Ciepła wersja betonu

Beton na budowie ma dwa oblicza. Pierwsze to beton zwykły - bardzo wytrzymały, ale "zimny" i ciężki. Drugi to natomiast beton komórkowy - o porowatej strukturze, a więc nawet kilka razy lżejszy i bez porównania lepiej chroniący przed ucieczką ciepła. To właśnie nim zajmiemy się w tym artykule.
Wybór materiału ściennego to duże wyzwanie dla każdego inwestora planującego budowę domu. Oferta rynkowa w tym segmencie jest bogata, a wszystkie dopuszczone do sprzedaży wyroby muszą spełniać normy. Jak zatem podjąć właściwą decyzję?
Przede wszystkim warto zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy. Wiadomo, ściany muszą być ciepłe i wytrzymałe. Ale co poza tym? Czy priorytetem jest ich dobra izolacyjność akustyczna czy zdolność do akumulacji ciepła? A może to, by materiał ścienny był naturalny, albo szybko się z niego budowało?
Mając w głowie te pytania i odpowiedzi na nie można przystąpić do zgłębiania wiedzy na temat poszczególnych materiałów ściennych. W tym artykule zajmiemy się betonem komórkowym, który nazywany jest też gazobetonem, suporeksem albo siporeksem.
SPECYFIKA BETONU KOMÓRKOWEGO
Materiał ten powstaje z surowców naturalnego pochodzenia - piasku, wody, wapna, cementu i gipsu. Podczas produkcji dodawany jest do nich środek porotwórczy (proszek aluminium lub pasta...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
