Czytaj już od 1 zł
Poznaj ofertę
Vademecum Domu Energooszczędnego 2024
Vademecum Domu Energooszczędnego 2024
Wykup dostęp
Redaktor naczelny poleca

2014, 2017, 2021 - kto z Państwa pamięta co to za daty? Otóż, w tych latach wprowadzano kolejne nowelizacje tzw. rozporządzenia w sprawie warunków technicznych (WT). Domy musiały więc nie tylko mieć coraz cieplejsze (o niższym współczynniku U) ściany czy okna, ale także - a może przede wszystkim - zużywać mniej energii. W efekcie, limit obowiązujący dziś, na mocy WT 2021, jest prawie dwa razy niższy, niż był w 2014 r. Chodzi o wskaźnik zapotrzebowania na tzw. nieodnawialną energię pierwotną EP, wynoszący odpowiednio 70 oraz 120 kWh/(m2·rok). Różnica jest ogromna i wcale niełatwo spełnić te wymogi. Tym bardziej, że ta ilość energii musi wystarczyć nie tylko na ogrzewanie wnętrz, ale również na podgrzewanie ciepłej wody (c.w.u.) oraz wentylację.

Dlatego należałoby powiedzieć, że dziś wszyscy budujemy energooszczędnie. Z chęci lub z obowiązku. Przynajmniej oficjalnie i na papierze. To, jaki jest faktyczny standard wielu nowych domów, to temat rzeka. Niestety, raczej materiał na dreszczowiec, niż na sielankę.

Co więc zrobić, żeby wybudować dom naprawdę solidny, ciepły i tani w utrzymaniu? Proponujemy zacząć od lektury naszego Vademecum. Nie będzie to czas stracony, bo nie tylko pokazujemy jakie energooszczędne rozwiązania są dostępne. Wyjaśniamy również, jakie warunki muszą być spełnione, żeby rekuperator czy pompa ciepła działały prawidłowo, oraz jakich błędów trzeba koniecznie unikać. A w trakcie budowy wiedza i rozsądek są jeszcze bardziej potrzebne, niż gruby portfel. Skoro i tak musimy budować energooszczędnie, to róbmy to dobrze. Zapraszam więc do lektury.

Jarosław Antkiewicz

jaroslaw.antkiewicz@budujemydom.pl

RozwińZwiń
Aktualności
Klimatyzator DAIKIN PERFERA Nowa jednostka klimatyzacyjna Daikin Perfera jest idealna do zastosowania zarówno jako klimatyzator, jak i urządzenie dogrzewające jesienią lub wiosną. Jest to najbardziej wydajna jednostka na rynku w swoim segmencie z klasą energetyczną A+++, zarówno w grzaniu jak i chłodzeniu. W najnowszej wersji zastosowano oprócz filtra Flesh Streamer dodatkowy filtr antybakteryjny/antywirusowy, który usuwa bakterie w 99,98%, grzyby i pleśnie w 100% oraz wirusy w 99.99%.
Klimatyzator DAIKIN PERFERA
Klimatyzator DAIKIN PERFERA
Bloczek AKU K2 - świetna izolacyjność akustyczna już przy 18 cm grubości Nowy bloczek AKU K2 jest wykonany z keramzytobetonu o wyższej gęstości, którego receptura została dobrana w taki sposób, by uzyskać wytrzymałość dwukrotnie wyższą, niż w przypadku standardowych pustaków keramzytobetonowych z linii AKU i nawet czterokrotnie wyższą od pustaków na bazie keramzytu innych producentów. Deklarowana wytrzymałość na ściskanie to bowiem aż 8 MPa, co jest wartością więcej niż wystarczającą w przypadku nawet najbardziej skomplikowanych konstrukcyjnie domów jednorodzinnych i niskich budynków mieszkalnych, wielorodzinnych. Co ważne, masa bloczka została zmniejszona dzięki drążeniom o niewielkiej powierzchni przekroju. To z kolei pozwoliło utrzymać standardowe wymiary i zużycie na poziomie 10,5 szt./m2 ściany. Większa gęstość bloczka AKU K2 nie sprawiła jednak, że parametry termiczne istotnie spadły. Przy zaledwie 18 cm grubości, producent gwarantuje uzyskanie współczynnika przenikania ciepła na poziomie nawet 0,14 przy stosowanych już standardowo 20 cm izolacji termicznej z wysokiej jakości polistyrenu ekspandowanego. Jednocześnie stosunkowo wysoka gęstość keramzytobetonu przełożyła się na zdecydowanie wyższą i bezkonkurencyjną, w porównaniu z typowymi elementami z keramzytobetonu oraz betonu komórkowego akumulacyjność termiczną i izolacyjność akustyczną. Celem było stworzenie ściany, która przy grubości zaledwie 18 cm będzie uniwersalnym rozwiązaniem dla budownictwa mieszkaniowego. Zadbano też, aby klient otrzymał pełny system, w tym kształtki, nadproża, bloczki fundamentowe oraz odpowiednie kleje, tynki i zaprawy.
Bloczek AKU K2 - świetna izolacyjność akustyczna już przy 18 cm grubości
Bloczek AKU K2 - świetna izolacyjność akustyczna już przy 18 cm grubości
Wentylatory QUIET STYLE - doskonałe połączenie innowacyjności i funkcjonalności QUIET STYLE to nowoczesne wentylatory wywiewne, które zapewniają wysoki komfort wentylacji pomieszczeń mieszkalnych, takich jak łazienki, kuchnie i węzły sanitarne. Charakteryzują się maksymalnym wydatkiem powietrza przy niskim poziomie hałasu, co gwarantuje idealny mikroklimat. Obudowa i wirnik wykonane z trwałego tworzywa ABS są odporne na uszkodzenia i promieniowanie UV. Aerodynamiczny wirnik minimalizuje hałas, a specjalny zawór zwrotny zapobiega cofaniu się powietrza i utracie ciepła. Silnik na łożyskach kulkowych, o mocy 7,5 W, zapewnia cichą pracę i długą żywotność. Wentylator dostępny jest w wersjach: z timerem (Quiet Style T), z timerem i czujnikiem wilgotności (Quiet Style TH) oraz z wyłącznikiem sznurkowym (Quiet Style V).
Wentylatory QUIET STYLE - doskonałe połączenie innowacyjności i funkcjonalności
Wentylatory QUIET STYLE - doskonałe połączenie innowacyjności i funkcjonalności
Płytowy gruntowy wymiennik ciepła - podstawowy element energooszczędnych rozwiązań wentylacyjnych GWC firmy PRO-VENT to podstawowy element energooszczędnych rozwiązań wentylacyjnych, zapewniający oszczędną eksploatację i praktycznie bezkosztowe chłodzenie. Darmowa energia ciepła i chłodu z GWC redukuje ucieczkę ciepła z budynku, co w praktyce oznacza niższe rachunki i jednocześnie podwyższony komfort przebywania.
Płytowy gruntowy wymiennik ciepła - podstawowy element energooszczędnych rozwiązań wentylacyjnych
Płytowy gruntowy wymiennik ciepła - podstawowy element energooszczędnych rozwiązań wentylacyjnych
Drzwi zewnętrzne stalowe PORTA THERMO - teraz dopasujesz co do centymetra! PORTA wprowadziła możliwość konfiguracji drzwi zewnętrznych stalowych PORTA THERMO dla niestandardowej wysokości i szerokości. Jest to najatrakcyjniejsze na rynku dopasowanie wymiarowe wysokości co 1 cm. I jedyne na rynku dopasowanie wymiarowe szerokości co 1 cm bez żadnych dopłat!
Drzwi zewnętrzne stalowe PORTA THERMO - teraz dopasujesz co do centymetra!
Drzwi zewnętrzne stalowe PORTA THERMO - teraz dopasujesz co do centymetra!
Najcieplejsza ściana jednowarstwowa - Ytong EnergoUltra+ Ytong EnergoUltra+ to najcieplejsza odmiana betonu komórkowego o wytrzymałości na ściskanie 2,2 N/mm2, z której można budować ściany bez ocieplenia. To idealny system do wznoszenia energooszczędnych domów. Już ściany z bloczków o grubości zaledwie 36,5 cm mają współczynnik przenikania ciepła U = 0,20 W/(m2·K), spełniający wymagania nowych Warunków Technicznych. Natomiast ściana z bloczków o grubości 48 cm zapewnia rewelacyjny współczynnik U = 0,15 W/(m2·K), bliski standardom budynków pasywnych.
Najcieplejsza ściana jednowarstwowa - Ytong EnergoUltra+
Najcieplejsza ściana jednowarstwowa - Ytong EnergoUltra+
Okno dachowe PreSelect z linii GreenView FPP-X P50 MAX PreSelect z linii GreenView FPP-X P50 Max to drewniane, uchylno-obrotowe okno mające dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania skrzydła: uchylną oraz obrotową. Funkcja uchylna pozwala na pozostawienie skrzydła w dowolnym położeniu w zakresie od 0° do 45°, co umożliwia swobodny dostęp do otwartego okna. Funkcja obrotowa pozwala na obrót skrzydła o 180°. Zmianę sposobu otwierania skrzydła umożliwia przełącznik preSelect umieszczony w dolnej części ościeżnicy.
Okno dachowe PreSelect z linii GreenView FPP-X P50 MAX
Okno dachowe PreSelect z linii GreenView FPP-X P50 MAX
Klimakonwektor VIDO S2 - komfort cieplny o każdej porze roku Marka Purmo oferuje nowoczesny klimakonwektor Vido S2, który zadba o optymalną temperaturę w naszych czterech kątach, niezależnie od warunków pogodowych za oknem.
Klimakonwektor VIDO S2 - komfort cieplny o każdej porze roku
Klimakonwektor VIDO S2 - komfort cieplny o każdej porze roku
Moskitiera plisowana MP1 od KRISHOME System moskitiery plisowanej MP1 to rozwiązanie zaprojektowane z myślą o zapewnieniu oszczędności miejsca. Produkt ten doskonale nadaje się do montażu na drzwiach tarasowych oraz we wnękach balkonowych, gdzie szerokość sięga nawet do 3 metrów. Tworząc system moskitiery plisowanej MP1 zastosowano specjalną plisowaną siatkę, która podczas zamykania układa się w harmonijkę i chowa w profilu bocznym. Dzięki temu moskitiera pozwala w optymalny sposób wykorzystać dostępną powierzchnię. Co ważne, moskitiera nie pogarsza funkcjonalności drzwi oraz nie ogranicza widoczności na zewnątrz. Płynny przesuw, niski próg oraz możliwość zatrzymania moskitiery w dowolnej pozycji zapewniają, że użytkowanie jest bardzo proste i komfortowe.
Moskitiera plisowana MP1 od KRISHOME
Moskitiera plisowana MP1 od KRISHOME
Rekuperator KOMFOVENT DOMEKT R450V z wymiennikiem obrotowym II GENERACJI Komfovent to znany na całym świecie producent rekuperatorów klasy premium serii DOMEKT. To urządzenia o wydatku maksymalnym od 150 do 900 m3/h przeznaczone do apartamentów, domów jednorodzinnych i rezydencji. Prezentowany model DOMEKT R450V o wydatku maks. 496 m3/h to jeden z najczęściej wybieranych w Polsce rekuperatorów w swojej klasie. Wyposażony jest w nowoczesny, unikalny w skali rynku - w urządzeniach domowych - obrotowy wymiennik ciepła II generacji sorpcyjny-entalpiczny. Głównymi jego wyróżnikami jest bardzo wysoki odzysk ciepła w całym zakresie wydatku powietrza (pomiędzy 82 a 86%) wraz z jednoczesnym odzyskiem wilgoci na poziomie nawet 90%. W zimie rekuperator skutecznie nawilża powietrze w domu, latem natomiast efektywnie pasywnie je osusza. Wymiennik ten pokryty jest warstwą naturalnego minerału zeolitu. Wielkość porów zeolitu pozwala wyłącznie na absorpcję cząsteczek wody o wielkości ok. 0,3 nm bez przenoszenia pyłów (pył PM1 ma wielkość 100 nm), wirusów czy bakterii. Po za tym DOMEKT ma pełną, inteligentną automatykę sterowania, Wi-Fi, webserwer oraz filtry klasy F7 na nawiewie. Więcej na temat tego modelu i pozostałych na www.ventia.pl.
Rekuperator KOMFOVENT DOMEKT R450V z wymiennikiem obrotowym II GENERACJI
Rekuperator KOMFOVENT DOMEKT R450V z wymiennikiem obrotowym II GENERACJI
Dom rezydencja-straszydło W SAUNOWISKU - można w nim zamieszkać na próbę Jest to adaptacja typowego domu murowanego wykonanego z suporeksu na tzw. mur pruski o tradycyjnym szachulcu, który dobrze komponuje i wpasowuje się w malowniczą wioskę Krąg na Pomorzu Zachodnim. Zastosowane zostały w tej konstrukcji oddychające izolacje termiczne dachu Steico-flex o grubości 220 mm oraz płyty Steico-universal 30 mm, zamiast typowej folii dachowej. Gwarantuje to oddychanie budynku, co w połączeniu z glinianymi naturalnymi tynkami daje niepowtarzalny mikroklimat wewnątrz domu. Nawiązuje to do starych chat budowanych 200 i więcej lat temu. Ściany zewnętrzne to suporeks 24 cm grubości do tego izolacja termiczna - fasadowa o grubości 150 mm, szachulec 160 mm wypełniony styropianem fasadowym o grubości 70 mm. Wewnątrz - tynk gliniany w 100% naturalny o różnej grubości nakładany i formowany ręcznie. Zapraszamy do zamieszkania na próbę - tel. 601 773 679.
Dom rezydencja-straszydło W SAUNOWISKU - można w nim zamieszkać na próbę
Dom rezydencja-straszydło W SAUNOWISKU - można w nim zamieszkać na próbę
Nowoczesny gazowy kocioł kondensacyjny MCR4 - przełom w efektywności i komforcie Marka De Dietrich wprowadziła na rynek nowy model gazowego kotła kondensacyjnego MCR4, zaprojektowanego z myślą o zapewnieniu maksymalnej wydajności i oszczędności dla domów jednorodzinnych. Kocioł MCR4 precyzyjnie dopasowuje produkcję ciepła do bieżącego zapotrzebowania, co znacząco obniża koszty eksploatacji i wpływa na zwiększenie sprawności energetycznej całego systemu ogrzewania. Dzięki temu możemy cieszyć się nie tylko ciepłem, ale też niższymi rachunkami za energię.
Nowoczesny gazowy kocioł kondensacyjny MCR4 - przełom w efektywności i komforcie
Nowoczesny gazowy kocioł kondensacyjny MCR4 - przełom w efektywności i komforcie
Rolety pod kontrolą z Simon GO od KONTAKT-SIMON Simon GO to gama sterowników, które mogą tworzyć kompletny system. Można bowiem zacząć od jednego sterownika i do niego dodawać kolejne. Sterownik SHUTTER z serii Simon GO daje pełną kontrolę nad roletami, markizami, żaluzjami ze zmiennym kątem nachylenia lameli, czy zasłonami i ekranami, a nawet oknami dachowymi. Sterowanie jest niezwykle proste i może odbywać się na 3 sposoby: tradycyjnie - klawiszem, przy pomocy darmowej aplikacji mobilnej lub głosowo.
Rolety pod kontrolą z Simon GO od KONTAKT-SIMON
Rolety pod kontrolą z Simon GO od KONTAKT-SIMON
Kalkulator budowy domu z wykorzystaniem technologii IZODOM Kalkulator budowy domu to autorskie narzędzie online, które pozwala na wyliczenie kosztów budowy z wykorzystaniem technologii IZODOM. Dzięki niemu uzyska się szacunkowe koszty całej inwestycji, co jest bardzo ważne przy planowaniu budżetu. Wystarczy wejść na stronę https://izodom.pl/kalkulator/ i podać powierzchnię użytkową domu, a następnie wybrać rodzaj domu i dachu oraz szacunkowy termin budowy. I to wszystko! Po uzupełnieniu danych kontaktowych - system przekaże orientacyjny koszt do stanu surowego otwartego domu IZODOM oraz ile zaoszczędzi się na ogrzewaniu w porównaniu z technologią tradycyjną.
Kalkulator budowy domu z wykorzystaniem technologii IZODOM
Kalkulator budowy domu z wykorzystaniem technologii IZODOM
Rura DIAMOND PERT/EVOH/PERT MAGENTA Rura DIAMOND PERT/EVOH/PERT MAGENTA to zaawansowane rozwiązanie do instalacji grzewczych, zapewniające niezawodność i trwałość. Spełnia normy PN-EN ISO 22391-2 i ma certyfikat CEIS, świadczący o zgodności z europejskimi standardami. Zaprojektowana z myślą o najwyższej wydajności, spełnia wymogi 4 klasy zastosowania zgodnie z PN-EN ISO 22391-1.
Rura DIAMOND PERT/EVOH/PERT MAGENTA
Rura DIAMOND PERT/EVOH/PERT MAGENTA
Zawór redukujący ciśnienie PRV Nasza szeroka gama zaworów redukcyjnych marki Reliance skutecznie kontroluje ciśnienie i natężenie przepływu w budynkach domowych, komercyjnych i przemysłowych. Zawory redukcyjne ciśnienia PRV zapobiegają uszkodzeniom systemów grzewczych, urządzeń i budynków, zmniejszając wysokie ciśnienie wlotowe z sieci wodociągowej do bezpieczniejszego niższego ciśnienia wylotowego.
Zawór redukujący ciśnienie PRV
Zawór redukujący ciśnienie PRV
Solbet Ideal - ciepło i trwałość w jednej warstwie Solbet Ideal to bloczki z betonu komórkowego o wysokich parametrach izolacyjności termicznej, przeznaczone do wykonywania ścian jednowarstwowych bez dodatkowego ocieplenia. Ściana z bloczków Solbet Ideal o grubości 42 cm pozwala uzyskać współczynnik przenikania ciepła U = 0,20 W/(m2·K), spełniając tym samym aktualne wymagania izolacyjności cieplnej dla ścian zewnętrznych. Duża dokładność bloczków pozwala na zastosowanie zaprawy do cienkich spoin, dzięki czemu mur jest jednorodny termicznie. Elementy można łatwo docinać, a do wykonania 1 m2 muru wystarczy tylko 7 szt. Bloczki mają uchwyty montażowe oraz są profilowane na pióro i wpust, dzięki czemu nie ma potrzeby wypełniania spoiny pionowej zaprawą. Po wymurowaniu ściana wykonana z bloczków Solbet Ideal tworzy równą i gładką powierzchnię, którą wystarczy tylko otynkować. Rezygnacja z delikatnej warstwy ocieplenia z wełny lub styropianu przyczynia się do większej trwałości warstwy elewacyjnej, ale również wpływa bezpośrednio na mniejsze nakłady pracy. Zastosowanie całego systemu Solbet jest gwarancją energooszczędnych i trwałych ścian.
Solbet Ideal - ciepło i trwałość w jednej warstwie
Solbet Ideal - ciepło i trwałość w jednej warstwie
Rolety aluminiowe ALIPLAST Aluminiowe rolety zewnętrzne to funkcjonalne i nowoczesne osłony przeciwsłoneczne. W ofercie Aliplast dostępne w wersji adaptacyjnej i podtynkowej. System rolet adaptacyjnych przeznaczony jest do stosowania w istniejących budynkach. Roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub w ościeży. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym, dopasowanym do wyglądu budynku (w ofercie Aliplast: roleta R (Round - o zaokrąglonym kształcie skrzynki, roleta Q - o kwadratowym kształcie skrzynki). Rolety zewnętrzne podtynkowe (w ofercie Aliplast roleta H (Hide)) - to system do zabudowy, w którym skrzynki ukryte są pod warstwą docieplenia. Możliwość doboru koloru z szerokiej gamy oferty pozwala dopasować wizualnie roletę do stylu i kolorystki elewacji.
Rolety aluminiowe ALIPLAST
Rolety aluminiowe ALIPLAST
Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT Pompa ciepła NIBE SPLIT w postaci zestawu COMPACT jest kompletnym, energooszczędnym systemem do centralnego ogrzewania, chłodzenia budynków oraz produkcji ciepłej wody użytkowej. Zestaw składa się z jednostki zewnętrznej NIBE AMS oraz kompaktowej centrali wewnętrznej NIBE BA-SVM.
Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT
Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT
Napędy BULL624.TURBO i JIM.3ESATURBO - szybkość i bezpieczeństwo do bramy wjazdowej i garażowej BULL624.TURBO to najszybszy napęd do bram przesuwnych dostępny na polskim rynku. BULL624.TURBO otwiera dwukrotnie szybciej bramę niż pozostałe siłowniki dostępne na polskim rynku. Czas otwarcia bramy 4-metrowej wyposażonej w BULLa624.TURBO wynosi 9 sekund, podczas gdy standardowy napęd otwiera ją w 23 sekundy. Centrala siłownika ma wiele przydatnych funkcji, niedostępnych w produktach konkurencyjnych, np. furtki - czyli częściowego otwarcia bramy, łagodnego startu i zamknięcia bramy, zamknięcia bramy po przecięciu linii fotokomórek, dzięki której użytkownik nie musi pamiętać o zamknięciu bramy po wyjechaniu z posesji, sygnalizacji o stanie bramy, licznika wykonanych cykli i wiele innych. BULL624.TURBO to maksymalne bezpieczeństwo użytkownika.
Napędy BULL624.TURBO i JIM.3ESATURBO - szybkość i bezpieczeństwo do bramy wjazdowej i garażowej
Napędy BULL624.TURBO i JIM.3ESATURBO - szybkość i bezpieczeństwo do bramy wjazdowej i garażowej
V-LINE 82, czyli okna klasy A System okienno-drzwiowy V-LINE 82 jest najbardziej wszechstronnym i kompletnym rozwiązaniem w ofercie stolarki PVC firmy AMEX-BĄCZEK. Konstrukcje projektowane w tym systemie bazują na profilach klasy A dostarczanych przez mającą ponad 50-letnie doświadczenie w branży, markę VEKA. Wspomniana klasa A spełnia wymogi Normy PN-EN 12608- 1+A1:2021-02, a więc gwarantuje zwiększoną odporność na czynniki atmosferyczne, uszkodzenia czy deformacje.
V-LINE 82, czyli okna klasy A
V-LINE 82, czyli okna klasy A
Szklane i ceramiczne promienniki podczerwieni ECOSUN® z modułem WI-FI Promienniki Ecosun® oferują użytkownikom unikatowe połączenie eleganckiego wzornictwa i wydajnego ogrzewania wykorzystującego technologię podczerwieni. W przeciwieństwie do ogrzewania konwekcyjnego ogrzewającego powietrze, panele na podczerwień ogrzewają ściany, przedmioty i ludzi w pomieszczeniu, zapewniając komfortową temperaturę przez cały czas. Panele wyposażone są w zintegrowany moduł wi-fi, który umożliwia sterowanie bezpośrednio lub za pomocą aplikacji mobilnej. Możemy m.in. ustawić do 8 przedziałów czasowych z własną nastawą temperatury, zwiększyć temperaturę przez ograniczony czas lub ustawić program ochrony przed zamarzaniem. Instalacja szklanych paneli Ecosun GS i paneli ceramicznych CR jest prosta i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Dostępne są również opcjonalne wieszaki na ręczniki i panele boczne ze stali nierdzewnej.
Szklane i ceramiczne promienniki podczerwieni ECOSUN® z modułem WI-FI
Szklane i ceramiczne promienniki podczerwieni ECOSUN® z modułem WI-FI
Ekskluzywna i ekologiczna Bateria umywalkowa należy do eleganckiej kolekcji oszczędzającej wodę Vitto Black/Gold VerdeLine. Jej geometryczna forma została złagodzona delikatnymi zaobleniami. Masywnemu korpusowi w matowej czerni lekkości dodają spłaszczona wylewka i idealnie gładki, złoty uchwyt. Bateria ma regulator ceramiczny oraz ograniczający zużycie wody perlator. Wyposażona została w system easy clean zapewniający łatwe usuwanie kamienia wapiennego oraz korek spustowy clic-clack.
Ekskluzywna i ekologiczna
Ekskluzywna i ekologiczna
KIOTO - nowy model dachówki cementowej od CREATON POLSKA Dachówka cementowa KIOTO to nowa jakość na rynku - jedyna taka, modna alternatywa dla dachówki płaskiej. Nowatorska pod względem designu, ekologiczna, stworzona z pasją i największą precyzją, zachwyca pod każdym względem.
KIOTO - nowy model dachówki cementowej od CREATON POLSKA
KIOTO - nowy model dachówki cementowej od CREATON POLSKA
Niezawodne i trwałe pokrycie dachowe na lata - płaskie dachówki BRAAS Dachówki płaskie Braas od lat cieszą się ogromną popularnością. To ponadczasowe i uniwersalne rozwiązanie na lata, wpisujące się w aktualne trendy oraz styl wielu projektów. Wśród bogatej oferty dachówek betonowych Braas najpopularniejszym modelem jest Teviva Cisar. Produkowana w opatentowanej przez Braas technologii Cisar, dachówka ta cechuje się doskonałą wytrzymałością i wyjątkowo gładką powierzchnią. Sekret jej popularności tkwi w minimalistycznym designie. Modna kolorystyka dachówki, obejmująca całą gamę szarości - od szarego kryształu i delikatnego łupkowego, przez wyraźny grafit aż do zdecydowanej czerni - sprawia, że Teviva Cisar pasuje do nowoczesnego i minimalistycznego stylu domów. Równie niezmiennym powodzeniem cieszy się model dachówki ceramicznej Turmalin - minimalistyczny i wyrafinowany; doskonale sprawdza się na budynkach o prostej bryle architektonicznej. Dachówki Braas od lat cieszą się uznaniem inwestorów, wyróżniając się niezawodnością, długowiecznością oraz estetyką. Są wyjątkowo trwałe, mrozoodporne, odporne na uszkodzenia, dzięki czemu zachowują swój wygląd i doskonałe właściwości na długie lata. Produkowane z surowców naturalnych i uszlachetniane najwyższej jakości powłokami są synonimem piękna, naturalności i bezpieczeństwa. Stanowią naturalny wybór dla tych, którzy cenią sobie jakość i piękny wygląd w jednym. Objęte są 30-letnią gwarancją.
Niezawodne i trwałe pokrycie dachowe na lata - płaskie dachówki BRAAS
Niezawodne i trwałe pokrycie dachowe na lata - płaskie dachówki BRAAS
Rotenso Mirai X Klimatyzator Rotenso Mirai generacji X to nowy standard w energooszczędności. Cechuje go klasa energetyczna A+++ zarówno dla chłodzenia, jak i ogrzewania. Dzięki temu znakomicie sprawdza się przez cały rok. Latem pomaga w walce z upałami, z kolei jesienią, zimą lub wiosną świetnie służy jako dodatkowe lub samodzielne źródło ciepła. Urządzenie skutecznie ogrzewa nawet w ekstremalnie niskiej temperaturze -30°C! Prosty, lecz elegancki design sprawia, że Rotenso Mirai wpasowuje się w różne style wystroju wnętrz. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi i dedykowanej aplikacji można nim sterować niemal z dowolnego miejsca.
Rotenso Mirai X
Rotenso Mirai X
Kocioł Vitocrossal 300 CI3 Vitocrossal 300 CI3 to kocioł kondensacyjny, dedykowany zastosowaniom komercyjnym. Wyróżnia go m.in. wysoka efektywność, minimalistyczny design oraz kompaktowe wymiary. Urządzenie zajmuje małą powierzchnię (0,75-1,07 m2 w zależności od mocy), dzięki czemu sprawdzi się zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Brak konieczności zachowania odstępów i możliwość łączenia w kaskadę (do 8 urządzeń) sprawiają, że Vitocrossal 300 CI3 stanowi optymalne rozwiązanie m.in. dla domów wielorodzinnych. Kocioł dostosowuje automatycznie palnik do różnych rodzajów gazu. Przystosowany jest także do spalania gazu z 20% zawartością wodoru, dzięki czemu zapewni komfortowe, oszczędne i bardziej ekologiczne ogrzewanie również w przyszłości. Integracja z platformą Viessmann One Base umożliwia zdalne monitorowanie pracy kotła oraz optymalizację jego parametrów za pomocą aplikacji mobilnych ViGuide i ViCare.
Kocioł Vitocrossal 300 CI3
Kocioł Vitocrossal 300 CI3
Pompa ciepła SAS VESTA VESTA to monoblokowa pompa ciepła typu powietrze-woda o wysokim współczynniku COP do 4,2 dla A2W35 (w cyklu grzania) i SCOP = 3,3. Pompa ciepła SAS pracuje na propanie R290 - naturalnym czynniku niepodlegającym ustawie SZWO (tzw. F-gazy). Sprzedawana jest w systemie CTI (Complete To Install). Oznacza to, że instalator otrzymuje urządzenie w pełni kompletne, wyposażone w podzespoły gotowe do montażu, co przekłada się na oszczędności dla inwestora poprzez zakup jednego skonfigurowanego do pracy zestawu.Prawidłowo dobrane i zamontowane pompy ciepła będą pracować nie tylko ekologicznie, ale i ekonomicznie. Pompy ciepła SAS są produkowane i certyfikowane w Polsce! VESTA została przebadana w Centralnym Ośrodku Chłodnictwa COCH w Krakowie, co gwarantuje, że deklarowane parametry są prawdziwe, a urządzenie jest wydajne, bezpieczne i będzie kwalifikować się do dotacji w Programie Czyste Powietrze, dzięki obecności na Liście ZUM. Pompy ciepła pozostaną na Liście ZUM również po okresie przejściowym i będą tam nadal po 31.12.2024 r.!
Pompa ciepła SAS VESTA
Pompa ciepła SAS VESTA
SCONNEX® - wyższa jakość bez dodatkowych kosztów Zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju trwała koncepcja budynku opiera się na wysokiej jakości projektowania i bezbłędnym wykonawstwie. Sconnex® stanowi wartość dodaną do jakości całego budynku. Ponadto eliminacja izolacji bocznej ścian lub słupów oznacza konkretne, potencjalne oszczędności.
SCONNEX® - wyższa jakość bez dodatkowych kosztów
SCONNEX® - wyższa jakość bez dodatkowych kosztów
Preparat gruntujący N GRUNT Dolina Nidy, znana marka w branży budowlanej, poszerzyła swoją ofertę o kolejną nowość - N Grunt. Jest to preparat gruntujący w formie żelu, stworzony z myślą o zwalczaniu problemów związanych z kapaniem i tworzeniem się zacieków. Innowacyjna formuła preparatu znacznie poprawia przyczepność powierzchni i przyspiesza wiązanie kolejnych warstw nakładanych na zagruntowane obszary. Jakie są korzyści z zastosowania N Gruntu?
Preparat gruntujący N GRUNT
Preparat gruntujący N GRUNT
DELTA®-MAXX PLUS Membrana dachowa klasy premium o jakości potwierdzonej certyfikatem ETA z najdłuższą na rynku, 30-letnią, gwarancją funkcjonalności. Jest wyposażona w podwójne paski klejące, które pozwalają na łatwe obracanie arkusza membrany podczas montażu. Dzięki temu jej zastosowanie skraca czas pracy i nawet do 30% ogranicza zużycie materiału. Użyte paski klejące zwiększają także funkcje izolacyjne produktu, pozwalając na oszczędność ponad 20 proc. energii w porównaniu do otwartych, niesklejonych zakładów membrany.
DELTA®-MAXX PLUS
DELTA®-MAXX PLUS
Kotły pelletowe Bio-max Mini Kompakt / Bio-max Mini Stalowe, wodne kotły pelletowe Bio-max Mini Kompakt / Bio-max Mini stanowią nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie urządzeń grzewczych przystosowanych do opalania ekologicznym paliwem odnawialnym. Są one doskonałym źródłem ciepła dla ogrzewania mieszkań, domów, pomieszczeń warsztatowych oraz innych obiektów o mniejszej kubaturze, spełniającym wymagania użytkowników oczekujących od nowoczesnego kotła minimum czynności obsługowych, wysokiego komfortu pracy oraz niskich kosztów eksploatacji. W standardzie urządzenie wyposażone jest w palnik z funkcją czyszczenia, automatyczną zapalarkę i sterownik pogodowy z możliwością autoregulacji procesu spalania - Fuzzy Logic. Dodatkowo kocioł może być wyposażony w zdalne sterowanie z aplikacją mobilną.
