Polskie moduły fotowoltaiczne - co je wyróżnia?
Praktyczna Szkoła Budowania - Instalacje 2023
6-9 minut
Branża fotowoltaiczna dynamicznie się zmienia. Jesteśmy świadomi, że rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Potencjalni inwestorzy decydują się na nowoczesne rozwiązania z wielu powodów. Motywacją dla inwestycji w OZE są większa świadomość społeczeństwa w zakresie rozwiązań proekologicznych, nowe regulacje prawne czy niepewna sytuacja geopolityczna związana z aktualną sytuacją poza granicami naszego kraju. Wszystko to, mocno odbija się na gospodarce, a co za tym idzie codziennym życiu obywateli, powodując większe zainteresowanie uniezależnieniem się od rosnących cen. Dlatego nie bez powodu fotowoltaika stała się jednym z najważniejszych elementów zrównoważonego rozwoju.
Jak zauważyliśmy, branża fotowoltaiczna dynamicznie się rozwija. Na rynku działa wiele firm instalacyjnych i producentów oferujących bogaty zakres produktów i usług. Jak więc wśród tak wielu firm wybrać produkt optymalny dla potrzeb inwestora? Oczywistym wyborem jest produkt pochodzący od sprawdzonego producenta. Drugą, nie mniej istotną kwestią jest miejsce produkcji - czy jest to produkt polski, czy zagraniczny. Miejsce produkcji jest o tyle kluczowe, że przełoży się na dostęp do serwisu czy gwarancji. Coraz więcej inwestorów wybiera zatem polską technologię i produkty polskie.
Co wyróżnia polskie panele fotowoltaiczne?
Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej, warto zwrócić uwagę na pochodzenie producenta modułów PV, które stanowią podstawę całego systemu. Dlaczego? Szybka obsługa techniczna po stronie polskiego producenta i wymiana modułów bez konieczności ich transportu do Chin celem weryfikacji usterek, wpływa na ciągłość pracy instalacji, a tym samym szybszy zwrot ...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze