Porady

Tablica informacyjna na budowie
Jakie informacje trzeba wpisać na tablicy informacyjnej na budowie, szczególnie w kontekście ustawy o ochronie danych osobowych?
Polisa instalacji fotowoltaicznej
Chciałbym założyć instalację fotowoltaiczną na dachu mojego domu. Jest to dość kosztowna inwestycja, dlatego chciałbym ją ubezpieczyć od zniszczenia, np. na skutek opadów gradu czy wichury łamiącej drzewa. Jakie warianty oferują firmy ubezpieczające oraz czy warto wykupić polisę od takich zdarzeń?
Działka z budynkiem do rozbiórki
Rozważamy nabycie działki, na której stoi budynek do rozbiórki. Czy opłaca się kupić taką nieruchomość?
Jak wyciszyć ścianę w bliźniaku?
Planuję zakup domu - połowy bliźniaka. Ściana oddzielająca ją od sąsiada wykonana jest z betonu komórkowego, dlatego zastanawiam się, czy nie będzie problemu z akustyką. Czy są jakieś sposoby na wyciszenie takiej ściany?
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dachy zielone
Mam już upatrzoną niewielką działkę na obrzeżach miasta. Planuję budowę domu z płaskim dachem. Chciałbym żeby był to dach pokryty roślinnością - zielenią. Wydaje mi się to znacznie bardziej atrakcyjne i ekologiczne niż typowy, kryty tylko papą. Czy taki dach można w ogóle zrobić w domu jednorodzinnym i jakimi roślinami można go obsadzić, tak żeby nie były kłopotliwe w pielęgnacji, a równocześnie tworzyły swoisty zielony taras?
Czy ściany można ocieplić od wewnątrz?
Chciałbym poprawić komfort cieplny w moim domu. Wiem, że najważniejsze jest ocieplenie ścian. Czy można je zaizolować od wewnątrz?
Brak uziomu
Dzień dobry, zorientowałem się, że podczas wykonywania fundamentów w moim domu nie wykonano uziomu. Czy ten element jest rzeczywiście niezbędny? Czy jest jakiś sposób, żeby go zrobić niewielkim kosztem w użytkowanym już budynku?
Jak podłączyć grzałkę elektryczną do grzejnika łazienkowego?
Robię kapitalny remont łazienki i chciałbym założyć w niej grzejnik drabinkowy. W sezonie grzewczym będzie go zasilał kocioł, ale chciałbym też zamontować w grzejniku grzałkę elektryczną. Czy sposób rozmieszczenia króćców c.o. oraz umiejscowienie grzałki ma tu jakieś znaczenie (poza wyglądem)?
Jak przyłączyć naczynie wzbiorcze do c.w.u.?
Przebudowuję i powiększam dom, był on letniskowy, teraz będzie całoroczny. Do tej pory wystarczał nam niewielki, elektryczny podgrzewacz wody (50 l), który chcę zastąpić dużym 120-140 l. O ile dobrze zrozumiałem sprzedawcę to do takiego zbiornika nie wystarczy już sam zawór bezpieczeństwa i powinienem dokupić naczynie wzbiorcze. Czy rzeczywiście jest ono niezbędne, a jeśli tak, to jak duże ma ono być i jak powinno być założone?
Pompa do studni
Kupiłem stary dom, w którym woda pochodzi z własnej studni dawnego typu - dość płytkiej, z kręgów betonowych. W piwnicy domu jest hydrofor z pompą. Jednak chcę zlecić wywiercenie głębokiej studni, gdyż obawiam się o jakość wody z tak płytkiego ujęcia (ok. 5 m). Stara studnia zostałaby w rezerwie, do podlewania ogrodu itp. Czy do głębokiej studni wierconej muszę mieć pompę głębinową, czy wystarczy typowy zestaw hydroforowy?
Zbiornik na deszczówkę
Czy warto zamontować podziemny zbiornik na deszczówkę?
Alarm w małym domu
Zastanawiam się nad zamontowaniem w domu instalacji alarmowej. Budynek jest nieduży, stąd moje wątpliwości - takie rozwiązania kojarzą mi się bowiem z okazałymi rezydencjami. Czy alarm w małym domu ma sens? Jak zaplanować takie przedsięwzięcie?
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT