Komfort cieplny w domach szkieletowych i modułowych
Praktyczna Szkoła Budowania - Stan Surowy 2022
4-5 minut
Zalety drewnianych domów szkieletowych i modułowych są cenione przez branżę budowlaną nie tylko na rynku amerykańskim i skandynawskim, ale również w Polsce. Polscy inwestorzy i wykonawcy cenią tzw. szkieletówki przede wszystkim za krótki czas realizacji inwestycji z uwagi na ograniczenie do minimum lub całkowity brak robót mokrych, nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz, duży udział materiałów ekologicznych w procesie budowy.
Warto zwrócić uwagę, że technologia szkieletu drewnianego, w której głównym materiałem do izolacji termicznej i akustycznej jest wełna mineralna, pozwala budować domy o niskim zapotrzebowaniu na energię ‒ energooszczędne a nawet pasywne. Wychodząc naprzeciw potrzebom dokładnie tego sektora branży budowlanej, firma URSA zdecydowała o wdrożeniu dedykowanego produktu - mat z mineralnej wełny szklanej URSA FRAMEWOOL.
Dlaczego wełna URSA FRAMEWOOL do izolacji domów szkieletowych?
Kluczowa rola warstwy izolacji cieplnej w konstrukcji ścian domów szkieletowych i modułowych wymaga zastosowania najwyższej klasy materiałów. Najważniejsze, by wybrać wełnę charakteryzującą się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, co pozwoli na stworzenie dużego oporu cieplnego. Rozwiązania takie znajdziemy wśród produktów URSA. Proponowana szklana wełna mineralna poza swoimi podstawowymi właściwościami z zakresu izolacji termicznej, ma wiele dodatkowych walorów, m.in.:
tłumi niepożądane dźwięki oraz ...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze