Czytaj już od 1 zł
Poznaj ofertę
Łazienkowe i kuchenne Łazienkowe i kuchenne Bez nich nie popłynie woda w kuchni i łazience. Warto zastosować modele ułatwiające ograniczanie zużycia wody i ozdobne. Czy nasi Rozmówcy kierowali się takimi parametrami przy dobieraniu baterii?
Rafał - Członek Klubu Budujących Dom, baterie założył w 2016 i 2024 r. Rafał - Członek Klubu Budujących Dom, baterie założył w 2016 i 2024 r. Łazienka wspólna na parterze: powierzchnia 5 m2; armatura sanitarna - kabina natrysku z płytkim brodzikiem, podwieszany sedes i umywalka. Łazienka wspólna na piętrze: 6 m2; armatura sanitarna - wanna przyścienna 170 cm, podwieszana umywalka, pisuar i sedes. Woda - czerpana z wodociągu, odprowadzana do kanalizacji, podgrzewana przez pompę ciepła, gromadzona w zasobniku c.w.u. o pojemności 200 l; na rurze wodociągowej założono elektroniczny rozbijacz osadów mineralnych. Baterie - podtynkowe, z mosiądzu z błyszczącą powłoką chromową, kształt minimalistyczny, z kilku podobnych serii; przy umywalkach - jednouchwytowe; przy sedesie - bidetka; przy wannie - naścienna, prysznicowo-wannowa; przy pisuarze - czasowa (chromowany przycisk na ścianie dozuje wodę przez 6 s); w kabinie prysznicowej - natynkowy panel z trzema funkcjami masażu wodnego, bez termostatu, wersja powłoki szczotkowany chrom.
Artur - Członek Klubu Budujących Dom, baterie założył w 2020 r. Artur - Członek Klubu Budujących Dom, baterie założył w 2020 r. Łazienka córek na poddaszu: powierzchnia 15 m2; armatura sanitarna - 3 nablatowe umywalki, prysznic typu walk-in z odpływem liniowym, sedes, bidet. Kuchnia: powierzchnia 16 m2, z wyspą, połączona z salonem i jadalnią; armatura - zlewozmywak 1,5-komorowy. Woda - czerpana z wodociągu, odprowadzana do kanalizacji zbiorczej; filtrowana przez filtr mechaniczny sznurkowy i urządzenie zmiękczające; podgrzewana przez kondensacyjny kocioł gazowy; zgromadzona w zasobniku c.w.u. o pojemności 150 l. Baterie - z tej samej serii, o formie zaoblonej, wykonane z wysokogatunkowego mosiądzu, powłoka z błyszczącego chromu; na umywalkach - stojące, jednouchwytowe, mieszaczowe, z aeratorem typu coin-slot w rozmiarze M24; pod natryskiem typu walk-in - termostatyczna, natynkowa, ze słuchawką prysznicową i deszczownicą; na bidecie - stojąca; przy kuchennym zlewozmywaku - chromowana, z elastyczną wyjmowaną wylewką (o długości 70 cm), w kolorze czarnym; wbudowany perlator.
Najwygodniej z napędem Najwygodniej z napędem Elektryczny sposób otwierania skrzydła bramy wjazdowej jest wygodniejszy od ręcznego, dlatego większość użytkowników decyduje się na taką wersję. Wśród nich są nasi Rozmówcy, którzy ocenili dla nas swoją automatykę.
Marcel - Czytelnik Budujemy Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkuje od 2020 r. Marcel - Czytelnik Budujemy Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkuje od 2020 r. Brama wjazdowa: dwuskrzydłowa, przesuwna o szerokości 4,50 m; skrzydła - rama z profili stalowych, trzykrotnie pomalowanych metodą proszkową, sztachety z blachy; słupki - ze stali, 40 cm; fundament - o głębokości 1,20 m, z żelbetu. Napęd: moc 340 W; intensywność pracy 24 cykle/h; z siłownikami prostymi, teleskopowymi, przeznaczonymi do skrzydeł o szerokości do 3 m i ciężarze do 300 kg; mocny ciśnieniowy korpus, odlew aluminiowy, lakier epoksydowy, toczysko ze stali nierdzewnej; temperatura pracy od -20 do +50°C; stopień bezpieczeństwa IP55; sterowanie - 4 dwukanałowe piloty; akcesoria - fotokomórki na słupkach, lampa ostrzegawcza; gwarancja 36 miesięcy.
Marek - Członek Klubu Budujących Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkuje od 2021 r. Marek - Członek Klubu Budujących Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkuje od 2021 r. Brama wjazdowa: przesuwna, jednoskrzydłowa, o szerokości 4 m; skrzydło - wersja samonośna, wykonana z profili stalowych ocynkowanych zamkniętych, wykończenie farbą proszkową; słupki - stalowe, ocynkowane, o profilu zamkniętym, 10 x 10 cm; fundament - o głębokości 1,10 m, liniowy, zbrojony. Napęd: markowy, o wysokiej jakości, przeznaczony do skrzydeł przesuwnych o wadze do 500 kg; sterowanie - 4 czterokanałowe piloty; akcesoria - lampa ostrzegawcza, fotokomórki, kluczyki rozsprzęglania awaryjnego.
Rafał - Członek Klubu Budujących Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkuje od 2021 r. Rafał - Członek Klubu Budujących Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkuje od 2021 r. Brama wjazdowa: jednoskrzydłowa, samonośna, o szerokości 5 m; skrzydło - wykonane na zamówienie z walcowanej stali pomalowane farbą proszkową; słupki - ze stali, 10 x10 cm; fundament - o głębokości 1,20 m, z betonu zbrojonego. Napęd: markowy, do skrzydeł o ciężarze do 400 kg, siłownik samohamowny z wbudowaną centralą sterującą; sterowanie - 2 dwukanałowe piloty i poprzez panel domofonu; wyposażenie - lampa ostrzegawcza, fotokomórki.
Grażyna - Czytelniczka Budujemy Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkuje od 2011 r. Grażyna - Czytelniczka Budujemy Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkuje od 2011 r. Brama wjazdowa: dwuskrzydłowa, o szerokości 4 m; skrzydła - wykonane z walcowanych profili stalowych, pomalowane metodą proszkową na kolor brązowy; słupki - stalowe o średnicy 10 x 10 cm; fundament - o głębokości 1,20 m, betonowy, zbrojony. Napęd: 2 siłowniki proste, centrala sterująca, moc 400 W; wyposażenie - lampa ostrzegawcza, fotokomórki; sterowanie - 4 dwukanałowe piloty.
Harmonia w ogrodzie i domu Harmonia w ogrodzie i domu Ania i Paweł zaprojektowali dom z dbałością o detale, zastosowali styl nowoczesny, z ograniczoną ilością elementów dekoracyjnych. Podobnie postąpili w przypadku ogrodu. Obie przestrzenie do siebie pasują, pięknie się przenikają.
W stuletniej willi W stuletniej willi Znakomita lokalizacja w tzw. mieście-ogrodzie oraz piękny układ pałacowo-parkowy na posesji skłoniły kolejnych właścicieli do remontowania prezentowanego domu. Obecni zrealizowali wszelkie niezbędne prace bardzo starannie, wnętrze urządzili w wysublimowany sposób, obierając styl art deco.
Serce każdego domu Serce każdego domu Przy kompletowaniu kuchni, potrzebna jest umiejętna synchronizacja jej rozmaitych elementów, wpływających na późniejszy komfort eksploatacji i bezpieczeństwo użytkowników. Nasi Rozmówcy opowiedzieli, które z nich potraktowali priorytetowo.
Ania - Członkini Klubu Budujących Dom, kuchnię urządzała w 2022 r. Ania - Członkini Klubu Budujących Dom, kuchnię urządzała w 2022 r. Kuchnia: skierowana na zachód, z jednym panoramicznym oknem, powierzchnia 12 m2; układ zabudowy - w kształcie litery U i wyspa; meble - z włoskiej laminowanej płyty MDF w kolorze czarnym, wykończenie matowe; blaty - z czarnego granitu, szerokość 70 i 80 cm; urządzenia - markowe, klasa A++ i wyższa; w czarnej wersji płyta indukcyjna z wbudowanym wyciągiem, piekarnik, mikrofalówka oraz zabudowane lodówka, zamrażarka, zmywarka; ściany - wykończone ceramiczną farbą w odcieniu off white; posadzka - jasnoszary mikrocement, zaimpregnowany twardym, matowym lakierem; wentylacja - mechaniczna z rekuperatorem; klimatyzacja - stacjonarna.
Magda - Członkini Klubu Budujących Dom, kuchnię urządzała w 2022 r. Magda - Członkini Klubu Budujących Dom, kuchnię urządzała w 2022 r. Kuchnia: powierzchnia 12 m2, jedno okno; zabudowa - wysoka i niska, w kształcie litery U, z dużym półwyspem; posadzka - wykończona zaolejowaną trójwarstwową deską dębową; meble - z polakierowanej płyty MDF; blat - z polerowanego kwarcytu; urządzenia - markowe, energooszczędne, przeznaczone do zabudowy, w tym płyta indukcyjna z wbudowanym wyciągiem, dwie lodówki, zmywarka, piekarnik, mikrofalówka, winiarka, kawiarka; wentylacja - mechaniczna; klimatyzacja - stacjonarna.
Jak zaadaptowana stodoła Jak zaadaptowana stodoła Większą część dwulokalowego domu Paulina i Paweł przeznaczyli dla siebie i dwojga dzieci, mniejszą natomiast - dla dziadka Pawła. Wszystkim członkom rodziny podoba się bryła, do stworzenia której punktem wyjścia był uniwersalny kształt stodoły.
Z ekologicznym kąpieliskiem Z ekologicznym kąpieliskiem Sercem ogrodu Emilii i Juliusza jest nowocześnie zrealizowany staw. O takim marzył właściciel, sam go zaprojektował i po części wykonał.
Lilianna Jampolska
Lilianna Jampolska
Od ponad dwudziestu lat w przystępny sposób opisuje domy i ogrody Czytelników. Współpracowała z kilkoma znanymi poradnikami budowlanymi. Jest autorką tekstów i zdjęć. W wolnych chwilach z przyjemnością zajmuje się własnym ogrodem.

Metodą permakulturową uprawia w nim zarówno rośliny ozdobne, jak i zioła, warzywa itp. Amatorsko interesuje się architekturą, ogrodnictwem, ornitologią, sportem, filmem. Uwielbia podróżować, poznawać nowych ludzi i miejsca. Jeżeli potrzebuje wypocząć, najchętniej wyjeżdża nad morze, poza sezonem wakacyjnym.

Zobacz wszystkich autorów