Bezpieczne poddasze z ISOVER i RIGIPS: niepalna wełna i ogniochronne płyty g-k
Praktyczna Szkoła Budowania - Stan Surowy 2024
4-5 minut
Zamiana strychu czy nieużytkowego poddasza w dodatkową, atrakcyjną przestrzeń mieszkalną lub budowa nowego domu ze skośnym dachem, gdzie poddasze z założenia służy do mieszkania – to korzyści na długie lata eksploatacji. Jednak zabudowując i urządzając poddasze warto wziąć pod uwagę także korzyści, które w pewnych sytuacjach docenimy dosłownie w okamgnieniu, na przestrzeni minut, które mogą zdecydować o naszej dalszej przyszłości.
Dach to powierzchnia, przez którą „ucieka” najwięcej ciepła (aż do 30%), jeśli nie jest właściwie zaizolowany, przez co wydatki na ogrzewanie w okresie zimowym potrafią skutecznie zmotywować właściciela do ocieplenia poddasza. Niższe rachunki za ogrzewanie oraz komfortową temperaturę zimą i latem zapewni odpowiednio dobrana izolacja z wełny mineralnej ISOVER oraz bezbłędny montaż.
Bezpieczeństwo to podstawa
W przypadku pożaru nie wszystkie materiały o dobrych parametrach termicznych sprawdzą się tak, jak wełna mineralna, szczególnie w połączeniu z suchą zabudową także podnoszącą poziom bezpieczeństwa pożarowego. Zarówno konstrukcja dachu, jak i jego poszycie, to newralgiczny element budynku wymagający specjalnego zabezpieczenia. Jego celem jest stworzenie przegrody, która będzie blokować przemieszczanie się ognia oraz wysokiej temperatury, co w przypadku pożaru daje więcej czasu na ewakuację oraz akcję ratunkową służb, a na co dzień zwiększa poczucie komfortu i bezpieczeństwa mieszka...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze