwagę brodzika jest odpływ liniowy. Rozwiązanie takie nie tylko podnosi walory estetyczne pomieszczenia, ale też zapewnia użytkownikom dużą wygodę.
Odpływy prysznicowe Wiper
Odpływy prysznicowe firmy Wiper pozwalają na swobodny dobór kształtu kabiny oraz wykończenia jej podłogi. Zastosowanie ich pozwala na rezygnację z progów, dedykowane są do łazienek bez barier.
Komfortowe odkurzanie
W nowych domach system centralnego odkurzania jest w tej chwili w zasadzie standardem. Rozwiązanie to ma same zalety - jest wygodne, efektywne, ciche, przyjazne dla alergików, zapewnia szybkie i dokładne sprzątanie. Decydując się na montaż systemu na etapie budowy, warto zaprojektować przebieg instalacji i przypilnować, aby we właściwym momencie został wykonany system rur, co zaoszczędzi uciążliwego kucia w przyszłości.
Sposób na zimę!
Instalacje przeciwoblodzeniowe montuje się dla wygody i bezpieczeństwa. Dla wygody, bo usuwanie śniegu i lodu ze schodów lub podjazdu jest uciążliwe. Szczególnie wtedy, gdy trzeba wstać wcześnie rano i przez godzinę rozgarniać zaspy, żeby w ogóle wyjechać z podwórka. I dla bezpieczeństwa, ponieważ na lodzie łatwo o poślizgnięcie i złamanie, zaś śnieg zalegający w rynnach może je zablokować czy oberwać, co prowadzi do zalewania elewacji.
I funkcjonalne, i ozdobne
Montowany w domach osprzęt elektroinstalacyjny służy obecnie nie tylko do pobierania prądu i obsługi urządzeń elektrycznych. Nowoczesne modele łączników i gniazd mogą być też istotnym elementem dekoracyjnym każdego wnętrza.
Seria dla wymagających
Detale mają znaczenie i tworzą niepowtarzalną atmosferę naszych wnętrz. Kreować wizerunkiem naszego domu możemy nawet za pomocą tak niepozornego sprzętu, jakim jest łącznik światła. To już nie tylko białe czy kremowe produkty. Wybór kolorów i materiałów, z których są wykonane, jest tak duży, że każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie.
Sonata Touch - nowoczesne łączniki do sterowania oświetleniem
Seria Sonata Touch to zaprojektowana i opracowana przez firmę OSPEL seria nowoczesnych łączników elektronicznych do sterowania oświetleniem, które wyposażone są w szklany panel dotykowy. Została ona zaprojektowana z myślą o klientach poszukujących łączników sterowanych dotykiem, które jednocześnie swym kształtem nawiązywać będą do reszty produktów danej serii produktowej.
Funkcjonalne i dekoracyjne
Dawniej, w większości domów, wystarczał jeden żyrandol zawieszony centralnie na suficie każdego pomieszczenia. Obecnie, w nowych budynkach, planuje się dużą liczbę źródeł światła, podkreślając nimi różne funkcje wnętrz. Blat roboczy w kuchni, stół w salonie, biurko do pracy, kącik do czytania oraz oglądania filmów, lustro w łazience, schody - wszystkie te strefy dobrze jest właściwie oświetlić, najlepiej wybierając oprawy wyposażone w najbardziej energooszczędne żarówki LED.
Dom pod kontrolą
Domofon lub wideofon pełni rolę „strażnika”, strzegącego dostępu do naszego domu i weryfikującego osoby, próbujące dostać się na teren posesji. Zapewnia nie tylko wygodę, ale także podnosi bezpieczeństwo, stanowiąc skuteczną barierę chroniącą domowników przed niepożądanymi gośćmi.
Alarm w domu
Elektroniczny alarm to w nowych domach już w zasadzie standard. Takie systemy mogą być jednak dość różne - od najprostszych, które kupimy za 2 tys. zł, po bardziej rozbudowane i lepiej zaspokajające potrzeby inwestorów, kosztujące 10 razy więcej. W budynkach wyposażonych w inne nowoczesne instalacje alarm coraz częściej włącza się w system domu inteligentnego.
Dom, który dba o Ciebie
Nie musimy zatrudniać służby ani ogrodnika, żeby mieć podlane na czas rośliny w ogródku, uruchomione na czas ogrzewanie, klimatyzację czy podniesione rano rolety, a okna dachowe zamknięte przed burzą. Ponadto, gdy zbliżymy się do domu, brama wjazdowa sama się otworzy, a światło na podjeździe zapali. Jeśli będziemy sobie tego życzyli, także drzwi wejściowe otworzą się, gdy przed nimi staniemy. Do tego wszystkiego, oraz wielu innych rzeczy, wystarczy odpowiednio dobrana instalacja inteligentna.
Akustyka we wnętrzach - dlaczego odpowiednie izolacje akustyczne są tak istotne?
Ciszy zobaczyć się nie da. Ale wszystkie okładziny czy warstwy izolacji akustycznej, które mają zapewnić ochronę przed hałasem już tak, i jak pokazuje praktyka w tradycyjnym wykonaniu nie zawsze są to widoki, którymi warto się chwalić. Oferta Armacell to szereg rozwiązań odpornych na skrajne przemysłowe warunki, ale także atrakcyjne wizualnie systemy przeznaczone do reprezentacyjnych wnętrz mieszkalnych czy biurowych.
Potrzebujemy ciszy!
Życie w domu ma różne oblicza. Czasami wypełnia go gwar gości zaproszonych na przyjęcie, albo krzyki rozbrykanych dzieci. Ale niekiedy musi być naszym azylem, miejscem, w którym szukamy ciszy i spokoju. Dlatego tak ważna jest jego izolacyjność akustyczna. W hałasie nie da się przecież odpocząć, skupić, pracować umysłowo.
Niezbędne w łazience i w kuchni
Armatura to podstawowe wyposażenie każdej łazienki i kuchni. Oferta producentów jest tak szeroka, że każdy z łatwością dobierze modele stylistycznie i kolorystycznie pasujące do wnętrza. Ale estetyka to nie wszystko, powinno się też zadbać o wygodę korzystania z baterii oraz ekologię i oszczędzanie wody, zwłaszcza że mamy jej spory deficyt.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT