Na tej platformie możesz przeczytać wszystkie treści z aktualnego, oraz archiwalnych numerów BudujemyDom

Dlaczego warto zastosować w swoim domu rozwiązania inteligentne?

Co dom zrobi za Ciebie
W dorosłe życie weszło już pokolenie, które nie zna świata bez telefonów komórkowych. Dla nich nowoczesne technologie, otaczające człowieka z każdej strony, to naturalne środowisko. Dom takiego inwestora ma być smart, znaczy inteligentny, czyli w praktyce - dzięki naszpikowaniu użyteczną elektroniką - dość samodzielny. I pozostający w kontakcie ze smartfonem swojego właściciela.
Man icon Janusz Werner

Wentylacja i klimatyzacja - sterowanie

Świeże powietrze pod kontrolą
O tym, jak ważny jest skuteczny system wymiany powietrza, raczej nie trzeba nikogo przekonywać. Nie wszyscy natomiast zdają sobie sprawę, jakie są zalety włączenia wentylacji i klimatyzacji do instalacji inteligentnego budynku.
Man icon Norbert Skupiński
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!

Zabezpieczenie domu - alarmy

W trosce o bezpieczeństwo
Ostatnie dane Policji pokazują, że po kilku latach, gdy bezpieczeństwo domostw Polaków się poprawiało, znów rośnie liczba włamań. Ta niepokojąca tendencja powinna dać do myślenia wszystkim, którzy zastanawiają się nad sensownością założenia w budynku instalacji alarmowej.
Man icon Norbert Skupiński
Bezpieczeństwo i komfort na jeszcze wyższym poziomie
Firma ABB od wielu lat dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej i domowej. Jednym z nich jest ABB-free@home® - innowacyjny i inteligentny system, którego częścią są ABB-secure@home - zapewniający ochronę domu oraz ABB-Welcome® - nowoczesny system domofonowy. Gwarantują one zarówno komfort życia, jak też bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.
System alarmowy - kompleksowa ochrona domu i posesji
Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z fundamentalnych potrzeb każdego człowieka. Przyczyni się do tego odpowiednio skonfigurowany i dostosowany do Twoich potrzeb system alarmowy, który zabezpieczy Twoją posesję, a Tobie pozwoli spać spokojnie.
Elektryczny odźwierny
Automatycznie sterowane rolety zewnętrzne powoli stają się standardem. Na rynku pojawiły się też elektrycznie otwierane okna dachowe i przesuwne drzwi tarasowe. W oknach fasadowych automatyka w zasadzie jeszcze nie występuje, ale już w drzwiach wejściowych jak najbardziej.
Man icon Janusz Werner
Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki
Jak wygląda oświetlenie nowoczesnego domu? Zajrzyjmy tylko do salonu z jadalnią - główna lampa lub lampy sufi towe, kolejna wisząca nad stołem, następna stojąca obok kanapy, lampki ścienne podświetlające obrazy i zdjęcia, listwa LED za telewizorem, dodatkowo podświetlenie półek nad kominkiem i witrynki ze szkłem. Załączanie każdego z tych punktów świetlnych osobno jest niewygodne i właśnie dlatego oświetlenie to jedna z pierwszych instalacji włączanych w system domu inteligentnego.
Man icon Janusz Werner
Ciepło pod kontrolą
Nie ma jednego, obowiązującego sposobu na ogrzewanie nowoczesnego domu. Można stosować zupełnie różne źródła ciepła, grzejniki, podłogówkę, nadmuch ciepłego powietrza... Możliwości jest naprawdę wiele. Tylko jeden warunek pozostaje wspólny - systemem grzewczym musi dać się dobrze sterować.
Man icon Jarosław Antkiewicz
REGULUS®-system - TOP 2020 - grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia
Posiadacze pomp ciepła mogą wykorzystać je latem do chłodzenia pomieszczeń, pod warunkiem że dysponują odpowiednimi grzejnikami. W miarę ocieplania się klimatu i wzrostu dynamiki zjawisk pogodowych, grzejniki rewersyjne staną się nieodłącznym elementem nowoczesnej instalacji centralnego ogrzewania zimą i centralnego chłodzenia latem.
Własny prąd ze słońca
Smart dom bez energii elektrycznej nie istnieje. A ponieważ ceny prądu idą w górę, jego konsumenci zaczynają szukać oszczędności. Sposobem na obniżenie rachunków jest montaż instalacji fotowoltaicznej, która właścicielom domów jednorodzinnych umożliwia samodzielną produkcję prądu. Atrakcyjność tego rozwiązania wzrasta, gdy na fotowoltaikę można dostać jakąś dopłatę - np. taką, jaka przysługuje obecnie w ramach rządowego programu Mój prąd.
Man icon Janusz Werner
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT