Kanalizacja

Kanalizacja
Prawie każda domowa instalacja kanalizacyjna działa na podobnej zasadzie. Ścieki z sanitariatów, umywalek, pralek itp. spływają pod własnym ciężarem do wspólnych przewodów zbiorczych, a następnie przez przewód odpływowy wyprowadzane są poza budynek. Różnice dotyczą tego, co się następnie dzieje z nieczystościami. Mogą one trafiać do kanalizacji zbiorczej, szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków.
Adam - Czytelnik Budujemy Dom, drenażową oczyszczalnię ścieków użytkuje od 2014 r.
Oczyszczalnia ścieków: drenażowa ze złożem żwirowym i przepompownią. Dwukomorowy osadnik gnilny o pojemności 3 m3, za nim przepompownia, następnie w odległości 20 m studnia rozdzielająca i poletko filtracyjne z dwoma 30 m rurami rozsączającymi i kominkami odpowietrzającymi. Grunt: piaszczysty. Liczba stałych mieszkańców: 4, od dwóch lat 2.
Agnieszka i Rafał - Czytelnicy Budujemy Dom, biologiczną oczyszczalnię użytkują od 2010 r.
Oczyszczalnia ścieków: biologiczna z osadem czynnym. Wielokomorowe zbiorniki (m.in. z komorą napowietrzania i z pompą), za nimi w odległości 15 m studnia rozprowadzająca i filtr piaskowy w gruncie (pod studnią). Grunt: piaszczysty. Liczba stałych mieszkańców: 5.
Halina i Zbyszek - Czytelnicy Budujemy Dom, drenażową oczyszczalnię użytkują od 1997 r.
Oczyszczalnia ścieków: z drenażem rozsączającym, lokalizacja na górce. Dwukomorowy osadnik gnilny o pojemności 10 m3 (w I komorze kosz filtracyjny z kształtkami z tworzywa sztucznego) oraz studzienka rozprowadzająca. Poletko filtracyjne o głębokości 1 m, nad nim 3 rury perforowane o średnicy 110 mm o długości 20 m, zakończone kominkami napowietrzającymi. Grunt: ilasty. Liczba stałych mieszkańców: 4.
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Władek - Czytelnik Budujemy Dom, biologiczną oczyszczalnię ścieków użytkuje od 2005 r.
Oczyszczalnia ścieków: technologia ze złożem biologicznym. Dwa dwukomorowe zbiorniki o pojemności 3,5 i 2,5 m3, pompa napowietrzająca. Studnia rozprowadzająca na złożu żwirowo-piaskowym. Grunt: ilasty. Liczba stałych mieszkańców: najpierw 6, obecnie 4.
Ponadczasowe spłuczki podtynkowe GEBERIT
Na świecie znane od prawie 60 lat. Do Polski zawitały dopiero w latach 90., w ślad za wieloma innymi nowinkami i technologiami z Zachodu. Podtynkowe spłuczki do toalet Geberit, bo to o nich mowa, dzisiaj są standardem.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT