Wszystko co trzeba wiedzieć o blachodachówce modułowej
Praktyczna Szkoła Budowania - Stan Surowy 2022
6-9 minut
Blachodachówka modułowa to pokrycie dachowe sprzedawane w formie niewielkich arkuszy o wymiarach określonych przez producenta. Jest łatwa w montażu, ponieważ dekarz nie musi rozkładać wszystkich arkuszy i dopasowywać ich do siebie. Blachodachówkę modułową można w razie potrzeby dociąć na odpowiedni wymiar już na placu budowy. Jest to ogromnym ułatwieniem, ponieważ w przypadku blachy ciętej na wymiar należy dokładnie obliczyć ilość potrzebnego materiału. Jakiekolwiek docinanie tak dużych arkuszy sprawia trudności i wymaga dodatkowych obróbek. Blachodachówka modułowa jest o wiele mniejsza, a jej docinanie prostsze. Ponadto transportuje się ją bez problemu na palecie, co jest bardzo wygodne i szybkie.
Kiedy wybrać blachodachówkę modułową?
Blachodachówka modułowa to doskonałe rozwiązanie na pokrycie dachów, na których dachówka ceramiczna lub betonowa byłaby zbyt ciężka. Stanowi także tańszą alternatywę dla klasycznej dachówki ceramicznej. Dobrze sprawdza się na skomplikowanych dachach wielospadowych, ponieważ o wiele łatwiej jest ją dopasować. Ponadto blachodachówkę modułową powinny wybrać osoby zamieszkujące tereny leśne, ponieważ w takich miejscach na dachu często osiadają mocno brudzące pyłki drzew. Tego typu pokrycie czyści się z powstałego nalotu o wiele prościej niż klasyczną dachówkę. Ponadto blachodachówka modułowa prezentuje się atrakcyjnie i jest wytrzymała. Warto wiedzieć, że po jej montażu nie widać żadnych łączeń, co podnosi walory wizualne.
Zalety i wady blachodachówki modułowej
Dachówka modułowa nadaje się do krycia różnego rodzaju dachów i jest produktem bardzo uniwersalnym. Dobrze wygląda, występuje w wielu kolorach i ma doskonały stosunek jakości do ceny. Świet...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze