1
Na tej platformie możesz przeczytać wszystkie treści z aktualnego, oraz archiwalnych numerów BudujemyDom

Nowości

3-szybowe okno uchylne do dachów płaskich Okpol PGC B1
Okna do dachów płaskich są wciąż nietypowym rozwiązaniem w domach jednorodzinnych, choć coraz śmielej wpisują się w komercyjne projekty architektoniczne.
aCUBE od AWILUX - perfekcja i design do kwadratu
Designerski, oszczędny w środkach wygląd, precyzja wykończenia oraz najwyższe parametry - to wyróżniki nowego systemu aCUBE od AWILUX. Wizualnie perfekcyjna do kwadratu, innowacyjna i wykonana z recyklingu stolarka okienno-drzwiowa o prostych, nawiązujących do sześcianu konturach to nowe rozwiązanie okienno-drzwiowe w technologii PVC, zbliżone wyglądem do stolarki aluminiowej.
Bertrand®-LINEAR - okna dla ambitnych realizacji
Odpowiedzią na zapotrzebowanie coraz odważniejszych inwestorów i ambitniejszych projektantów może być system Bertrand®-LINEAR, w który wpisują się okna, drzwi balkonowe i drzwi wejściowe.
Blachodachówka NEL z nanofalą
To odpowiedź na kolejne potrzeby inwestorów. Zmodyfikowana technologicznie blachodachówka NEL została wzbogacona o profilowanie powierzchniowe tzw. nanofalę, która wzmacnia i poprawia sztywność panela.

Eksperci

Co wyróżnia energooszczędne okno PVC?
Okna PVC to obecnie najczęściej wybierany wariant, zarówno w przypadku nowych inwestycji, jak i podczas termomodernizacji starych budynków. Lista zalet jest długa - okna wykonane z PVC są tańsze od drewnianych i aluminiowych, łatwe w utrzymaniu i konserwacji, charakteryzują się uniwersalnością oraz klasycznym wyglądem. Ich budowa jest dość prosta. W naszych oknach PVC połączenie optymalnej konstrukcji ram i skrzydeł, przemyślanego systemu uszczelek oraz 3-szybowych, energooszczędnych pakietów pozwala na znaczącą redukcję strat ciepła i osiągnięcie współczynnika Uw = 0,72 [W/m²K].
Jak dobrać grubość styropianu do ocieplenia ścian zewnętrznych?
Oferty producentów styropianu - najpopularniejszego materiału termoizolacyjnego - ewoluują od dziesięcioleci. Jednakże fundamentalne kwestie dotyczące jego właściwego zastosowania nie uległy zmianie. Odpowiedni dobór grubości i rodzaju materiału termoizolacyjnego jest sprawą nadrzędną. Należy go dokonywać mając na uwadze wytyczne dotyczące wymaganej izolacyjności cieplnej przegród, przedstawione w Rozporządzeniu Ministerialnym dotyczącym Warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
O jakie produkty najczęściej pytają klienci i co cieszy się największym zainteresowaniem?
Bardzo aktualnym trendem są duże przeszklenia o nowoczesnej, minimalistycznej estetyce uzyskiwanej dzięki ekstremalnie wąskim ramom. Dużym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza stolarka o panoramicznym designie, z ukrytą ościeżnicą i progiem, gdyż pozwala ona na realizację imponujących, transparentnych przeszkleń. Często poszukiwanym rozwiązaniem są drzwi przesuwne z progiem zero milimetrów, który jest idealnie zlicowany z posadzką.
Rolety zewnętrzne w nowoprojektowanym budynku
Decyzja o inwestycji w aluminiowe rolety zewnętrzne do budynku jednorodzinnego zazwyczaj wiąże się z pewnymi oczekiwaniami. Każdy inwestor powinien być świadomy, iż spełnienie tych oczekiwań jest w dużej mierze powiązane z wyborem systemu skrzynek, w jakim roleta będzie zainstalowana, oraz w jeszcze większym stopniu z rzetelnością wykonanego montażu. Sugerując się argumentami „za” i „przeciw” większość inwestorów decyduje się na wybór aluminiowych systemów adaptacyjnych do zabudowy podtynkowej - ukrytych w warstwie ocieplenia.
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!

Kluczowe decyzje przed budową

Działka, projekt, wykonawca
Wybór działki, projektu i ekipy wykonawczej to kluczowe decyzje, jakie trzeba podjąć przed rozpoczęciem budowy domu. Należy je dobrze przemyśleć, bo od nich zależą koszty i tempo prac, a także późniejszy komfort mieszkania.
Od fundamentów, po dach
Po wyborze działki, projektu i wykonawców wymarzonego domu, czas na skoncentrowanie się na poszczególnych elementach budynku - od fundamentów, po dach.
Solidna baza
Fundament to najważniejsza część każdego budynku, bo to na nim opiera się ściany, strop i dach. Od jego wykonania zaczyna się budowę własnego domu. Ważne, by dostosować rodzaj fundamentu do gruntu na działce i przewidywanych obciążeń oraz zabezpieczyć go przed wilgocią z gruntu, a także ograniczyć straty ciepła.
Betonowe bloczki elewacyjne TOM
Nowoczesne trendy budowy domów mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej koncentrują się wokół optymalnego wykorzystania właściwości materiałów używanych do ich wznoszenia. Umożliwia to znaczącą redukcję kosztów eksploatacji. Doskonałym przykładem jest ściana trójwarstwowa zbudowana przy zastosowaniu materiałów ceramicznych i/lub betonowych. Ten rodzaj konstrukcji już od kilkudziesięciu lat jest w Europie jedną z najpopularniejszych metod wznoszenia ścian zewnętrznych.
Ceramiczne materiały ścienne
Wyroby ceramiczne firmowane znakiem CB Lewkowo to wyroby odpowiadające normom europejskim, posiadające powszechnie uznawane certyfikaty jakości umożliwiające swobodę architektonicznego kształtowania obiektów budowlanych. Obiekty powstające z lewkowskich cegieł i pustaków to budowle ekologiczne, trwałe, sprawdzone przez lata w różnych warunkach klimatycznych. Cegła to również znakomite tworzywo wykorzystywane przez projektantów w kreowaniu form architektonicznych, które bardzo dobrze wkomponowują się w krajobraz. Rozszerzony w ostatnim czasie asortyment naszych wyrobów umożliwia realizację niemalże całych budynków. Wszystko to pozwala aby z rozwiązań CB Lewkowo mogli korzystać zarówno odbiorcy indywidualni jak i instytucjonalni. Ceramika Budowlana Lewkowo jest największym i najlepszym zakładem produkującym wyroby ceramiczne w północno-wschodnim regionie Polski.
Drobnowymiarowe elementy betonowe i keramzytowe, stropy gęstożebrowe
Firma Uciechowski jest spółką działającą na polskim rynku od początku lat 80. - dzięki wieloletniemu doświadczeniu oferuje wyroby najwyższej klasy, co potwierdzają liczne certyfikaty jakości.
Ekologiczne tworzywo keramzyt
KERAMZYT SYTEM Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych zajmuje się produkcją materiałów z keramzytu. Materiał ten wytwarzany jest z czystej gliny pochodzącej z rodzimych złóż, wypalanej w temperaturze 400-1200°C do postaci keramzytu. Jest to ekologiczne tworzywo produkowane bez stosowania jakichkolwiek sztucznych dodatków. System ten jest z powodzeniem stosowany w budownictwie skandynawskim od ponad 30 lat. To właśnie stamtąd pochodzi linia produkcyjna, która zamontowana jest w zakładzie firmy. Specjalnością firmy jest również produkcja betonu towarowego. KERAMZYT SYTEM jest właścicielem dwóch wytwórni betonu w Szczecinie i Drawsku, dysponuje betonomieszarkami oraz pompami do betonu. Jako producent betonu z wyrobioną renomą dba o satysfakcję i bezpieczeństwo swoich Klientów.
Co wyróżnia stropy gęstożebrowe sprężone?
Stropy gęstożebrowe swoją popularność zyskały za sprawą szybkiego i prostego montażu. Dodatkowo prefabrykowane elementy zmniejszają zużycie betonu i stali na budowie oraz pozwalają mocno ograniczyć zapotrzebowanie na szalunki, podpory montażowe i deskowanie, co w efekcie końcowym daje duże oszczędności. Przyjrzyjmy się co wniosła technologia sprężania betonu i co sprawiło, że stropy te cenione są zarówno przez projektantów jak i wykonawców.
Konstrukcje poziome
Kluczowym parametrem stropu jest wytrzymałość - musi on przecież przenosić znaczne obciążenia. Z punktu widzenia komfortu użytkowania ważna jest też jego zdolność do tłumienia hałasów, a jeśli dzieli pomieszczenia o różnej temperaturze - także izolacyjność cieplna. W praktyce jednak o wyborze jednej z technologii wykonania stropu decyduje inna cecha - łatwość montażu.
Drewniane domy GEORGE
Czy wiesz że… mieszkanie w domu drewnianym korzystnie wpływa na zdrowie? Zdolność tego materiału do samoregulacji wilgotności, wewnątrz pomieszczenia sprawia, że w domach drewnianych panuje korzystny mikroklimat, który wpływa zarówno na samopoczucie jak i zdrowie mieszkańców.
Energooszczędne i pasywne budownictwo to stale rosnący trend
Od jakiegoś czasu,na rynku nieruchomości mieszkaniowych obserwujemy wzmożony ruch. Prywatni inwestorzy chętnie lokują swoje pieniądze w realizację dużych inwestycji budowlanych lub decydują się na budowę własnego domu. Z drugiej jednak strony rosnące ceny materiałów do budowy i problemy z ich dostępnością, mają niebagatelny wpływ na możliwości realizacji zobowiązań inwestycyjnych w terminach, zgodnie z wcześniej podpisanymi umowami. Zdarza się, że deweloperzy czy firmy budowlane rozwiązują umowy z klientami, bo nie są w stanie zrealizować inwestycji zgodnie z harmonogramem. Takie warunki skłaniają inwestorów do poszukiwania nowych rozwiązań, technologii i dostawców.
Wiele powodów, żeby budować inaczej
Około 90% domów jednorodzinnych w Polsce wciąż powstaje w tradycyjnej technologii murowanej. Jednak taki stan nie będzie trwał wiecznie, tym bardziej, że inne metody budowania często o wiele lepiej odpowiadają dzisiejszym potrzebom. Największą barierą w ich upowszechnieniu jest w gruncie rzeczy brak wiedzy o ich istnieniu wśród przeciętnych inwestorów. Bo zalet im nie brakuje.
Wolf Haus - domy prefabrykowane z 30-letnią gwarancją
Od kilku lat roku przeżywamy prawdziwy boom na budowę nowych domów i mieszkań. Deweloperzy, a także prywatni inwestorzy napędzają coraz mocniej rynek budowlany. Między innymi powoduje to brak fachowców oraz inżynierów. Coraz większe koszty pracy sprawiają, że rozpoczynając budowę domu, możemy zakładać, iż planowany budżet będzie niedoszacowany przynajmniej o 30%. To - w zależności od wielkości inwestycji - są już kwoty liczone w dziesiątkach i setkach tysięcy złotych.
Jak uzyskać ciszę?
Uzyskanie ciszy w domu jest nie mniej istotne niż zapewnienie odpowiedniej wielkości pomieszczeń, światła słonecznego czy świeżego powietrza. W hałasie nie wypoczniemy, a domownicy będą sobie wzajemnie przeszkadzać. Dlatego już na etapie projektu i budowy warto myśleć o akustyce.
Łączniki i kotwy Schöck w prefabrykatach budowlanych
Słowo prefabrykacja zaczyna coraz częściej pojawiać się w kręgach, co zrozumiałe, budowlańców, ale także w rozmowach przysłowiowych Kowalskich, czy w radiowych reklamach. Oczywiście pojęcie prefabrykacja jest bardzo obszerne pod względem zakresu jak i materiału, ale w każdym przypadku dotyczy tego samego - przyspieszenia procesu budowlanego przez wykonanie powtarzalnych elementów lub zespołu elementów poza obszarem budowy, których dodatkowym atutem jest wysoka jakość i precyzja wykonania.
Bariery dla ciepła
Nawet najwydajniejszy system grzewczy w domu na niewiele się zda, jeśli najważniejsze przegrody - podłogi, ściany i dach - nie będą odpowiednio ocieplone. Na jaki materiał izolacyjny się zdecydować? Oferta rynkowa jest bardzo bogata - wcale nie ogranicza się do popularnego styropianu i wełny mineralnej.
BauderECO - ekologiczna termoizolacja dachu
Od ponad 40 lat ekonomiczne termoizolacyjne elementy nakrokwiowe firmy Bauder potwierdziły swoją wartość miliony razy. W przypadku stosowania tej metody termoizolacja stanowi jednolitą powłokę na całej połaci dachowej. Konstrukcja dachu znajduje się wówczas pod termoizolacją, a więc w ciepłym i suchym obszarze. Lekkie i poręczne elementy termoizolacyjne z połączeniem na pióro i wpust dookoła płyt są wytrzymałe na ściskanie i można po nich chodzić. W jednym cyklu roboczym możliwe jest zamontowanie termoizolacji i drugiej warstwy odprowadzającej wodę.
EURORROOF - kompletny i bezpieczny system do izolacji nakrokwiowej
Dach zabezpiecza budynek przed opadami atmosferycznymi i wiatrem, chroni przed utratą ciepła i upałem. Połączenie tych różnych funkcji powoduje, że budowa dachu jest zazwyczaj złożona, co generuje możliwość popełnienia szeregu błędów podczas realizacji budynku, które pomniejszają planowany efekt cieplny, jak i również mogą powodować problemy wynikające z akumulacji wilgoci w dachu. Dlatego warto wybrać sprawdzone rozwiązanie systemowe.
Gładzie gipsowe, czyli idealna ściana w kilku krokach
Zapewniają mniejsze zużycie farby podczas malowania, sprawiają, że ściana wygląda nieskazitelnie przez długi czas, tworzą w pomieszczeniach dobry mikroklimat ‒ to tylko niektóre zalety gładzi gipsowych. Jaką gładź wybrać i jak najskuteczniej nałożyć ją na ścianę?
Dlaczego warto ocieplić dom?
Ocieplenie domu styropianem to najpopularniejszy sposób termoizolacji oraz termomodernizacji budynków. Przy wykonywaniu prac związanych z ociepleniem ważne jest zarówno fachowe wykonawstwo, jak również jakość samego materiału.
Najpopularniejszy materiał ociepleniowy
Styropian to najpopularniejszy materiał ociepleniowy. Ma przede wszystkim zapobiegać ucieczce ciepła, dlatego jego kluczową cechą jest izolacyjność termiczna. Ale nie jedyną, na jaką trzeba zwrócić uwagę przy wyborze.
Ocieplenie budynku styropianem pasywnym - jakie są zalety?
Izolacja wykonana za pomocą styropianu to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów ocieplenia budynków. Jednak nie każdy wie, że ten uniwersalny materiał występuje w różnych wariantach, różniących się od siebie właściwościami. Producenci styropianu oferują szeroki wachlarz płyt styropianowych. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się styropian pasywny. Czym różni się on od standardowego rozwiązania i dlaczego warto wykorzystać go do ocieplenia swojego domu?
Prawdziwy Styropian na placu budowy Morskiego Centrum Nauki i Stadionu Pogoni w Szczecinie
Prawdziwy Styropian, czyli produkty Fabryki Styropianu ARBET, służą do aplikacji w wielu miejscach. Firma oferuje w tej chwili kilkanaście rodzajów płyt styropianowych - fasadowe, podłogowe oraz specjalistyczne do zadań specjalnych. Prawdziwy Styropian używa się w pracach izolacyjnych różnego typu. Małe domy jednorodzinne, osiedla, wielkie inwestycje - w każdej z realizacji można sięgnąć po odpowiednie płyty o właściwych dla oczekiwanego efektu parametrach.
Aktualne Warunki Techniczne - wybierz najcieplejszy produkt
Najpopularniejszym tradycyjnym materiałem izolacyjnym do dachów skośnych jest wełna mineralna. Mineralna wełna szklana climowool to jeden z najbardziej ekologicznych produktów dostępnych na rynku. Dzięki procesowi produkcyjnemu wykorzystującemu wyłącznie naturalne surowce mamy gwarancję, że dom został ocieplony produktem przyjaznym dla środowiska i mieszkańców, a jego jakość i wysoki parametr termoizolacyjny zagwarantują nie tylko cieplejszy dom zimą, ale i chłodniejszy latem.
Bezpieczne poddasze z ISOVER i RIGIPS: niepalna wełna i ogniochronne płyty g-k
Zamiana strychu czy nieużytkowego poddasza w dodatkową, atrakcyjną przestrzeń mieszkalną lub budowa nowego domu ze skośnym dachem, gdzie poddasze z założenia służy do mieszkania - to korzyści na długie lata eksploatacji. Jednak zabudowując i urządzając poddasze warto wziąć pod uwagę także korzyści, które w pewnych sytuacjach docenimy dosłownie w okamgnieniu, na przestrzeni minut, które mogą zdecydować o naszej dalszej przyszłości.
Jaką wełnę wybrać?
Wełna mineralna występuje w bardzo wielu odmianach. Różnice pomiędzy nimi są przy tym znacznie większe, niż w przypadku styropianu. Dlatego przy wyborze musimy przede wszystkim wiedzieć, jakie akurat cechy są niezbędne przy danym zastosowaniu.
Komfort cieplny w domach szkieletowych i modułowych
Zalety drewnianych domów szkieletowych i modułowych są cenione przez branżę budowlaną nie tylko na rynku amerykańskim i skandynawskim, ale również w Polsce. Polscy inwestorzy i wykonawcy cenią tzw. szkieletówki przede wszystkim za krótki czas realizacji inwestycji z uwagi na ograniczenie do minimum lub całkowity brak robót mokrych, nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz, duży udział materiałów ekologicznych w procesie budowy.
Nieprzyjemne konsekwencje
Wilgoć w domu bierze się z zewnątrz - z przecieków z nieszczelnego dachu albo z podciągania z gruntu, bo fundamenty czy podłoga nie są poprawnie izolowane. Może też pochodzić ze środka - ludzie wytwarzają jej dużo. I właśnie dlatego sprawna wentylacja powinna usuwać wilgotne powietrze. Nadmiar wilgoci, bez względu na jej źródło, umożliwia rozwój bardzo niebezpiecznych dla człowieka grzybów pleśniowych.
Płytki i mokre powierzchnie? Jest na to sposób!
Łazienki, kuchnie, pralnie, tarasy czy baseny - to wszystko powierzchnie poddawane działaniu wody i wilgoci. By ułożone na nich płytki służyły długo i nie dochodziło do uszkodzeń trzeba zadbać zarówno o odpowiednie kleje, jak i o prawidłową hydroizolację, właściwie przygotować powierzchnię i zabezpieczyć ją przed wodą.
Skuteczne zabezpieczenie budynku przed wilgocią
Zabezpieczenie budynku przed wilgocią jest jednym z priorytetowych działań, do których należy podejść z wielką starannością na etapie budowy domu. Wykonana niewłaściwie izolacja fundamentów w efekcie może prowadzić do powolnego niszczenia elementów konstrukcyjnych budynku. Skutki zaniedbań w tym zakresie mogą być katastrofalne.
Szybkowiążąca hybrydowa zaprawa uszczelniająca AQUAFIN®-RB400 - hydroizolacja doskonała
Firma SCHOMBURG opracowuje, produkuje i prowadzi sprzedaż produktów i systemów budowlanych w szeroko pojętych obszarach: uszczelnień i renowacji budynków, klejenia okładzin ceramicznych i z kamienia naturalnego/ jastrychy, rozwiązań dla budownictwa inżynieryjnego, środków do produkcji i pielęgnacji betonu.
Aplikacja fischer Professional – doradca klienta
W Polsce smartfon posiada obecnie 62% ludności, co stanowi ponad 24 miliony posiadaczy smartfonów. Niemal co trzeci użytkownik na co dzień korzysta z co najmniej dwóch smartfonów. Jesteśmy społeczeństwem informatycznym.
Budowanie nieprzeciętnego zadaszenia z wykorzystaniem podstawowych podzespołów z Jagram-Pro S.A.
Firma Jagram-Pro S.A., specjalizuje się w konstrukcjach z drewna klejonego. Jest jednym z nielicznych producentów na świecie, a być może i jedynym, który uzyskał certyfikację klejenia konstrukcji z cienkich lamel. Ta opatentowana technologia pozwala na uzyskiwanie dowolnych kształtów drewna. Powtarzalność i wysoką jakość gwarantuje rozbudowany park maszyn CNC.
Folie paroizolacyjne i folie wytłaczane
Folie izolacyjno-budowlane to grupa wyrobów służących do szeroko rozumianej izolacji stosowanej w budownictwie. Wyroby Marma Polskie Folie z tej grupy są stosowane w obiektach od fundamentów po dach. Spełniają rolę izolacji przeciwilgociowej, antykondensacyjnej oraz aktywnego odprowadzania pary wodnej.
Hydroizolacja dachów płaskich w praktyce
Już od zarania ludzkości człowiek potrzebował ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Najpierw garstki koczowniczych plemion szukały jaskiń, kolejny etap naszego rozwoju to pierwsze, prowizoryczne chaty. Właśnie ten moment, czyli świadoma budowa „pierwszego domu” to początek ewolucji dachów płaskich. Pierwsza ludzka budowla pokryta była bez wątpienia pokryciem płaskim, które następnie ewoluowało i często było zastąpione dachem skośnym.
Blach-Pol - postaw na nowoczesne wzornictwo pokryć dachowych!
Firma Blach-Pol powstała 1996 roku, wówczas była to działalność usługowo- handlowa związana z dystrybucją pokryć dachowych oraz usługami blacharsko-dekarskimi. Prowadzona była przez Marka Krzysztofika przez ponad 10 lat. Przez ten czas firma cały czas się rozwijała i poszerzała swoją działalność o kolejne punkty dystrybucyjne. Wieloletnie doświadczenie oraz praktyka stały się podstawą do rozwoju działalności.
Blachodachówki, blachy trapezowe, systemy rynnowe, profile Florian Centrum
Florian Centrum od czasu powstania w 1996 ukierunkowana jest na dystrybucję najwyższej jakości produktów stalowych.
Co położyć na dachu?
Dach, to element domu, który nie tylko chroni budynek przed czynnikami atmosferycznymi, ale pełni także ważną funkcję architektoniczną. Dlatego dobierając pokrycie trzeba zwrócić uwagę, by było nie tylko solidne, trwałe i szczelne, ale też dobrze dopasowane do bryły budynku.
Dachy ceramiczne odporne na wichury
Ekstremalne zjawiska pogodowe są najlepszym testem dla materiałów stosowanych na pokrycie dachu. Silne wichury stanowią jedną z takich prób. Na szczęście dachówki ceramiczne marki Röben są na nie odpowiednio przygotowane.
Grupa Cellfast - producent systemów rynnowych i podsufitek
Czołowy polski producent systemów rynnowych i podsufitek, węży, akcesorów ogrodowych, oparty w 100% na polskim kapitale. Jest zdecydowanym liderem na rynku krajowym i liczącym się eksporterem do wielu krajów Europy i świata. Grupa Cellfast dysponuje powierzchnią produkcyjną przekraczającą 75 000 m2, na którą składają się cztery zakłady produkcyjne, ulokowane w Stalowej Woli i Krośnie. Obecnie w skład Grupy wchodzą także podmioty dystrybucyjne w Rosji i na Ukrainie.
Niezawodne systemy rynnowe
Każdy dom wymaga odpowiedniego i przede wszystkim skutecznego odprowadzenia wody z dachu. To niezwykle ważne, z jednej strony z uwagi na gromadzenie się deszczówki, która może stanowić duży problem. Z drugiej strony, o której często niestety zapominamy, to nasz obowiązek prawny jako właściciela nieruchomości, którego należy bezwzględnie przestrzegać.
System rynny ukrytej Siba Modern od Ruukki - innowacyjne spojrzenie na budownictwo
Nowoczesne budownictwo wyróżnia minimalizm i prostota. Wszelkie elementy wykończenia powinny tworzyć spójną całość. W takich projektach wyzwaniem może być estetyczne połączenie połaci dachowych i elewacji z jednoczesnym zachowaniem wszystkich niezbędnych funkcjonalności. Rynny wystające poza obrys budynku z pewnością mogą przeszkodzić w uzyskaniu zamierzonego efektu. Dlatego warto rozważyć zastosowanie systemu ukrytej rynny Siba Modern, dającego gwarancję najwyższych walorów estetycznych z zachowaniem niezbędnych wymagań technicznych.
Systemy rynnowe i podsufitki
GAMRAT S.A. to jeden z najbardziej utytułowanych producentów najwyższej jakości materiałów budowlanych na rynku krajowym oraz liczący się eksporter do wielu krajów Europy. Wysoka jakość i trwałość produktów to cechy, które zapewniły firmie osiągnięcie czołowej pozycji w tej niezwykle konkurencyjnej branży. Dynamiczny rozwój firmy to owoc przemyślanych decyzji i inwestycji, wychodzących naprzeciw potrzebom rynku i oczekiwaniom klientów. Wszelkie działania oparte są na pewnych i stabilnych fundamentach, którymi są: jasno sprecyzowana misja, wizja oraz cele strategiczne. Potwierdzeniem jakości i rzetelności firmy Gamrat są medale i certyfikaty premiujące jakość, uczciwość oraz solidność.
AWISlide - drzwi tarasowe od AWILUX zapewniające światło, ciepło i wygodę
AWISlide to nowa generacja aluminiowych drzwi podnoszono-przesuwnych od AWILUX o doskonałych parametrach technicznych. System gwarantuje możliwość stworzenia dużych, niczym nieograniczonych przeszkleń ze stabilną aluminiową konstrukcją. Pomimo skrzydeł imponujących wymiarów, system jest bardzo prosty w obsłudze. Nowość w ofercie AWILUX to wyjątkowo estetyczne i nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia więcej światła i wysoki komfort termiczny. System drzwi podnoszono- -przesuwnych AWISlide zaprojektowano z myślą o jasnych i rozświetlonych wnętrzach. Przeszklenie może stanowić nawet 90% tego rozwiązania, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej sztywności i odporności konstrukcji.
Buduj dom z gwarancją spokoju
Stolarka otworowa ma wpływ na użytkowanie budynku i związane z tym wydatki, dlatego decyzja o jej wyborze nie powinna być podejmowana w pośpiechu. Zarówno okna, drzwi, jak i bramy garażowe, mają za zadanie zabezpieczać dom przed włamaniem, chronić przed hałasem z zewnątrz, a także zapobiegać utratom energii cieplnej. Nowoczesny inwestor szuka rozwiązań, które zagwarantują mu spokój. Jednym z nich jest wybór kompletu stolarki otworowej do domu od jednego producenta.
Dopływ naturalnego światła
Wybierając kształty, wielkość, podziały i kolory okien, trzeba również uwzględniać ich parametry techniczne, m.in. izolacyjność termiczną i akustyczną. Kolejną kwestią jest wybór materiału, z jakiego wykonana ma być stolarka. Obecnie najbardziej popularne są okna z PVC oraz drewniane.
Filplast Pure Air. Okno, które jest oczyszczaczem powietrza
Oczyszczają powietrze ze smogu, intensywnych zapachów, mikropyłków, alergenów, wirusów i bakterii - okna Filplast z powłoką Pure Air działają jak oczyszczacze powietrza, ale nie potrzebują zasilania ani wymiany filtrów. To ekologiczny i ekonomiczny sposób na poprawę jakości życia w miejscach, w których spędzamy najwięcej czasu.
Ciepło, cieplej… ciepły montaż!
Ubiegły rok przyniósł rewolucyjne zmiany dla inwestorów planujących budowę domu. W życie weszły nowe przepisy prawa budowlanego, które narzucają restrykcyjne normy związane ze zużyciem energii w budynkach. Mimo, iż na rynku od lat pojawiają się nowe technologie pozwalające na ograniczenie strat ciepła w domu, obecnie staje się to absolutnym „must have” dla inwestorów planujących budowę. Przedstawiamy kluczowe rozwiązanie, które redukuje do minimum straty ciepła przez okna i drzwi, co może znacznie podwyższyć efektywność energetyczną domu.
Sprawdzona ekipa
Prawidłowe osadzenie okna jest równie ważne jak jego parametry. Obecnie zaleca się montaż nie na samą piankę poliuretanową, ale także użycie taśm – paroszczelnej i paroprzepuszczalnej. Przed zatrudnieniem ekipy warto sprawdzić, czy specjalizuje się ona w montażu warstwowym.
Ciepło i czas to zaoszczędzone pieniądze. Ciepły i szybki montaż okien dachowych Keylite pozwala na dodatkowe oszczędności
Rosnące koszty materiałów budowlanych jak i kosztów wykonawstwa wymusza od inwestorów innego spojrzenia na sposoby ograniczenia kosztów na etapie budowy jaki i późniejszej eksploatacji. Ostatnie podwyżki cen gazu i energii dobitnie uwypukliły potrzebę odpowiedniego wyboru i dopasowania materiałów do ograniczenia przyszłych kosztów eksploatacji. Innowacje, które firma Keylite RW Polska już od dawna wprowadza w swoich produktach typu Futuretherm™ i Flick Fit™ wychodzą naprzeciw tym potrzebom. Zintegrowany z oknem kołnierz termoizolujący nie tylko dociepla, ale też pozwala na oszczędność bez konieczności zamawiania dodatkowych akcesoriów ocieplających, a unikatowy sposób montażu daje oszczędności w czasie, a co za tym idzie w kosztach prowadzonej inwestycji.
Odmień swoje poddasze - wymień okna dachowe na nowe
Wraz z biegnącym czasem użytkowania domów, wielu właścicieli decyduje się na przeprowadzenie remontu. Można pomalować ściany czy odświeżyć łazienkę, lecz ważną kwestią jest także wymiana okien dachowych, które nie tylko estetycznie odmienią wnętrze, ale przede wszystkim korzystnie wpłyną na termoizolacyjność całego domu.
Okna i wyłazy z serii RESET - montaż na dachach o kącie nachylenia już od 5 stopni
Okna dachowe standardowo montuje się na dachach połaciowych o kącie nachylenia od 15 do 90 stopni, a na dachach płaskich od 0/2 do 15 stopni. Na rynku brakuje rozwiązań dla dachów skośnych o mniejszym kącie niż 15 stopni. Okpol znalazł rozwiązanie - okna i wyłazy dachowe zintegrowane z kołnierzem EPDM do montażu od 5 stopni!
Przyjemny widok
Poddasza użytkowe ma większość stawianych obecnie domów. Standardem jest doświetlanie ich oknami dachowymi. Wprawdzie można zastąpić je lukarnami, ale są one droższe i trudniejsze w wykonaniu.
ALTUS - drzwi dla wymagających
Drzwi wejściowe do domu to nie tylko wizytówka, ale również gwarancja bezpieczeństwa i oszczędność pieniędzy wydawanych na ogrzewanie budynku. Aluminiowe drzwi GERDA ALTUS spełniają wszystkie swoje funkcje, mają dobre zabezpieczenia antywłamaniowe, niski współczynnik przenikalności cieplnej oraz są niezawodne i wytrzymałe. W jaki sposób osiągnięto tak doskonałe parametry? O tym w dalszej części artykułu.
Drzwi zewnętrzne firmy WIKĘD do domów i mieszkań - piękna i funkcjonalna wizytówka domu
Produkty firmy WIKĘD to innowacyjne drzwi zewnętrzne do domów i mieszkań stworzone w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Szeroka oferta firmy pozwala na wybór niepowtarzalnych drzwi, które oprócz wyjątkowych walorów estetycznych zapewnią solidność, trwałość i bezpieczeństwo. Dzięki produktom firmy WIKĘD drzwi wejściowe mogą być piękną i funkcjonalną wizytówką domu.
Gwarancja bezpieczeństwa
Drzwi wejściowe to jeden z najczęściej oglądanych i eksploatowanych elementów budynku. Muszą gwarantować ochronę przed zimnem i hałasem oraz bezpieczeństwo nieruchomości. W sprzedaży znajdziemy produkty znacznie różniące się pod względem estetycznym i funkcjonalnym.
Podświetlany uchwyt do drzwi zewnętrznych
Budowa domu to nie lada wyzwanie. Praktyczna szkoła budowania opierająca się na doświadczeniu i aktualnych trendach ze świadomością tego, że pewne elementy powinny być ponadczasowe i funkcjonalne. Drzwi zewnętrzne należą do tej grupy, a wraz z drzwiami okucia, które muszą być najwyższej jakości, ponieważ mają służyć nam przez bardzo wiele lat. Dlatego właśnie WALA.
Design, komfort i prestiż - multifunkcyjne szkło dla architektury i budownictwa
Saint-Gobain Glass jest wiodącym dostawcą najwyższej jakości rozwiązań szklanych oferowanych w odpowiedzi na wysokie oczekiwania klientów w zakresie komfortu życia i piękna architektury. Oferta Saint-Gobain obejmuje szeroki asortyment szkła bazowego do wszelkich typów zastosowań oraz nowoczesne produkty i rozwiązania szklane do okien, wnętrz oraz na fasady.
Do wnętrz w każdym stylu. Drzwi wewnętrzne firmy Hörmann
Drzwi pokojowe to ważny element architektury wnętrz. Świadomie zastosowane nadają pomieszczeniom charakter. Myśląc o indywidualnej aranżacji, inwestorzy szukają drzwi wewnętrznych, które jednocześnie wpisują się w obowiązujące trendy. Rozwiązania firmy Hörmann otwierają szerokie możliwości projektowania wnętrz w każdym stylu.
Drzwi przesuwne czy otwierane tradycyjnie?
Budując dom lub adaptując wnętrze do użytku poszukujemy niebanalnych, oryginalnych rozwiązań, które podnosiłby komfort użytkowania przestrzeni, a jednocześnie były estetyczne i eleganckie. Jedną z takich kwestii stanowią drzwi. Warto, aby nie były one przypadkowym wyborem. Należy przeanalizować, w których miejscach zastosować drzwi otwierane tradycyjnie, a gdzie lepiej sprawdzą się drzwi przesuwne chowane w ścianę. Jednym z ekspertów w tym temacie jest producent drzwi przesuwnych chowanych w ścianę oraz drzwi rozwieranych ukrytych - firma ECLISSE Polska.
Wejście na różne sposoby
Oprócz tego, że muszą spełniać wymogi praktyczne, powinny wizualnie harmonizować z wnętrzem - kolorem stolarki okiennej, posadzki i mebli. Mogą być tradycyjne rozwierane lub przesuwne. Te ukryte w ścianie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. Montowane na szynach będą efektowną dekoracją wnętrz urządzonych w loftowym stylu. Każdy znajdzie model drzwi pasujący do swojego wnętrza.
Dopasowana do garażu
Jak wybrać najlepszą bramę garażową? Przede wszystkim zastanówmy się, czego dokładnie od niej oczekujemy i przejrzyjmy ofertę rynkową. Powinna dobrze chronić przed ucieczką ciepła z budynku, gwarantować komfort użytkowania i pasować do bryły domu.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy garażowej?
Brama garażowa musi zapewniać wysoką trwałość, gwarantującą wieloletnią bezproblemową eksploatację, dobry poziom ochrony antywłamaniowej i możliwie najlepszą izolację termiczną. Nie bez znaczenia jest też design odpowiednio wpasowany w styl architektoniczny budynku. Czym się kierować przy zakupie bramy garażowej? Dlaczego bramy GERDA TREND oraz PRESTIGE/PRESTIGE PLUS są dobrym wyborem?
Najszybsza, bezpieczna i nowoczesna automatyka do bram BENINCA
Od kilku lat brama automatyczna stała się standardem w nowoczesnym budownictwie. Praktycznie każdy nowy posiadacz domu zaopatruje swoją bramę w napęd.
Nowoczesne bramy garażowe - piękne, komfortowe, bezpieczne
Nowoczesne domy jednorodzinne to zazwyczaj budynki, w bryłę których zostają wbudowane garaże. To wygodne rozwiązanie niesie za sobą konieczność bardzo rozważnego wyboru bramy garażowej. Ważna jest bowiem nie tylko jej estetyka, funkcjonalność i energooszczędność, ale także odpowiednie zabezpieczenia chroniące przed włamaniem.
Jakość w dobrej cenie! Osłony przeciwsłoneczne ROLCO
Jeżeli szukasz profesjonalnych osłon przeciwsłonecznych w atrakcyjnej cenie, właśnie je znalazłeś! Firma ROLCO oferuje pergole lamelowe, rzymskie, tarasowe, żaluzje i rolety, refleksole, moskitiery, markizy, verticale oraz wiele innych produktów, dzięki którym w łatwy sposób zagwarantujesz sobie trwałą i funkcjonalną ochronę przed słońcem i deszczem. W asortymencie ROLCO każdy znajdzie coś dla siebie.
Modnie w Oknie: Najlepsi Doradcy w całym kraju
Moda na zakupy internetowe w ostatnich latach jest coraz większa. Zwyczaje konsumentów zmieniają się dynamicznie, a nie bez znaczenia w tym wszystkim jest również ogólnoświatowa pandemia koronawirusa. Ogromną część naszego życia przenieśliśmy do Internetu. Również tę część związaną z zakupami. Nie inaczej jest w branży projektowania wnętrz. Idealnie w ten trend wpisuje się projekt producenta osłon okiennych Anwis - Modnie w Oknie.
Nowoczesne i perfekcyjne zarządzanie światłem i cieniem dzięki osłonom przeciwsłonecznym WAREMA
Firma Tomasz Jasieński, to działający na rynku polskim od 30 lat stabilny partner ekskluzywnej niemieckiej marki Warema, światowego lidera w dziedzinie innowacyjnych technik osłonowych. Projektujemy i dopasowujemy rozwiązania osłonowe oraz systemy sterowania, odpowiadające potrzebom Klientów ceniących materiały najwyższej jakości, unikalny design i nowoczesną technologię.
Nowy system rolet SCREEN w ofercie ANWIS
System rolet Screen od Anwis jest dostosowany do różnych sposobów montażu, w zależności od indywidualnych potrzeb lub sytuacji architektonicznych. W połączeniu z bogatą kolekcją tkanin o różnym współczynniku otwarcia (OF), doskonale sprawdza się nie tylko jako przesłona okien i dużych przeszkleń. Może być również montowana na werandach, pergolach czy tarasach.
Odpowiedni klimat
Niezbędnym wyposażeniem okien dachowych są osłony przeciwsłoneczne. W upalnie dni na poddaszu trudno byłoby bez nich wytrzymać. Do wyboru są rolety, żaluzje i markizy.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT