Nowość! Filtry magnetyczne
Nowoczesne Instalacje 2023
minutę
Współczesne wysokowydajne układy grzewcze zasilane kotłami, narażone są na awarie oraz zmniejszenie wydajności pracy poprzez zanieczyszczenie tlenkami żelaza (głównymi składnikami rdzy), które powstają w wyniku korozji.
Cząsteczki tlenku żelaza krążą po całym obiegu grzewczym, odkładając się w newralgicznym punktach instalacji w postaci osadu. Narażają cały układ na awarię pomp, zaworów czy wymienników ciepła, a wydajność grzewcza kotła spada, co przekłada się na wyższe koszty ogrzewania. Zastosowanie filtrów magnetycznych/separatorów zanieczyszczeń, umożliwia zwiększenie ochrony całego systemu grzewczego poprzez usunięcie większości zanieczyszczeń stałych, w skład których wchodzi żelazo lub tlenki żelaza zawieszone w płynie układu grzewczego.
Filtry mogą być stosowane w instalacjach, w których występuje ciągła cyrkulacja czynnika grzewczego. Czynnik grzewczy może składać się z roztworu wody oraz glikolu, przy czym zawartość glikolu nie może przekraczać 50%. Filtry mogą być też zakładane w układach solarnych oraz chłodniczych, zatrzymując dodatkowo takie zanieczyszczenia jak piasek.
www.dambat.pl...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze