Na tej platformie możesz przeczytać wszystkie treści z aktualnego, oraz archiwalnych numerów BudujemyDom

Aktualności

Współpraca pomp ciepła BUDERUS i paneli fotowoltaicznych
Powietrzne i gruntowe pompy ciepła Buderus, które mogą współpracować z panelami fotowoltaicznymi. Pompy ciepła Logatherm wykorzystują energię elektryczną, ale robią to bardzo efektywnie. W porównaniu do tradycyjnego ogrzewania elektrycznego potrzebują do funkcjonowania około 4 do 5 razy mniej energii. Dzięki temu, nie jest potrzebna wysoka moc zainstalowanych paneli.
DANFOSS SMART HEATING - to takie proste. poznaj DANFOSS ALLY™ - dla fanów technologii i miłośników designu
Danfoss Ally™ to nowa generacja inteligentnego systemu do zarządzania ogrzewaniem, zapewniającym pełną kontrolę nad grzejnikami oraz ogrzewaniem podłogowym z dowolnego miejsca. Danfoss Ally™ jest systemem działającym w chmurze i opartym o najpopularniejszy protokół komunikacji Zigbee dając możliwość podłączenia również do innych systemów sterowania. Mając wszystko pod kontrolą, masz zapewnioną wygodę i doskonały komfort cieplny w każdej sytuacji.
REGULUS®-SYSTEM - grzanie i chłodzenie grzejnikami
Grzejniki bazowe typu E-VENT oraz REVERS są przystosowane do montażu wentylatorów. Wentylator zwiększa moc grzejnika o 30-40%. Powietrze szybciej się nagrzewa, co ma znaczenie w domach weekendowych i pomieszczeniach rzadziej użytkowanych. Cichy trójbiegowy wentylator lub z płynnie modulowaną prędkością obrotów, gwarantuje wysoką efektywność tego sposobu ogrzewania oraz komfort użytkowania (głośność na granicy szeptu 28 dBA, moc do 10 W).
Nowości VIESSMANN - pompy ciepła VITOCAL 100-S i VITOCAL 111-S
Firma Viessmann poszerzyła ofertę nowoczesnych urządzeń grzewczych o pompy splitowe Vitocal 100-S i Vitocal 111-S. Wyróżnia je m.in. nowy czynnik chłodniczy R32 (od 4,0 do 8,1 kW) o niskim współczynniku GWP (Global Warming Potential). Dzięki niemu nowe pokolenie pomp ciepła Viessmann jest jeszcze bardziej ekologiczne od poprzedników.

Smart dom

Zawsze pod kontrolą
We współczesnym domu mamy wiele nowoczesnych urządzeń elektrycznych. Ich ręczne włączanie, wyłączanie i zmiana ustawień mogą być nieco uciążliwe. Tym bardziej, że przecież mało kto pamięta ich wszystkie funkcje. Na szczęście, znakomitą większość tych zadań może wykonać za nas system inteligentny. A jeżeli zechcemy podejrzeć parametry ich pracy lub coś zmienić, to zawsze możemy to zrobić. I to nawet zdalnie, choćby z drugiego końca świata.
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!

Kotły

W centrum ogrzewania
Rachunki za ogrzewanie to zwykle główny składnik kosztów utrzymania własnego domu. Nic więc dziwnego, że wybór rodzaju paliwa i kotła to jedna z najpoważniejszych decyzji każdego inwestora. A warto wiedzieć, że kotły montowane jeszcze kilkanaście lat temu i dziś to dwa zupełnie różne światy. Współczesne są bardziej oszczędne, wygodniejsze w obsłudze i bardziej przyjazne dla środowiska.
Dlaczego warto ogrzewać dom Ekogroszkiem Extra Premium +?
Zanieczyszczone powietrze, wysokie rachunki za opał - czy tylko z tym kojarzy się nam sezon grzewczy? Jeśli tak, to pora to zmienić. Wybierając odpowiednie „paliwo” do ogrzewania domu, możemy zadbać o środowisko i zmniejszyć wydatki z domowego budżetu. Ekogroszek Extra Premium + firmy Energo to opał wydajny, ekologiczny i wygodny w użytkowaniu.
Ciepło jest wszędzie
Rynek pomp ciepła w ostatnich latach rośnie bardzo szybko, a ich popularność najpewniej będzie dalej rosła. Tym bardziej, że to urządzenia wykorzystujące głównie darmową energię odnawialną z naszego otoczenia - powietrza, gruntu lub wody. Najważniejsze to dobrać urządzenie odpowiednie do naszych potrzeb i specyfiki budynku. Warto również pamiętać, że pompy ciepła mogą zapewnić nie tylko ogrzewanie, ale i chłodzenie domu oraz przygotowywanie ciepłej wody.
Wysokotemperaturowe pompy ciepła powietrze-woda marki Auer
HRC to szeroka gama wysokotemperaturowych pomp ciepła powietrze-woda marki Auer w których zastosowany został czynnik R290. Pompy ciepła HRC mogą funkcjonować prawie przez cały rok bez wspomagania przez zewnętrzne źródło ciepła, przez co stają się autonomiczną jednostką grzewczą, zapewniającą zarówno ogrzewanie budynku jak i ciepłą wodę użytkową.
Czy warto połączyć instalację pompy ciepła z kolektorami słonecznymi?
Ciągły rozwój technologiczny pozwala na stosowanie innowacyjnych rozwiązań grzewczych, które nie mają szkodliwego wpływu na środowisko. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na odnawialne źródła energii. To świetny sposób na ograniczenie kosztów poniesionych na ogrzewanie. Warto połączyć dwa systemy, kiedy zależy nam zarówno na ciepłej wodzie jak i powietrzu.
Dlaczego warto ogrzewać dom powietrzną pompą ciepła
Jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć na etapie budowy bądź modernizacji domu jest wybór systemu ogrzewania c.o. i c.w.u. Warto wtedy wybrać urządzenie, które wykorzystuje Odnawialne Źródła Energii (OZE) i przy niskich kosztach ogrzewania zapewni wysoki komfort użytkowania przez długie lata.
Dwa tradycyjne sposoby na ciepło
Kominki i wolnostojące piece, popularnie nazywane kozami, niewątpliwie są ozdobą wnętrza. Ponadto bijące od nich ciepło i blask prawdziwego ognia tworzą wyjątkowy klimat w chłodne wieczory. Ale kominek lub koza mogą być także wydajnymi, nowoczesnymi i ekologicznymi urządzeniami grzewczymi. Szczególnie, jeżeli są wyposażone w płaszcz wodny lub współpracują z systemem DGP. Wtedy mogą wystarczyć nawet do ogrzania całego domu.
Jak pozbyć się spalin
Praktycznie w każdym domu jest przynajmniej jeden komin. Odprowadzają one dym i spaliny z kotłów, pieców i kominków. Bez nich nie może też działać tradycyjna wentylacja grawitacyjna. Obecnie kominy bardzo rzadko wznosi się już tradycyjnie z cegły. Królują rozwiązania prefabrykowane, czyli tak naprawdę, gotowe kominy przygotowane w fabryce, a na placu budowy jedynie składane w całość.
Ciepłej wody pod dostatkiem
Ciepłą wodę użytkową, czyli c.w.u., w domach jednorodzinnych zwykle zapewnia kocioł. Rzadziej używa się osobnych podgrzewaczy elektrycznych lub gazowych. Jednak najważniejsza różnica pomiędzy tymi wszystkimi urządzeniami polega nie na tym czym są zasilane, lecz na samym sposobie podgrzewania wody. Może być gromadzona na zapas w zasobniku lub podgrzewana przepływowo, czyli na bieżąco, dopiero po odkręceniu kranu. A to określa sposób funkcjonowania całej instalacji.
Tyle ciepła, ile potrzeba
Dobre sterowanie ogrzewaniem oznacza, że instalacja wytwarza odpowiednią ilość ciepła, które trafia akurat tam, gdzie jest w danej chwili potrzebne. Ani za dużo, ani zbyt mało. Bo w pierwszym przypadku będziemy marnować energię i męczyć się w przegrzanych wnętrzach, w drugim zaś będziemy po prostu marznąć. Przede wszystkim powinniśmy zrozumieć jak w ogóle działa ogrzewanie. Wtedy dobranie odpowiedniego, spełniającego nasze wymagania kotła, grzejników czy rodzaju podłogówki, będzie znacznie prostsze.
Sterowanie ogrzewaniem w Twoim domu
Za niższy koszt ogrzewania budynku w dużym stopniu odpowiada energooszczędny system sterowania instalacją grzewczą. Zapewnia on optymalne warunki termiczne, nie dopuszcza do przegrzania lub wychłodzenia wnętrza. Automatyka sterująca w każdym pomieszczeniu pozwala utrzymać temperaturę właściwą dla jego funkcji lub pory dnia - w mało uczęszczanym przedpokoju nie musi być tak ciepło, jak w łazience podczas kąpieli. Zróżnicowanie temperatury w wybranych godzinach, indywidualnie dla każdego pomieszczenia, pozwala zoptymalizować wydatki - zaoszczędzić pieniądze. Warto również pamiętać, że niekontrolowane cykle przegrzań i wychłodzeń nie sprzyjają stabilnemu funkcjonowaniu instalacji i zwiększają jej awaryjność.
Otwórz i odsłoń
Rolety zewnętrzne latem chronią one przed nadmiarem słońca, zimą zaś ograniczają ucieczkę ciepła przez okna. Jednak tylko wówczas, jeżeli są w odpowiednim momencie opuszczane i podnoszone. I tak się właśnie dzieje, jeżeli wyposażymy je w napęd oraz automatyczne sterowanie. Dodatkowo takie systemy mogą np. same dbać o zamknięcie okien dachowych w razie deszczu. Zaawansowane systemy pozwalają też używać telefonu zamiast kluczy do domu.
Ogrzewanie ukryte w podłodze
Podłogówka to tak naprawdę szczególny rodzaj grzejnika, taki po którym chodzimy. Jego względnie niską temperaturę rekompensuje bardzo duża powierzchnia przekazywania ciepła. I to właściwie koniec podobieństw pomiędzy różnymi typami ogrzewania podłogowego. Mogą być bowiem zasilane ciepłą wodą lub prądem, zabudowane w ważącej wiele ton wylewce podłogowej albo stanowić lekki podkład pod panele lub płytki. Kiedy warto wybrać poszczególne rodzaje?
Systemy ogrzewania podłogowego KAN-therm
W ofercie firmy KAN możemy znaleźć różne systemy ogrzewania podłogowego, które znajdują zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i ogólnym. Systemy różnią się między sobą techniką mocowania rur, rodzajem i konstrukcją izolacji termicznej oraz przeznaczeniem.
Jakość i niezawodność w instalacjach grzewczych z firmą VALVEX
Rozdzielacze mają szereg zalet, a główną z nich jest możliwość odcinania poszczególnych obiegów grzewczych, kontroli, regulacji. Dzielimy je na rozdzielacze grzejnikowe oraz rozdzielacze do ogrzewania niskotemperaturowego. Rozdzielacze wyposażone w elementy regulacyjne mają zastosowanie w coraz powszechniejszym dziś ogrzewaniu płaszczyznowym.
Chcesz mieć pełen komfort w łazience? Nie zapomnij o ogrzewaniu podłogowym!
Kiedy zmieniamy wystrój łazienki jest to jedyny dogodny moment żeby dodać elektryczne ogrzewanie podłogowe. Ale czy elektryczny system nie będzie za drogi w eksploatacji? Oczywiście nie, jeśli tylko będzie odpowiednio sterowany. Elektryczne systemy grzewcze nVent RAYCHEM z inteligentnym sterownikiem SENZ-WIFI należą do najbardziej efektywnych rozwiązań ogrzewania podłogowego ze względu na niską bezwładność systemu oraz szybki czas nagrzewu. Czas oczekiwania na ciepłą podłogę to nawet 30 min, a czas pracy regulowany termostatem zapewnia minimalne zużycie prądu.
Ogrzeją każde wnętrze
Płytowy czy żeberkowy? A może kanałowy schowany w podłodze? Albo całkiem ukryty w warstwie tynku na ścianie? Grzejniki mogą być rozmaite, a to tylko drobna część spośród dostępnych możliwości. Chyba właśnie w mnogości rozwiązań, dostosowaniu do właściwie każdego źródła ciepła i warunków pomieszczenia tkwi sekret niesłabnącej popularności grzejników. My też z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego do naszego domu.
Domy szkieletowe, domy z bala - jak ogrzewać?
Współcześnie budowane ciepłe domy różni jedna zasadnicza cecha: domy ciepłe (murowane z elementami betonowymi), posiadające dużą zdolność akumulowania ciepła; domy bardzo ciepłe lecz o niskiej lub bardzo niskiej akumulacyjności ciepła. Do tych drugich zaliczamy domy kanadyjskie, czyli domy budowane techniką szkieletową i inne o konstrukcji drewnianej, które mają liczne grono zwolenników.
RADECO - nowy wymiar ciepła!
Radeco to marka grzejników łazienkowych i dekoracyjnych produkowanych od blisko 30 lat przez firmę ALPLAST. Grzejniki i suszarki RADECO oprócz funkcji grzewczych stanowią również ozdobę łazienki, a także innych pomieszczeń. Długoletnie doświadczenie producenta sprawia, że wytwarzane grzejniki są dopracowane i wysokiej jakości. Alplast wykonuje grzejniki z rur i profili stalowych oraz miedzianych o różnych przekrojach. W ofercie są też grzejniki chromowane.
Dwa sposoby na oszczędzanie
Ciepła woda czy darmowy prąd? Tak najkrócej można podsumować rozterki tych, którzy zastanawiają się czy lepiej wybrać kolektory słoneczne, czy panele PV. Jednak tak naprawdę te dwa rozwiązania są nie tyle konkurencyjne, co zupełnie różne. Bo łączy je niewiele po za tym, że do działania potrzebują energii słońca i zajmują miejsce na dachu. W praktyce mogą nawet świetnie się uzupełniać.
Elektrownia na słońce
Zainteresowanie fotowoltaiką, czyli produkcją prądu ze słońca rośnie wręcz lawinowo. Tego rodzaju systemy są tańsze niż dawniej, możemy liczyć na dotacje, a system rozliczania się za energię jest dość korzystny. Wprawdzie panele PV nie dadzą nam raczej niezależności od sieci, ale nie będziemy musieli martwić się rosnącymi cenami energii. Bo nawet w naszym klimacie jesteśmy w stanie wytworzyć jej dość, żeby zrównoważyć nasze roczne zapotrzebowanie.
O czym należy pamiętać przy planowaniu budowy domu, w którym zainstalujemy fotowoltaikę
Budowa domu to decyzja na całe życie. Warto rozważyć ją tak, aby nie zablokować rozbudowy funkcjonalności budynku. Jednym z nich jest fotowoltaika. Jeśli wiemy, że będziemy ją montować, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów już na etapie projektowania domu, aby w przyszłości wygenerować maksymalne zyski z energii przy optymalnych kosztach montażu.
Pewna inwestycja w fotowoltaikę z AS Energy
Panele fotowoltaiczne to przyjazne dla środowiska rozwiązanie, będące jednym z najlepszych sposobów na obniżenie rachunków za prąd i zyskanie niezależności energetycznej. Nie każdy system będzie jednak w równym stopniu wydajny i funkcjonalny. Poszukując najlepszych produktów na rynku, warto skierować uwagę na markę AS Energy - dystrybutora nowoczesnych instalacji PV.
Koniec z soplami na rynnach
Zalegający lód i śnieg potrafią zablokować rynny i rury spustowe. Mocno obciążone ciężkim zlodowaciałym śniegiem orynnowanie może ulec nawet uszkodzeniu. Zaś zwisające z rynien i okapu sople potrafią być po prostu niebezpieczne. Można się jednak przed tym skutecznie zabezpieczyć montując ogrzewanie przeciwoblodzeniowe w rynnach, rurach spustowych, ewentualnie również na krawędzi dachu.
Czysta, zdrowa i smaczna
Nie jesteśmy w stanie żyć bez wody. Dlatego jej zapewnienie w domu jest tak ważne. Najłatwiej jest, gdy działka leży w miejscu z dostępem do wody wodociągowej. Wtedy wykonanie przyłącza to standard. Jeżeli sieci nie ma, pozostaje wywiercić studnię. Bardzo często jednak woda z własnego ujęcia wymaga uzdatniania - np. usunięcia nadmiaru żelaza, zmiękczenia. Niejednokrotnie oczyszczamy także wodę wodociągową. Ale to już kwestia komfortu, a nie absolutnej konieczności.
Co by było gdyby tak przestać dźwigać ciężkie zgrzewki wody butelkowanej?
Wielu z nas marzy o tym by móc zrezygnować chociażby z części zakupów i nie musieć ich własnoręcznie nosić ze sobą do domu. O ile reklamówki stałyby się lżejsze, a nasz kręgosłup mniej obciążony. Przy okazji zaoszczędzilibyśmy paliwo na jazdę po mieście, a tym samym mieli pozytywny wpływ na środowisko. Jednym z takich produktów może być butelkowana woda mineralna często pakowana w zgrzewki po 6-8 szt. W BWT zadaliśmy sobie pytanie: „Po co kupować i nosić kilkanaście litrów wody butelkowanej skoro z naszych domowych kranów może popłynąć zdrowa i czysta woda nadająca się do picia?”. Odpowiedź na to pytanie zaprowadziła nas w nowe obszary technologii uzdatniania wody i finalnie pozwoliła nam stworzyć nowy rodzaj produktów, które nazwaliśmy BWT AQA drink Pure.
Woda za darmo
System magazynowania deszczówki może nas w dużej mierze zabezpieczyć przed suszą. Ponadto oszczędzamy dzięki niemu wodę wodociągową, na której niedobór cierpimy już w skali kraju. Za to wody deszczowej raz jest zbyt mało, a innym razem zbyt dużo. Szczególnie na małych, w dużej mierze zabudowanych działkach to poważny problem. Bo tam nadmiar wody nie ma jak wsiąkać w grunt. Dlatego najlepiej jest przechwycić go do odpowiedniego zbiornika.
Skuteczny system zarządzania wodą deszczową dla domu i ogrodu, czyli projekt ACO City
Coraz częściej odczuwamy skutki zmian klimatycznych. Dlatego też już na etapie projektowania domu jednorodzinnego trzeba wziąć pod uwagę instalację skutecznego systemu zarządzania wodą deszczową, czyli systemu odwodnienia.
Systemy wykorzystania wody deszczowej i roztopowej
Rok 2020 możemy uznać na specyficzny, szczególnie dla rozwoju gospodarki, w tym również branży sanitarnej. Jest jednak sektor, który zaliczył kolosalny wzrost, a jednocześnie idealnie wpisuje się w trendy budownictwa zrównoważonego. Mowa tu o systemach wykorzystania wody deszczowej i roztopowej, które zyskują na popularności. W niespełna 3 miesiące do Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wpłynęło przeszło 20 000 wniosków o dofinansowanie w programie „Moja Woda”, co wyczerpało zasoby pierwszej edycji Programu.
Bez brodzika
Coraz częściej zamiast tradycyjnego brodzika wybieramy odpływ liniowy. Nie tylko z powodu jego nowoczesnego wyglądu. Strefa prysznica jest też łatwiej dostępna. Wygodę docenią wszyscy, ale dla osób niepełnosprawnych i wszystkich, którzy mają problemy z poruszaniem się to ogromne ułatwienie. Ponadto nie ogranicza nas tu wielkość i kształt dostępnych brodzików. Możemy więc dobrze zagospodarować zarówno wnęki o nietypowych wymiarach, jak i przeznaczyć na prysznic dużą, otwartą przestrzeń.
Dobry sposób na ścieki
Powstające w domu ścieki trzeba gdzieś odprowadzić. Zaś wiele działek nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnej. Wtedy rozwiązaniem pod wieloma względami najlepszym i gwarantującym najtańszą eksploatacje jest budowa przydomowej oczyszczalni. Tam, gdzie jest to niemożliwe ze względu na ograniczenia wynikające z planu zagospodarowania przestrzennego lub trudne z jakichś innych względów pozostaje budowa szamba.
Wietrzenie i chłodzenie
Świeże powietrze jest nam po prostu niezbędne do życia. A współczesny człowiek większość czasu spędza w budynkach, w zamkniętych pomieszczeniach. Dlatego jakość działania wentylacji, czyli wymiany powietrza, jest szczególnie ważna. Warto pomyśleć także o wyposażeniu domu w system chłodzenia, czyli klimatyzację, która zapewni komfortowe warunki nawet w czasie największych upałów.
Rekuperator, czyli korzyści z odzysku
Centrala wentylacyjna z rekuperatorem, czyli z odzyskiem ciepła, pozwala nie tylko obniżyć rachunki za ogrzewanie. Dzięki niej zwiększamy komfort, bo powietrze jest zawsze dostarczane tam gdzie to zaplanowano i w ustalonej przez nas ilości. Bo właśnie ten rodzaj wentylacji daje nam pełną kontrolę nad wymianą powietrza w domu. Dla osób z uczuleniami na pyłki roślin oraz szczególnie wrażliwych na smog bardzo ważne jest także to, że powietrze przechodzi przez dokładne filtry zanim trafi do wnętrz.
Usuwanie wilgoci z domu za pomocą rekuperacji
Nadmiar wilgoci w domu nie jest mile widzianym gościem. Zbyt wysoka wilgotność powietrza w pomieszczeniach nie tylko obniża komfort mieszkania, ale może mieć również negatywny wpływ na zdrowie domowników. Wilgoć i niska temperatura to idealne warunki do rozwoju grzybów i pleśni. Zbyt duża wilgotność powietrza w dłuższej perspektywie odbija się także na konstrukcji samego budynku. Dlatego warto zadbać o to, aby wspomniany problem nie pojawił się w Twoim domu. Rozwiązaniem, które wspomaga walkę z wilgocią, jest rekuperacja.
Filtr który ochroni Ciebie i Twoją rodzinę przed wirusami i smogiem
Filtry MAB firmy DOSPEL o klasie filtracji EU12/ H12 blokują 99.5% zanieczyszczeń z otoczenia. Jest to najlepsza metoda ochrony przed smogiem, pyłem i cząstkami, które stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia.
Rekuperacja, czyli energooszczędna wentylacja, to standard zdrowego budynku w dzisiejszym świecie
Jeszcze do niedawna o rekuperacji mówiło się przeważnie w kontekście oszczędności energii. Raz wytworzone przez system grzewczy budynku ciepło mogło być wykorzystane po raz drugi. To przynosiło wymierne oszczędności w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Ocenia się, że w porównaniu do prawidłowo działającej wentylacji grawitacyjnej, oszczędności te mogą sięgać nawet 50% i znacząco obniżyć zużycie energii przez budynek. W ostatnim czasie jednak najważniejsze stało się także coś innego: możliwość znacznego wpłynięcia na jakość powietrza zewnętrznego i jego oczyszczenie z kurzu, smogu, wirusów oraz bakterii.
Czystość bez hałasu i kurzu
Odkurzacz centralny jest skuteczniejszy od zwykłego, przenośnego. Jego jednostka centralna ma bowiem zdecydowanie większą moc i siłę ssania. Konstruktorów urządzeń stacjonarnych nie ograniczają bowiem specjalnie masa ani gabaryty sprzętu, a także unijne regulacje nakazujące obniżać moc sprzętu AGD. Jest jeszcze zaleta kluczowa dla alergików - zawierające drobinki kurzu zassane powietrze w ogóle nie wraca do pomieszczenia.
