Wentylacja i klimatyzacja

Wentylacja i klimatyzacja
Zadaniem wentylacji jest doprowadzanie do budynku świeżego i odprowadzanie zużytego powietrza. Znaczenie systemu wymiany powietrza jest ogromne, bo to od niego zależy zdrowie mieszkańców i stan techniczny budynku. Z kolei klimatyzacja to przede wszystkim kwestia komfortu - pozwala zapewnić mieszkańcom chłodne powietrze w letnie dni.
Marcin - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z rekuperatorem użytkuje od 2019 r.
Dom: parterowy z użytkowym poddaszem; ściany z bali o grubości 25 cm i 12 cm wełny mineralnej; powierzchnia 180 m2, kubatura 450 m3. Ogrzewanie - gazem z sieci. Jesienią 2020 r. do automatycznej wentylacji dodano klimatyzację. Wentylacja mechaniczna: centrala z krzyżowym entalpijnym wymiennikiem, wydajność 500 m3/h, automatyczny by-pass. Lokalizacja - na strychu. Sterowanie - skonfigurowane z przewodową instalacją domu inteligentnego. Przewody wentylacyjne - okrągłe, ze stali, o średnicy 100 mm do 200 mm.
Wojtek - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z rekuperatorem użytkuje od 2020 r.
Dom: murowany, dwukondygnacyjny; ściany z bloczków betonu komórkowego o grubości 25 cm i 15 cm styropianu; powierzchnia 140 m2. Instalacja ogrzewania - powietrzna pompa ciepła i 100% podłogówka. Na oknach rolety zewnętrzne. Wentylacja mechaniczna: od polskiego producenta, z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła, sprawność temperaturowa od 65 do 92%, wydajność 420 m3/h, system antyelektrostatyczny, by-pass elektroniczny, jonizator, filtr antysmogowy i G4. Lokalizacja - na strychu. Sterowanie - panel dotykowy. Przewody wentylacyjne - z tworzywa PE średnicy od 100 mm do 200 mm.
Juliusz - Czytelnik Budujemy Dom, wentylację z rekuperatorem użytkuje od 2019 r.
Dom: murowany, dwukondygnacyjny; powierzchnia 235 m2; kubatura 700 m3. Ogrzewanie - kotłem na gaz propan. Na oknach dachowych markizy zewnętrzne. Wentylacja mechaniczna: centrala z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła; wydajność 500 m3/h; średni roczny odzysk ciepła 88%; automatyczny letni by-pass; dwustopniowe filtry powietrza M5 i przeciwpyłowe. Sterowanie - przez naścienny panel elektroniczny i aplikację. Przewody wentylacyjne - okrągłe o szerokości 75, 100, 200 mm. Glikolowy GWC - odwiert pionowy, o głębokości 100 m. Lokalizacja wymiennika glikol-powietrze i centrali wentylacyjnej w ogrzewanej kotłowni.
Budujemy Dom
5,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Wojtek - Czytelnik Budujemy Dom, instalację multisplit i kanałową użytkuje od maja 2020 r.
Dom: murowany, parterowy z użytkowym poddaszem i garażem; powierzchnia 250 m2, kubatura 750 m3; dwuwarstwowe ściany z pustaków cementowo-wapiennych o grubości 24 cm i 20 cm styropianu grafitowego; duże okna z żaluzjami fasadowymi; wentylacja mechaniczna z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła. Lokalizacja - w słońcu. Klimatyzacja: stacjonarna, typu multisplit oraz kanałowa; 5 jednostek wewnętrznych (każada o mocy 2 kW); kanałowa o mocy 5 kW, liczne funkcje (w tym Auto Clean, I Feel, +8°C), aktywny filtr elektrostatyczny i jonizator plazmowy; czynnik roboczy R32; cicha praca; klasa energetyczna A++/A+. Sterowanie - przez aplikację i Wi-fi, piloty (multisplit) oraz regulator na ścianie (kanałowa). Lokalizacja - 3 jednostki split w sypialniach na poddaszu i 2 w zamykanych pokojach na parterze; jednostka kanałowa znajduje się pod w spiżarni i obejmuje działaniem połączoną strefę dzienną o wysokości dwóch kondygnacji.
Rafał - Czytelnik Budujemy Dom, klimatyzator ścienny użytkuje od 2019 r.
Dom: parterowy z poddaszem i garażem, powierzchnia 126 m2. Ściany z ceramiki poryzowanej i styropianu. Duże okna od strony południa, z roletami zewnętrznymi. Wentylacja grawitacyjna. Lokalizacja - na nasłonecznionej działce. Klimatyzacja: klimatyzator stacjonarny typu split ze ścienną jednostką wewnętrzną. Wydajność chłodzenia 4,6 kW i grzania 5,6 kW. Współczynnik efektywności energetycznej chłodzenia SEER 2,39 i grzania SCOP 3,62. Filtr 3 w 1. Ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Klasa energetyczna A++/A+. Funkcje podstawowe (chłodzenie, osuszanie, ogrzewanie) + dodatkowe m.in. ultra cicha praca. Sterowanie - pilotem, przez aplikację, Wi-Fi lub SMS. Lokalizacja - na parterze, w głównym holu.
Karolina i Marcin - Członkowie Klubu Budujących Dom, klimatyzator użytkują od 2020 r.
Dom: parterowy z użytkowym poddaszem; powierzchnia 179 m2; ściany z bali o grubości 25 cm z 12 cm ociepleniem z wełny mineralnej; wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Lokalizacja - w słońcu. Klimatyzacja: włączona do układu wentylacji mechanicznej; inwerterowa jednostka zewnętrzna i kanałowa jednostka wewnętrzna, wydajność 5 kW; średni spręż dyspozycyjny do 150 Pa; hałas w trakcie pracy pracy 25 dB. Sterowanie - przez przewodową automatykę inteligentną. Lokalizacja jednostki wewnętrznej - na strychu, na rurze wychodzącej z centrali wentylacyjnej.
Podwieszane centrale rekuperacyjne SlimAIR
Centrala rekuperacyjna SlimAIR to podsufitowa jednostka o wysokiej sprawności temperaturowej (85% odzysku ciepła) i niskim zużyciu energii. Przeznaczona do energooszczędnej wentylacji domów i mieszkań o powierzchni do 140-150 m².
Najwyższy poziom komfortu dopasowany do twojego wnętrza
Klimatyzatory pokojowe Climate Class 8000i to seria urządzeń wzbogacona o ekskluzywny design Bosch, szereg zaawansowanych funkcji i doskonałe parametry techniczne.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT