Styropian
Różne odmiany i kolory
Styropian to najpopularniejszy materiał ociepleniowy w naszym kraju. Ma szerokie zastosowanie - wykorzystywany jest do izolowania fundamentów, podłóg, ścian i stropów. Warto wiedzieć, jakie są jego odmiany i jakie konkretnie mają zastosowanie oraz na co zwracać uwagę przy wyborze.

Różne odmiany i kolory
STYRO - doskonałe rozwiązania w sztukaterii styropianowej
Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jak istotną rolę w kształtowaniu otaczającej nas przestrzeni odgrywa właściwa kompozycja elewacji. Wystarczy spojrzeć wokół, aby zauważyć, że większość budynków prezentuje się monotonnie i bez wyrazu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku architektury wnętrz - nieodpowiednie zdobienia sufitów, dekoracje czy kolumny nie potrafią stworzyć odpowiedniej atmosfery w pomieszczeniach. Firma STYRO powstała po to, by to zmienić.

STYRO - doskonałe rozwiązania w sztukaterii styropianowej
Ten styropian sprawi, że Twój dom będzie ciepły i oszczędny!
Styropian jest najczęściej wybieranym materiałem do termoizolacji i modernizacji budynków. Za jego pomocą można skutecznie ocieplić wszystkie elementy domu, począwszy od fundamentów i podłóg, poprzez ściany zewnętrzne, aż po poddasze i dach. Jednakże, aby proces ocieplania był efektywny, konieczne jest przeprowadzenie prac budowlanych z należytą starannością oraz zastosowanie materiałów o wysokiej jakości. Poniżej znajdziecie kilka istotnych kwestii związanych z zakupem i wyborem styropianu.

Ten styropian sprawi, że Twój dom będzie ciepły i oszczędny!
Od A+ do G. Wpływ izolacji styropianem na klasę energetyczną budynku
Izolacja termiczna EPS swoje właściwości zawdzięcza powietrzu. Zamknięte w porach styropianowych nieruchome powietrze ma bardzo niską przewodność cieplną W/(m·K). Dla samego powietrza przyjmuje się wartość średnią 0,025. Dla metali np. ten współczynnik waha się od kilkudziesięciu do kilkuset, dla grafenu ok. 5000. W granulce styropianowej o średnicy 3 mm pod mikroskopem doliczymy się od 30 do 37/38 porów. Przyjmuje się, że dla styropianu EPS ilość powietrza w danej jednostce objętości wynosi ok. 98%. Oto tajemnica izolacji styropianu.

Od A+ do G. Wpływ izolacji styropianem na klasę energetyczną budynku
W tym numerze
Nowości
Eksperci
Kluczowe decyzje przed budową
Wybór technologii i materiałów
Fundamenty
Ściany
Stropy
Alternatywne technologie budowlane
Akustyka w domu
Termoizolacje
Styropian
Wełna mineralna
Wilgoć w domu
Konstrukcja dachu
Pokrycia dachowe
Rynny
Okna i parapety
Warstwowy montaż okien
Okna dachowe
Drzwi zewnętrzne
Drzwi wewnętrzne
Bramy garażowe
Osłony okien fasadowych
Osłony okien dachowych