Wentylacja i klimatyzacja

Klimatyzator nie tylko na lato!
Klimatyzatory kojarzą się przede wszystkim z chłodzeniem wnętrz latem. Tymczasem nowoczesne urządzenia tego typu są całoroczne - można ich używać zarówno do schładzania, jak i ogrzewania pomieszczeń.
Zainwestuj w letni komfort, dzięki klimatyzacji firmy DAIKIN
W tym roku swoją premierę miał nowy model klimatyzatora do zastosowań mieszkaniowych - Emura 3 firmy Daikin. Jest to produkt zdecydowanie dla wymagających inwestorów, który spełnia oczekiwania użytkowników pod kątem wyglądu, estetyki wykonania oraz zastosowanych technologii.
Inteligentny system wentylacji SmartAIR SYSTEM
Od kiedy Unia Europejska w 2017 roku włączyła domowe centrale wentylacyjne w zakres tzw. Ekoprojektu, jakość urządzeń znacząco się podniosła. Producenci zostali zobligowani do publikacji wiarygodnych danych, takich jak wartość odzysku i pobór mocy zgodnie z ustandaryzowanymi metodami pomiarowymi.
Kamil - Czytelnik Budujemy Dom, wentylację z rekuperatorem użytkuje od 2014 r.
Dom: murowany, dwukondygnacyjny; ściany trójwarstwowe; powierzchnia 197 m2. Instalacja ogrzewania - kondensacyjny kocioł na gaz z sieci i 100% podłogówka. Na oknach zaciemniające rolety wewnętrzne i zasłony. Wentylacja mechaniczna: centrala z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła, wykonanym z tworzywa sztucznego RecAir; wydajność 400 m3/h; sprawność odzysku ciepła do 92%; wentylatory EC (RadiCal); automatyczny by-pass; system przeciwzamrożeniowy FPX sterowany elektronicznie; filtry G4. Lokalizacja - w garażu. Sterowanie - panel dotykowy, pilot, Wi-Fi. Przewody wentylacyjne - 75, 100, 200 mm.
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Bogdan - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z rekuperatorem użytkuje od 2013 r.
Dom: pasywny, murowany, parterowy z użytkowym poddaszem i garażem; powierzchnia 142 m2; kubatura 450 m3; ściany z bloczków betonu komórkowego typ energo grubości 36,5 cm i styropianu 20 cm (z grafitem). Ogrzewanie - elektryczne, w postaci przewodowej podłogówki i folii na podczerwień. Wentylacja mechaniczna: z krzyżowym wymiennikiem; wydajność 300 m3/h; automatyczny letni by-pass; filtry M5. Sterowanie - ścienny panel elektroniczny. Przewody wentylacyjne - 75, 100, 200 mm. Glikolowy GWC - kolektor poziomy, 70 m. Lokalizacja - centrala wentylacyjna w ogrzewanej kotłowni.
Rafał - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z rekuperatorem użytkuje od 2020 r.
Dom: energooszczędny, murowany, parterowy z użytkowym poddaszem i garażem; powierzchnia 200 m2, kubatura 650 m3; ściany z bloczków betonu komórkowego grubości 24 cm i styropianu 20 cm. Na największych oknach żaluzje fasadowe, na innych rolety wewnętrzne typu blackout. Wentylacja mechaniczna: centrala z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła; z letnim zewnętrznym by-passem; sprawność odzysku ciepła do 92%; wydajność 360 m3/h; filtry klasy F7; wentylatory EBM na prąd stały 230 V. Przewody wentylacyjne - płaskie 220 × 90 mm i 120 × 60 mm; okrągłe fi 200 mm i 100 mm. GWC - przeponowy, rura z PVC o średnicy 160 mm i długości 35 m.
Marcin - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z rekuperatorem użytkuje od 2019 r.
Dom: parterowy z użytkowym poddaszem; ściany z bali o grubości 25 cm i 12 cm wełny mineralnej; powierzchnia 180 m2, kubatura 450 m3. Ogrzewanie - gazem z sieci. Jesienią 2020 r. do automatycznej wentylacji dodano klimatyzację.
Wojtek - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z rekuperatorem użytkuje od 2020 r.
Dom: murowany, dwukondygnacyjny; ściany z bloczków betonu komórkowego o grubości 25 cm i 15 cm styropianu; powierzchnia 140 m2. Instalacja ogrzewania - powietrzna pompa ciepła i 100% podłogówka. Na oknach rolety zewnętrzne.
Juliusz - Czytelnik Budujemy Dom, wentylację z rekuperatorem użytkuje od 2019 r.
Dom: murowany, dwukondygnacyjny; powierzchnia 235 m2; kubatura 700 m3. Ogrzewanie - kotłem na gaz propan. Na oknach dachowych markizy zewnętrzne.
Karolina i Krzysiek - Członkowie Klubu Budujących Dom, klimatyzatory użytkują od 2011 r.
Dom: dwukondygnacyjny, powierzchnia 254 m2; dwuwarstwowe ściany z pustaków ceramicznych o gr. 29 cm i styropianu o gr. 15 cm; dość duże okna z roletami wewnętrznymi; wentylacja grawitacyjna. Lokalizacja: na nasłonecznionej działce. Klimatyzacja: jednostka zewnętrzna multisplit z 4 jednostkami wewnętrznymi oraz zestaw split. Liczne funkcje; inwerterowy napęd sprężarek; podwójne filtry przeciwkurzowe; ekologiczny czynnik R32; klasa energetyczna A++/A+. Sterowanie - pilotami. Lokalizacja - na parterze w salonie, na poddaszu w sypialniach.
Kasia i Kamil - Czytelnicy Budujemy Dom, klimatyzator ścienny użytkują od 2021 r.
Dom: parterowy z poddaszem i garażem, powierzchnia 196,80 m2. Ściany murowane, trójwarstwowe. Duże okna od strony południa, z zaciemniającymi zasłonami wewnętrznymi. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i automatycznym letnim by-passem. Lokalizacja - na nasłonecznionej działce. Klimatyzacja: typu split; klimatyzator stacjonarny ze ścienną jednostką wewnętrzną; moc chłodzenia 6,2 kW; 7 biegów wentylatora; 3 tryby snu; funkcja osuszania powietrza; automatyczne żaluzje pionowe i poziome; funkcja samooczyszczania; klasa energetyczna A++/A+. Sterowanie - pilotem, poprzez smartfon, Wi-Fi. Lokalizacja - na poddaszu, w holu przy klatce schodowej.
Kasia i Krzysiek - Członkowie Klubu Budujących Dom, klimatyzatory użytkują od 2019 r.
Dom: trzykondygnacyjny; powierzchnia części mieszkalnej 165 m2; w starej części domu ściany trójwarstwowe, w dobudowanej - dwuwarstwowe, z poryzowanych pustaków ceramicznych o gr. 25 cm i styropianu o gr. 12 cm; wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, rolety zewnętrzne na trzyszybowych oknach. Lokalizacja: w pełnym słońcu. Klimatyzacja: typu split; 4 sztuki, każda o mocy chłodniczej 3,5 kW i grzewczej 3,8 kW; inwerterowy napęd sprężarki; filtr fotokatalityczny i antybakteryjny. Sterowanie - 4 pilotami. Lokalizacja - w pokojach na piętrze.
Wojtek - Czytelnik Budujemy Dom, instalację multisplit i kanałową użytkuje od maja 2020 r.
Dom: murowany, parterowy z użytkowym poddaszem i garażem; powierzchnia 250 m2, kubatura 750 m3; dwuwarstwowe ściany z pustaków cementowo-wapiennych o grubości 24 cm i 20 cm styropianu grafitowego; duże okna z żaluzjami fasadowymi; wentylacja mechaniczna z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła. Lokalizacja - w słońcu.
Rafał - Czytelnik Budujemy Dom, klimatyzator ścienny użytkuje od 2019 r.
Dom: parterowy z poddaszem i garażem, powierzchnia 126 m2. Ściany z ceramiki poryzowanej i styropianu. Duże okna od strony południa, z roletami zewnętrznymi. Wentylacja grawitacyjna. Lokalizacja - na nasłonecznionej działce.
Karolina i Marcin - Członkowie Klubu Budujących Dom, klimatyzator użytkują od 2020 r.
Dom: parterowy z użytkowym poddaszem; powierzchnia 179 m2; ściany z bali o grubości 25 cm z 12 cm ociepleniem z wełny mineralnej; wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Lokalizacja - w słońcu.
Wentylacja i klimatyzacja
Domowy system wentylacyjny można wykonać na kilka sposobów, ale cel zawsze jest ten sam - wymiana zużytego powietrza z wnętrz na świeże z zewnątrz. Rola klimatyzacji jest inna. To szybkie schłodzenie powietrza w pomieszczeniach. Nowoczesne klimatyzatory pełnią też inne funkcje - mogą regulować wilgotność powietrza, oczyszczać je z kurzu i zarazków, a nawet ogrzewać.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT