Trendy i wyzwania na rynku ogrzewania a Czyste Powietrze 2025

W nowej wersji programu Czyste Powietrze uszczelniono zasady dofinansowań określając maksymalne kwoty dotacji w poszczególnych rodzajach kosztów kwalifikowanych. Wzmocniono gminy w roli operatorów wspierających beneficjentów w całym procesie inwestycyjnym. Zmodyfikowana Lista ZUM pozwala zweryfikować urządzenie, na które możemy uzyskać dofinansowanie z programu.
Kotły na biomasę w Czystym Powietrzu
Nadal możemy skorzystać z dofinansowania na kotły na biomasę - pelet i drewno. Dwa modele kotłów peletowych SAS o emisji pyłów do PM ≤20 mg/m3 doskonale spełniają wymagania programu.- BIO COMPACT PLUS o mocy 10, 12, 17, 20, 25 kW.- BIO EFEKT PLUS o mocy 14, 17, 23, 29, 36 kW.
Wyposażone są w samoczyszczący palnik paletowy SAS Multi Flame oraz funkcjonalny sterownik z kolorowym dotykowym wyświetlaczem, obsługą 4 pomp obiegowych, 2 zaworów mieszających, sterowaniem pogodowym, wbudowanym modułem Ethernet, algorytmem PID oraz możliwością podłączenia regulatora pokojowego. Kotły zasypowe zgazowujące drewno VARMO PLUS o mocach 10, 15, 20 i 25 kW należą do najczęściej montowanych w tej kategorii urządzeń. Do współpracy z kotłami zasypowymi zalecane są zbiorniki buforowe SAS BST dostępne w pojemnościach od 100 do 1000 l i wielu konfiguracjach, zarówno średnic dennic, jak i rozstawu muf przyłączeniowych. W kotle zasypowym GREEN PLUS na zgazowanie drewna se...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
