Z tego się muruje

Każdy inwestor planujący budowę domu stoi przed ważnym dylematem - z jakiego materiału wykonać ściany. Jeżeli zdecyduje się na jedną z technologii tradycyjnych, a na te stawia zdecydowana większość osób w naszym kraju, do wyboru ma beton komórkowy, ceramikę, silikaty i keramzytobeton. Przyjrzyjmy się ich właściwościom.
CZEGO DOWIESZ SIĘ Z ARTYKUŁU?
Jak technologia budowy wpływa na wybór materiału
Czym charakteryzuje się beton komórkowy
Jakie cechy ma ceramika
Czym ceramika poryzowana różni się od zwykłej
Czym są silikaty
Co wyróżnia keramzytobeton
Jak budować ściany z kształtek styropianowych
Wybór materiału ściennego i sposobu wzniesienia przegród zewnętrznych budzi wśród budujących sporo emocji. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że decyzje te mają bardzo duży wpływ na późniejszy komfort mieszkania. Ściany przecież nie tylko pełnią ważną rolę konstrukcyjną, ale również chronią przed warunkami zewnętrznymi i hałasem.
Zdecydowana większość inwestorów stawia na rozwiązania, które stosowane są od lat, czyli ściany murowane jedno-, dwu- lub trójwarstwowe. Wychodzą z założenia, że lepiej wybrać to, co sprawdzone i dobrze znane ekipom wykonawczym. Z jednej z redakcyjnych ankiet, które przeprowadziliśmy wśród czytelników „Budujemy Dom”, wynika, że blisko 30% budujących dom wybrało ceramikę poryzowaną, prawie 23% beton komórkowy, niespełna 15% ceramikę tradycyjną, a blisko 11% silikaty. Ponad 55% zdecydowało się na technologię dwuwarstwową, prawie 20% na jednowarstwową i ponad 16% na trójwarstwową.
Aby podjąć odpowiednią decyzję, warto zapoznać się z charakterystyką najpopularnie...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
