Konstrukcja dachu

Konstrukcja dachu
Planując dach trzeba podjąć szereg decyzji. Jedna z pierwszych dotyczy jego kształtu - może być płaski lub spadzisty. Inny ważny dylemat do rozstrzygnięcia to sposób wykonania więźby dachowej. W budownictwie jednorodzinnym stosuje się najczęściej konstrukcję krokwiowo-jętkową lub płatwiowo-kleszczową. Różnice pomiędzy nimi rzutują nie tylko na trudność wykonania samej konstrukcji, ale także na ustawność poddasza.
Hydroizolacje dachów płaskich i tarasów
Coraz większa ilość budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych budowana jest w systemie dachów płaskich. Daje to inwestorowi możliwość zastosowania kilku rozwiązań uszczelnienia powierzchni dachu. Ogromna ilość pap wszelkiego rodzaju, styropapa, izolacje natryskowe i w końcu kilka rodzajów membran hydroizolacyjnych dachowych to wybór przed jakim stoi inwestor. Każde z rozwiązań ma swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników, więc decyzja co do właściwego systemu wcale nie jest prosta.
Folie paroizolacyjne i folie wytłaczane
Zastosowanie Folie paroizolacyjne - wszystkie rodzaje paroizolacji spełniają dwie funkcje: uszczelniają przegrody budowlane przed dopływem pary wodnej i uniemożliwiają powstawanie przewiewów, które są przyczyną strat ciepła w budynkach - od wewnątrz pomieszczeń montuje się paroizolacje ograniczające dopływ pary wodnej (w tej grupie są produkty o różnym oporze dyfuzyjnym: opóźniacze, regulatory i bariery parowe), a z zewnątrz membrany dachowe umożliwiające wydobywanie się pary wodnej poza konstrukcję.
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT