Kotły kondensacyjne
Lepsze kotły na gaz
Kotły kondensacyjne zużywają mniej gazu niż urządzenia tradycyjne. Ich wielką zaletą jest przy tym możliwość skutecznego ogrzewania każdego domu – o mniejszych lub większych stratach ciepła, z grzejnikami lub podłogówką. Jak więc optymalnie dopasować je do konkretnego budynku?
Lepsze kotły na gaz
Postaw na kotły kondensacyjne H2 Ready marek De Dietrich i Baxi
BDR Thermea Group od wielu lat pracuje nad rozwojem i wdrożeniem nowych produktów, które umożliwią niezbędną transformację energetyczną - są to m.in. nowoczesne urządzenia grzewcze przystosowane do spalania gazu z domieszką wodoru. W swojej ofercie kotły kondensacyjne H2 Ready mają już marki De Dietrich i Baxi.
Postaw na kotły kondensacyjne H2 Ready marek De Dietrich i Baxi
Ekologiczne urządzenia grzewcze - co wybrać do komfortowego ogrzewania domu?
Pompy ciepła to obecnie najbardziej ekologiczne urządzenia grzewcze jakie dostępne są na rynku. Wykorzystują one darmową energię odnawialną zawartą w gruncie, wodzie lub powietrzu. Pompy ciepła SAS VESTA pracują na naturalnym czynniku roboczym - propanie R-290, co w obliczu zmian jakie czekają czynniki stosowane w pompach ciepła jest szczególnie istotne.
Ekologiczne urządzenia grzewcze - co wybrać do komfortowego ogrzewania domu?
Instalacje gazowe z miedzi
Miedź jest z powodzeniem wykorzystywana w budownictwie jako materiał instalacyjny już dziesiątki lat. Podstawowe zastosowanie to instalacje centralnego ogrzewania, wody użytkowej, chłodzenia i klimatyzacyjne. Miedź mimo dużej konkurencji ze strony innych materiałów instalacyjnych (PP, PVC-U, PVC-C, PEX/AL/PEX, stal węglowa, stal nierdzewna) utrzymuje istotną pozycję na rynku. Wdrażane są nowe rozwiązania oraz metody łączenia. Rozszerza się również lista substancji chemicznych dopuszczonych do stosowania w instalacjach z miedzi i jej stopów. Dlaczego tak się dzieje, że miedź jest tak chętnie stosowana jako materiał instalacyjny? Poniżej całe spektrum zalet cechujących ten metal.
Instalacje gazowe z miedzi
Bezpiecznie w domowej kotłowni gazowej
O to, by eksploatacja kotłowni była nie tylko wygodna, ale przede wszystkim bezpieczna dla osób mieszkających w domu, należy zadbać już na etapie jej projektowania. W naszym kraju istnieją przepisy wręcz regulujące stosowanie urządzeń do wykrywania i pomiaru gazów. §158 ust. 5 oraz §158 ust. 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, określające w jakich pomieszczeniach należy stosować urządzenia sygnalizacyjno- odcinające dopływ gazu oraz zawór odcinający, będący elementem składowym systemu detekcji gazu.
Bezpiecznie w domowej kotłowni gazowej
W tym numerze
Nowości
Eksperci
Kotły kondensacyjne
Kotły na paliwo stałe
Kotły elektryczne
Przygotowanie c.w.u.
Grzejniki pokojowe
Grzejniki kanałowe
Grzejniki łazienkowe
Wodne ogrzewanie podłogowe
Sterowanie ogrzewaniem
Elektryczne ogrzewanie podłogowe
Systemy przeciwoblodzeniowe
Pompy ciepła
Bramy garażowe
Top produkty - instalacje
Kotły i podgrzewacze
Grzejniki i ogrzewanie podłogowe
Pompy ciepła
Kolektory słoneczne
Panele fotowoltaiczne
Kominy i kominki
Woda w domu
Kanalizacja
Łazienkowy odpływ liniowy
Wentylacja
Klimatyzacja
Centralne odkurzanie
Instalacja elektryczna, osprzęt i oświetlenie
Dom bezpieczny i inteligentny