Czy inwestycja w rekuperację się opłaca?

Energooszczędne budownictwo jest dziś priorytetem. Energooszczędność w połączeniu z efektywnością energetyczną budynku to klucz nie tylko do niższych kosztów utrzymania, ale również korzyści dla naszej "Matki Ziemi", w postaci niższej emisji CO₂.
Dla energooszczędności ocieplamy budynki zgodnie z najnowszymi technologiami i parametrami gwarantującymi doskonałą izolację cieplną, wysoką ochronę przed wilgocią i zimnem. Wstawiamy szczelne okna i drzwi, dobrze izolujemy pokrycie dachowe, inwestujemy w nowoczesne pompy ciepła i zapewniamy dobrą wentylację naszego domu, czyli montujemy instalację centralnej rekuperacji.
Rekuperacja to jak dotąd jedyne skuteczne rozwiązanie wentylacyjne, które niezależnie od pory roku, w sposób ciągły, dostarcza czyste i świeże powietrze do budynku, minimalizując tym samym ryzyko występowania nadmiernej wilgoci i pleśni. Poza dobrą wentylacją pomieszczeń, rekuperacja ogranicza starty ciepła poprzez odzysk ciepła.
Ale dlaczego tradycyjna wentylacja nie jest wystarczająca w nowym budownictwie? Tradycyjna wentylacja grawitacyjna jest całkowicie zależna od warunków zewnętrznych i działa skutecznie tylko przy temperaturze ok. 12⁰C. Ponadto w szczelnych, dobrze ocieplonych domach, gdzie zminimalizowano st...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