Dom pod kontrolą
Domofon lub wideofon pełni rolę „strażnika”, strzegącego dostępu do naszego domu i weryfikującego osoby, próbujące dostać się na teren posesji. Zapewnia nie tylko wygodę, ale także podnosi bezpieczeństwo, stanowiąc skuteczną barierę chroniącą domowników przed niepożądanymi gośćmi.
To co widać w instalacji
Dopiero gniazdka i łączniki oświetleniowe umożliwiają korzystanie z instalacji elektrycznej. To oczywiste, że muszą być dobrej jakości, solidne i trwałe. Ale ich wygląd też jest bardzo ważny, bo to elementy z natury rzeczy wyeksponowane na ścianach, gdyż musimy mieć do nich łatwy dostęp. Obecnie producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów i stosowaniu oryginalnych materiałów. Możemy wybrać łączniki wykonane nie tylko z tworzywa, ale też z metalu, szkła, drewna ceramiki, a nawet skóry.
Nowe obudowy metalowe KP-DB – rozszerzenie oferty marki Ideal TS
Kanlux, w ramach uzupełniania oferty produktowej w marce IDEAL TS, wprowadził do swojej oferty pierwsze obudowy metalowe własnej produkcji KP-DB z szynami DIN do zabudowy aparatury modułowej. Przeznaczone są one dla budownictwa publicznego i biurowego. Oczywiście zakres tych produktów pozwala realizować również instalacje w innych obszarach, chociażby jako rozdzielnice domowe (w rozbudowanych instalacjach). Jednak podstawowym celem wdrożenia, jest możliwość realizacji bardziej zaawansowanych instalacji elektrycznych, które można zbudować w oparciu o obudowy KP-DB oraz aparaturę modułową marki IDEAL TS.
Prąd wygodniej i bezpieczniej
Od dziesiątków lat prąd w domu to standard. Tak się do tego przyzwyczailiśmy, że na działanie instalacji elektrycznej zwracamy uwagę głównie w razie braku prądu lub awarii. Jednak wbrew pozorom w ciągu ostatnich 20-30 lat domowe instalacje elektryczne zmieniły się diametralnie. Co warto wiedzieć, żeby w czasie budowy lub remontu nie zrobić jej w sposób przestarzały?
Dom samodzielny
Instalacja inteligentna albo inaczej inteligentny dom to szczególny rodzaj automatyki. Dzięki niemu wszystkie domowe urządzenia działają w sposób optymalny i zgodnie ze sobą współpracują. A co najważniejsze - my nie musimy ich nadzorować, bo wszystko dzieje się automatycznie. Dzięki temu w domu w wersji Smart mieszka się wygodniej, a rachunki są niższe.
Zamek tedee powered by Gerda - innowacja w dziedzinie bezpieczeństwa i wygody
Nigdy więcej stresu związanego ze zgubieniem kluczy. Koniec z zamartwianiem się o bezpieczeństwo domu podczas przebywania poza nim. Praca wielu specjalistów, niemal trzy lata tworzenia i udoskonalania projektu oraz liczne testy bezpieczeństwa zaowocowały innowacyjnym efektem: inteligentną alternatywą dla tradycyjnych zamków drzwiowych - tedee powered by Gerda, umożliwiającą wygodne autozamykanie i otwieranie.
Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
Instalacja alarmowa to już standard w domach jednorodzinnych. Zabezpieczenia elektroniczne mogą w ogóle zniechęcić potencjalnych włamywaczy, bo widząc np. kamery zewnętrzne poszukają łatwiejszego łupu. Wykryć ich i odstraszyć zanim jeszcze podejdą do budynku - w ten sposób działają czujniki ruchu oraz bariery podczerwieni zakładane na działce. Wreszcie, spłoszyć, gdy już spróbują dostać się do domu, np. przez wybite okno.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT