Ceramika na cienką spoinę - pod znakiem ciepła i energooszczędności

W Polsce najpopularniejszym typem ścian wznoszonych w budynkach mieszkalnych są ściany murowane, w konstrukcji dwuwarstwowej. Oznacza to, że ściana składa się z warstwy konstrukcyjnej i warstwy dociepleniowej, montowanej od zewnątrz po zakończeniu budowy murów. To bardzo powszechne rozwiązanie, które uznawane jest za wybaczające błędy wykonawcze i gwarantujące dobre parametry cieplne. Niemniej jednak ich trwałość i efektywność energetyczna w dużej mierze wciąż zależy od zastosowanego materiału budowlanego.
Porotherm Dryfix
Dlatego warto zadbać o wybór nowoczesnej technologii, które dzięki swej prostocie przyśpieszą tempo realizacji projektu, będą bezpieczne dla środowiska i pozwolą obniżyć koszty eksploatacyjne budynku w przyszłości. W tym kontekście, materiały z ceramiki poryzowanej murowane na cienkowarstwową zaprawę w pianie wydają się doskonałym wyborem. Oto zalety zastosowania rozwiązań, takich jak Porotherm Dryfix, dzięki którym sprawnie, szybko i w sposób zrównoważony doprowadzisz budowę do stanu surowego zamkniętego.
Komfort i troska o naturę w jednym
Najnowocześniejsze materiały budowlane, jak Porotherm, skupiają w sobie wszystkie najlepsze cechy ceramiki. Są wyborem odpowiedzialnym, gwarantującym zachowanie równowagi między komfortem użytkowania a troską o naturę. Jak to możliwe? Ceramika jest materiałem pochodzącym ze środowiska naturalnego. To glina, piasek, woda, a w przypadku pustaków poryzowanych, także drewniane trociny, wypalane w wysokiej temperaturze. To właśnie pro...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
