Jaki grzejnik wybrać?
O Budowaniu Nikt Ci Tak Nie Opowie 2022
4-5 minut
I choć pytanie jest trudne, odpowiedź nie jest aż tak skomplikowana. Wystarczy poznać zalety grzejników aluminiowych, aby nie mieć żadnych wątpliwości, co wybrać do instalacji centralnego ogrzewania w naszym domu. Czym zatem charakteryzują się grzejniki płytowe, a czym grzejniki członowe? Jak działają? Jaka jest ich efektywność? Na co zwrócić uwagę przy wyborze danego modelu?
Z GRZEJNIKIEM ALUMINIOWYM OSZCZĘDZASZ!
Wodę, bo w grzejniku aluminiowym 10-członowym płynie zaledwie 3 litry wody - to znacznie mniej niż potrzebują grzejniki żeliwne lub stalowe grzejniki płytowe podobnych rozmiarów.
Energię, bo grzejnik aluminiowy jest znacznie lżejszy niż grzejnik stalowy o tej samej mocy grzewczej więc szybciej się nagrzewa i oddaje energię cieplną.
Poza tym grzejnik aluminiowy jest po prostu tańszy niż zbliżone rozmiarowo grzejniki stalowe. Cena może być nawet o 50% niższa dla takiego samego rozmiaru grzejnika, a dodatkowo grzejniki aluminiowe są odporne na korozję i ścieranie, czyli nie będzie potrzeby wymieniać ich przez bardzo długi czas. KFA Armatura daje na swoje grzejniki aż 20 lat gwarancji (najdłuższa na polskim rynku).
KOMFORT CIEPLNY
Aluminium to materiał, który szybko się nagrzewa i oddaje energię cieplną, dzięki czemu grzejnik aluminiowy nagrzewa się kilka razy szybciej niż grzejnik stalowy płytowy lub żeliwny o podobnej mocy. Dodatkowo odpowied...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze