Wełna mineralna
Ciepła i elastyczna
Wełna mineralna to materiał ociepleniowy o bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Często używa się jej zamiennie ze styropianem, ale w jednym miejscu jest bezkonkurencyjna. To skosy dachu, gdzie dzięki swojej elastyczności doskonale dopasowuje się do ocieplanego miejsca.

Ciepła i elastyczna
Aktualne Warunki Techniczne - wybierz najcieplejszy produkt
Najpopularniejszym tradycyjnym materiałem izolacyjnym do dachów skośnych jest wełna mineralna, ale dopiero właściwe zastosowanie akcesoriów systemowych wraz z pozostałymi produktami do izolacji zapewni całej rodzinie idealne warunki mieszkaniowe przez cały rok. Szeroka oferta climowool obejmuje produkty, które zwiększą efektywność energetyczną Twojego domu, redukując jednocześnie koszty ogrzewania. Bez względu na to, czy planujesz ocieplenie nowych powierzchni, czy modernizację już istniejących, akcesoria systemowe do izolacji wraz z wełną climowool sprostają każdemu wyzwaniu. Wybierając produkty climowool, inwestujesz w jakość i bezpieczeństwo.

Aktualne Warunki Techniczne - wybierz najcieplejszy produkt
Nowość! MULTIMAX 30 PRO od ISOVER - wełna mineralna z rekordowym, najniższym w Polsce współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda
Współczynnik przewodzenia ciepła lambda to kluczowy parametr decydujący o efektywności zastosowanego materiału izolacyjnego. Im niższa jego wartość, tym skuteczniej izolacja chroni dom przed utratą ciepła lub nagrzewaniem się, a to z kolei wpływa na wysokość rachunków za ogrzewanie zimą i chłodzenie latem. Z myślą o zapewnieniu budynkom maksymalnej efektywności energetycznej i zmniejszeniu kosztów ich eksploatacji marka ISOVER stworzyła produkt o rekordowo niskim współczynniku przewodzenia ciepła. Dzięki pracy specjalistów i zastosowaniu innowacyjnej technologii powstała wełna mineralna MULTIMAX 30 PRO, która wyróżnia się najniższą lambdą w Polsce, wynoszącą zaledwie 0,030 (W/m·K).

Nowość! MULTIMAX 30 PRO od ISOVER - wełna mineralna z rekordowym, najniższym w Polsce współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda
Jak stworzyć dach płaski, który wytrzyma największe obciążenia?
Fotowoltaika na dachach płaskich zyskuje na popularności za sprawą przekształcania tradycyjnych powierzchni dachowych w funkcjonalne przestrzenie wspierające nowoczesne rozwiązania energetyczne. Należy jednak pamiętać o tym, że lokowanie instalacji solarnych na budynkach stwarza nowe wyzwania techniczne. Jednym z nich jest bez wątpienia sprostanie przez dachy dodatkowym obciążeniom mechanicznym i zachowanie jednoczesnej stabilności oraz efektywności energetycznej budynku. Fundamentalne znaczenie ma tutaj odpowiednie dobranie materiałów izolacyjnych, które zapewnią trwałość konstrukcji oraz zapobiegną stratom energii.

Jak stworzyć dach płaski, który wytrzyma największe obciążenia?
W tym numerze
Nowości
Eksperci
Kluczowe decyzje przed budową
Wybór technologii i materiałów
Fundamenty
Ściany
Stropy
Alternatywne technologie budowlane
Akustyka w domu
Termoizolacje
Styropian
Wełna mineralna
Wilgoć w domu
Konstrukcja dachu
Pokrycia dachowe
Rynny
Okna i parapety
Warstwowy montaż okien
Okna dachowe
Drzwi zewnętrzne
Drzwi wewnętrzne
Bramy garażowe
Osłony okien fasadowych
Osłony okien dachowych