Kotły pelletowe Bio-max Mini Kompakt / Bio-max Mini
Kotły pelletowe Bio-max Mini Kompakt / Bio-max Mini
Biała Gładź Szpachlowa Omega Finish Biała Gładź Szpachlowa Omega Finish to produkt, który idealnie sprawdza się zarówno w rękach doświadczonych fachowców, jak i osób, które samodzielnie przeprowadzają prace remontowe. Przeznaczona jest do wykonywania gładzi na powierzchni ścian i sufitów, szpachlowania na całej powierzchni płyt gipsowo-kartonowych, renowacji podłoży, uzupełnianie niewielkich ubytków, pęknięć oraz maskowania łbów wkrętów mocujących płyty. Dlaczego warto wybrać Omegę Finish?
Biała Gładź Szpachlowa Omega Finish
Biała Gładź Szpachlowa Omega Finish
Bezpieczna piana do izolacji poddaszy Firma ULTRAPUR z Gniezna jest producentem nowoczesnej pianki poliuretanowej ULTRAPOL RG 03/10 aplikowanej metodą natryskową przez autoryzowanych wykonawców.
Bezpieczna piana do izolacji poddaszy
Bezpieczna piana do izolacji poddaszy
Pompa ciepła AIRMAX3 w wersji SMART HOME Galmet wprowadził wyjątkową ofertę, która odmieni sposób, w jaki postrzegamy swój dom. Wkraczamy w erę nowoczesnych technologii, gdzie inteligentne systemy sterowania stają się sercem naszych domów.
Pompa ciepła AIRMAX3 w wersji SMART HOME
Pompa ciepła AIRMAX3 w wersji SMART HOME
ECO SLIDE CO firmy SIEGENIA Nowe okucie ECO SLIDE CO to praktyczne i uniwersalne rozwiązanie do mniejszych konstrukcji przesuwnych. Jego atuty to przede wszystkich większa dostępność przestrzeni wokół okien, niezawodne działanie i wysoka szczelność. System wyróżnia się także komfortową i intuicyjną obsługą oraz opcją designerskiego wykończenia w postaci listew i zlicowanych zaczepów w kolorze czarnym.
ECO SLIDE CO firmy SIEGENIA
ECO SLIDE CO firmy SIEGENIA
Hydropian EPS P 100 i P 150 HYDROPIAN łączy w sobie cechy istotne dla materiałów izolacyjnych: bardzo małą chłonność wody, doskonałe parametry izolacyjności cieplnej, dużą odporność na obciążenia. Wytwarzany jest ze specjalnego surowca w postaci hydrofobizowanego tworzywa polistyrenowego. Dzięki zastosowaniu wysoko zaawansowanej technologii wytwarzania, produkt charakteryzuje się szczególnie wysoką spoistością. Gwarantuje to bardzo niską nasiąkliwość wodą, nawet przy długotrwałym (miesięcznym) zanurzeniu.
Hydropian EPS P 100 i P 150
Hydropian EPS P 100 i P 150
Prefabrykowane systemy ogrzewania ściennego Prefabrykowane systemy ogrzewania ściennego to nowoczesne rozwiązanie, będące przełomową alternatywą dla konwencjonalnych rozwiązań grzewczych, oferującą lepszą efektywność energetyczną, komfort i elastyczność projektowania.
Prefabrykowane systemy ogrzewania ściennego
Prefabrykowane systemy ogrzewania ściennego
Wełna mineralna ISOVER Super Mata 033 ISOVER Super Mata 033 to sprężysta mata z wełny mineralnej, wykonanej z włókien szklanych, która doskonale sprawdza się jako izolacja cieplna i akustyczna w dachach skośnych oraz na poddaszach.
Wełna mineralna ISOVER Super Mata 033
Wełna mineralna ISOVER Super Mata 033
Kotły sztoker®bio na pelet drzewny Kotły sztoker®bio na pelet drzewny są doskonałym źródłem ciepła o konstrukcja prostej i przyjaznej dla użytkownika. Szeroka gama sterowników pozwala dostosować je do praktycznie każdej instalacji grzewczej, a cykliczność ich pracy znacznie obniża zużycie energii elektrycznej. To najmniejsze gabarytowo kotły o obniżonej emisji pyłów poniżej 20 mg/m3 dostępne na rynku.
Kotły sztoker®bio na pelet drzewny
Kotły sztoker®bio na pelet drzewny
Ogrzewanie podłogowe Floortherm Systemy ogrzewania podłogowego Floortherm to nowoczesne rozwiązanie dla domów i budynków komercyjnych, które zapewniają komfort i efektywność energetyczną. Dzięki równomiernemu rozkładowi ciepła, ogrzewanie podłogowe Floortherm tworzy przyjemne i zdrowe warunki wewnątrz pomieszczeń, eliminując problem zimnych stref.
Ogrzewanie podłogowe Floortherm
Ogrzewanie podłogowe Floortherm
Pompy ciepła PUZ-WZ na czynnik chłodniczy R290 PUZ-WZ50/60/80VAA to nowe, monoblokowe jednostki pomp ciepła na czynnik chłodniczy R290 (propan), których ogromną zaletą jest wysoka efektywność połączona z mniejszą szkodliwością dla środowiska. To pierwsza taka jednostka Mitsubishi Electric, która wykorzystuje czynnik chłodniczy w postaci propanu. Jednostka miała swoją premierę na targach Enex w Kielcach, gdzie została nagrodzona Złotym Medalem Targów Enex 2023 w kategorii "Najlepszy produkt".
Pompy ciepła PUZ-WZ na czynnik chłodniczy R290
Pompy ciepła PUZ-WZ na czynnik chłodniczy R290
Wełna mineralna PERTALANA z godłem PETRALANA S.A. jest 100% polskim producentem mineralnej wełny skalnej, oznaczonym polskim godłem promocyjnym "Teraz Polska". Godło "Teraz Polska" aż 88% Polaków kojarzy z jakością oznaczonych nim produktów i mając możliwość wyboru, częściej podejmują decyzje o zakupie polskich produktów.
Wełna mineralna PERTALANA z godłem
Wełna mineralna PERTALANA z godłem
Pellet4Future: Rewolucja w zamawianiu opału Pellet4Future od zawsze stawia na prostotę, przejrzystość i intuicyjność procesu zamawiania opału. Teraz idzie o krok dalej, wprowadzając nowoczesne rozwiązanie, które sprawi, że zamawianie pelletu, brykietu, ekogroszku stanie się jeszcze łatwiejsze. Od momentu uruchomienia naszej platformy, klienci pokochali możliwość złożenia zamówienia w mniej niż 3 minuty. Dzięki temu, tysiące użytkowników regularnie wybiera Pellet4Future jako swojego dostawcę opału. Wprowadzamy innowację, która zrewolucjonizuje sposób składania zamówień - Milę, naszego chatbota opartego na technologii AI. Mila przeprowadzi Cię przez proces zamówienia w błyskawicznym tempie, zadając zaledwie kilka krótkich pytań. Koniec z telefonicznymi rozmowami z konsultantem i ręcznym wypełnianiem formularzy. Pellet4Future jako pierwsza platforma tego typu w Polsce, wprowadza chatbota, który samodzielnie dobiera najkorzystniejszą ofertę opału oraz sposób dostawy, uwzględniając Twoje preferencje. Dbamy o to, aby każda transakcja była szybka, prosta i przyjemna. Naszym celem jest dostarczanie rozwiązań, które stawiają wygodę klienta na pierwszym miejscu. Z Milą proces zamawiania pelletu, brykietu, ekogroszku jest nie tylko prostszy, ale także bardziej nowoczesny.
Pellet4Future: Rewolucja w zamawianiu opału
Pellet4Future: Rewolucja w zamawianiu opału
Strop S-PANEL 60 Polecany tam, gdzie stosowano stropy poprzedniej generacji typu Teriva bądź w projekcie występuje strop monolityczny lub inne rozwiązania. Idealny w budownictwie jednorodzinnym, jak i wielorodzinnych inwestycjach deweloperskich. Właściwości: rozpiętość do 8 m, doskonała dźwiękoizolacyjność, brak stemplowania do 4 m rozpiętości, bardzo szybki montaż i niski koszt.
Strop S-PANEL 60
Strop S-PANEL 60
Energooszczędny klimatyzator GREE AIRY z technologią G-AI PLUS 2.0. Model AIRY nie tylko inspiruje nowatorskim wzornictwem, odwagą koloru, czy intrygującym kolażem tekstur. AIRY to przede wszystkim innowacyjne technologie, które przekładają się na wydajne, trwałe i przyjazne dla środowiska rozwiązania. Wyposażony w sztuczną inteligencję G-AI Plus 2.0, zapewnia maksymalny komfort dla użytkowników przy jednoczesnym energooszczędnym działaniu (nawet do 24% oszczędności energii rocznie).
Energooszczędny klimatyzator GREE AIRY z technologią G-AI PLUS 2.0.
Energooszczędny klimatyzator GREE AIRY z technologią G-AI PLUS 2.0.
Pojedynczy złoty panel szklany LIVOLO Szlachetny charakter szkła i najwyższa jakość wykonania doskonale podkreślą walory każdego wnętrza, a minimalistyczny styl dodaje dyskretnej elegancji. Łącznik w kolorze szampańskiego złota może stać się wyjątkową ozdobą każdego pomieszczenia.
Pojedynczy złoty panel szklany LIVOLO
Pojedynczy złoty panel szklany LIVOLO
Rekuperatory FLEXIT - 50-letnia tradycja ze Skandynawii Firma FLEXIT, obchodząca w tym roku 50-lecie, jest producentem o najdłuższej tradycji. Rekuperatory serii Nordic oraz CL wyróżniają się na rynku nadprzeciętnym wyposażeniem technologicznym oraz nieporównywalną konstrukcją, co jest godne podziwu. Unikatowe wymienniki obrotowe z paskami klinowymi, silnikiem krokowym oraz napinaczem gwarantują efektywność, niezawodność i cichą pracę.
Rekuperatory FLEXIT - 50-letnia tradycja ze Skandynawii
Rekuperatory FLEXIT - 50-letnia tradycja ze Skandynawii
BP14 RF - listwa okapnikowa PVC zwijana w rolce - nowość - patent Listwa okapnikowa do systemów dociepleń budynków ETICS zwijana (ROLKA) to nowy opatentowany produkt firmy BELLA PLAST. Listwa ma za zadanie odprowadzać wodę z powierzchni elewacji ociepleniowej w miejscach takich jak dolna krawędź elewacji nad cokołem budynku, pod balkonem, tarasem i w każdym innym miejscu, gdzie woda opadowa spływająca po powierzchni elewacji może podcieknąć pod poziomy element budynku np. nadproże nad wjazdem do garażu. Listwa BP14 RF gwarantuje - oprócz oczywiście odprowadzaniu wody z powierzchni elewacji - także brak pęknięć na łączeniach jakie występują w przypadku listew okapnikowych tradycyjnych, czyli w odcinkach L250 cm i L300 cm dzięki zastosowaniu jednego ciągłego odcinka listwy z rolki, do 25 metrów.
BP14 RF - listwa okapnikowa PVC zwijana w rolce - nowość - patent
BP14 RF - listwa okapnikowa PVC zwijana w rolce - nowość - patent
Otava - ekologiczna bateria umywalkowa do każdej łazienki Baterie umywalkowe Otava to ekologiczne rozwiązanie, pozwalające efektywnie ograniczać zużycie wody w codziennym życiu, co przekłada się również na oszczędność pieniędzy i energii. Wyposażone w proekologiczny napowietrzacz ograniczają zużycie wody nawet do 6 l/min, nie zmniejszając przy tym komfortu użytkowania.
Otava - ekologiczna bateria umywalkowa do każdej łazienki
Otava - ekologiczna bateria umywalkowa do każdej łazienki
Rewersyjne pompy ciepła powietrze-woda od Panasonic Panasonic Heating & Cooling Solutions wprowadził na europejski rynek długo oczekiwane modele rewersyjnych pomp ciepła powietrze-woda ECOi-W AQUA-G BLUE. Zaprojektowane z myślą o stale rosnących wymaganiach wielkoskalowych zastosowań komercyjnych, przemysłowych i mieszkaniowych, innowacyjne pompy ciepła wykorzystują czynnik chłodniczy R290, czyli naturalny czynnik chłodniczy o wyjątkowo niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) wynoszącym 3. Oznacza to znacząco mniejszy wpływ na środowisko w porównaniu z alternatywnymi czynnikami chłodniczymi, co podkreśla zaangażowanie Panasonic w ochronę środowiska. Seria ta charakteryzuje się również wysoką wydajnością sezonową z maksymalnym SEER 4,4 (dla jednostki o mocy 50 kW) i SCOP 3,9 (dla jednostki o mocy 70 kW) oraz imponującą klasą efektywności energetycznej A++. Panasonic oferuje unikalny i szeroki zakres wydajności dostępny z czynnikiem chłodniczym R290 oraz technologią opartą o sprężarki spiralne. Dostępne wielkości w zakresie od 50 do 80 kW, ułatwiają firmom znalezienie idealnego dopasowania do ich konkretnych potrzeb. Dodatkowo, możliwość pracy w kaskadzie do 8 jednostek pozwala skutecznie zwiększyć moc do 640 kW, zapewniając elastyczność doboru w odniesieniu do wymagań projektowych. AQUA-G BLUE może osiągnąć temperaturę wody na wylocie do 70°C, co czyni te systemy pomp ciepła efektywnym energetycznie i zrównoważonym rozwiązaniem dla zapewnienia ciepłej wody w budynkach mieszkalnych i komercyjnych.
Rewersyjne pompy ciepła powietrze-woda od Panasonic
Rewersyjne pompy ciepła powietrze-woda od Panasonic
Rekuperator ścienny Breva TOP MINI Rekuperator ścienny Breva TOP MINI to najnowszy produkt aeroVent, stworzony do małych domów o powierzchni do 120 m2. Breva TOP MINI to efektywny system wentylacji mechanicznej, gwarantujący niższe zapotrzebowanie na energię cieplną i niskie zużyciu energii elektrycznej. Główne zalety rekuperatora Breva TOP MINI to:
Rekuperator ścienny Breva TOP MINI
Rekuperator ścienny Breva TOP MINI
Pompy ciepła
Pompa w systemie Traktować pompę ciepła jak prosty zamiennik kotła, to najgorsze, co można zrobić. To urządzenie o bardzo specyficznych wymaganiach i musi pracować w odpowiednio skonfigurowanym systemie grzewczym oraz koniecznie w domu o umiarkowanych stratach ciepła. Te warunki mogą być trudne do spełnienia w starych budynkach. Natomiast nie będzie z tym kłopotu w domach energooszczędnych.
Pompa w systemie
Pompa w systemie
Smart rewolucja od Galmet Wprowadzamy rewolucyjną ofertę, która odmieni sposób, w jaki postrzegasz swój dom. Wkraczamy w erę nowoczesnych technologii, gdzie inteligentne systemy sterowania stają się sercem naszych domów.
Smart rewolucja od Galmet
Smart rewolucja od Galmet
Nowa gruntowa pompa ciepła NIBE S1256 - teraz w Szwedzkiej promocji 5000 zł taniej! Gruntowe pompy ciepła to ekonomiczne, ekologiczne i praktycznie bezobsługowe urządzenia grzewcze, które zadomowiły się już w wielu polskich domach. Nie spalają paliwa, a więc nie generują zanieczyszczeń powietrza, a do ich napędu potrzebna jest jedynie energia elektryczna (udział ok. 20% w produkcji ciepła), którą możemy czerpać na przykład z instalacji fotowoltaicznej.
Nowa gruntowa pompa ciepła NIBE S1256 - teraz w Szwedzkiej promocji 5000 zł taniej!
Nowa gruntowa pompa ciepła NIBE S1256 - teraz w Szwedzkiej promocji 5000 zł taniej!
Czy warto inwestować w pompę ciepła wysokiej jakości? Pompy ciepła to obecnie jedne z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych na rynku. Są przyjazne dla środowiska, oszczędne i wygodne w użytkowaniu. Zakup pompy ciepła to inwestycja na lata, a więc warto przed podjęciem decyzji upewnić się, że inwestujemy mądrze. Inwestujmy w jakość, która zagwarantuje nam ekonomiczne i bezawaryjne działanie przez wiele lat. Ważne jest, żeby wybierać urządzenia od renomowanych producentów, którzy gwarantują jakość produktu oraz usług serwisowych.
Czy warto inwestować w pompę ciepła wysokiej jakości?
Czy warto inwestować w pompę ciepła wysokiej jakości?
Vademecum Domu Energooszczędnego 2024
Vademecum Domu Energooszczędnego 2024
Spis treści
Aktualności
Kredyt i finansowanie inwestycji
Pożyczka pod hipotekę
Fundamenty z GWC
Tu stanie dom
Ściany zewnętrzne i stropy
Kompletna technologia IZODOM do budowy domów energooszczędnych i pasywnych Z czego budować?
Beton komórkowy
Ciepła wersja betonu
Ceramika poryzowana
Prawdziwy Styropian z Fabryki Styropianu ARBET Lżejsze i cieplejsze od cegieł
Ocieplenie przegród zewnętrznych
Niezbędne dla oszczędności
Ocieplenie poddasza
Poddasze zamiast strychu
Pokrycia dachowe
Widoczne na dachu
Okna
Jak przezroczysta ściana
Drzwi zewnętrzne
Wejście i wyjście
Osłony przeciwsłoneczne
Niezbędne na dużych oknach
Garaż i brama garażowa
Zapraszamy do garażu
Automatyka do bram garażowych i wjazdowych
Bramy pod kontrolą
Ogrzewanie
RWC - innowacyjne i kompletne rozwiązanie hydrauliczne Ciepło i tanio?
Kotły na pelety i drewno
Czas na biomasę
Kotły gazowe
Kocioł do każdego domu
Pompy ciepła
Czy warto inwestować w pompę ciepła wysokiej jakości? Nowa gruntowa pompa ciepła NIBE S1256 - teraz w Szwedzkiej promocji 5000 zł taniej! Smart rewolucja od Galmet Pompa w systemie
Grzejniki
Nowość od Purmo. Ulow-E - grzejnik niskotemperaturowy do pomp ciepła Nie tylko tradycyjne ogrzewanie
Elektryczne ogrzewanie podłogowe
Podłogówka na prąd
Panele fotowoltaiczne
Maksimum korzyści z paneli
Ładowarki samochodowe i PV do ładowarek
Stacja w garażu
Wentylacja z rekuperatorem
Maksymalny komfort na co dzień w Twoim domu. Poznaj Komfovent Domekt z obrotowym wymiennikiem ciepła II generacji. Dlaczego FLEXIT: historia sukcesu rekuperatorów, która trwa od 50 lat Wentylacja bez strat
Klimatyzacja
Upały to nie problem
Zagospodarowanie wody deszczowej
Co z tą wodą?
Instalacje elektryczne i osprzęt
Nowoczesny osprzęt elektroinstalacyjny Sterowanie prądem
Instalacja inteligentna a ochrona budynku
Elektroniczny dozorca
Energooszczędne baterie kuchenne i łazienkowe
Oszczędzaj wodę w eleganckim stylu Krany w wersji eko
Tynki wewnętrzne, szpachle, gładzie
Gruntowanie - niezbędny krok czy strata czasu? Gładkie ściany