Pompy, kolektory, fotowoltaika

Pompy ciepła, kolektory, fotowoltaika
Odnawialne źródła energii to jeden z najgorętszych tematów w budownictwie jednorodzinnym. Pompy ciepła, kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne są ekologiczne i pozwalają znacznie ograniczyć wydatki na ogrzewanie, dlatego nie dziwi, że cieszą się coraz większym zainteresowaniem.
Bogdan - Członek Klubu Budujących Dom, pompę ciepła do c.w.u. użytkuje od 2013 r.
Dom: pasywny, murowany, o powierzchni 142 m2. Ogrzewany elektrycznie. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem krzyżowym i GWC. Troje mieszkańców. Pompa ciepła: typu powietrze/woda, model kompaktowy z zasobnikiem c.w.u. o pojemności 300 l, z grzałką elektryczną; moc 1,7 kW, COP 3,11. Używana do - przygotowywania c.w.u. Źródło dolne - powietrze z zewnątrz lub z garażu.
Bożena i Wojtek oraz Iza i Michał - Członkowie Klubu Budujących Dom, gruntową pompę ciepła użytkują od 2016 r.
Dom: bliźniak, murowany, dwukondygnacyjny, razem o powierzchni 240 m2. Wentylacja grawitacyjna. Mieszkańcy - rodzice i małżeństwo z dzieckiem. Pompa ciepła: gruntowa; modulowana moc grzewcza 11,2 kW; sprężarka z technologią wtrysku pary EVI, COP 3,8. Używana do - ogrzewania domu i c.w.u. Źródło dolne - system solanka-woda, 3 kolektory pionowe o głębokości 78 m. Źródło górne - 100% ogrzewanie podłogowe.
Rafał - Czytelnik Budujemy Dom, powietrzną pompę ciepła użytkuje od 2017 r.
Dom: parterowy, powierzchni 110 m2. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem przeciwprądowym. Pompa ciepła: powietrzna typu split, system powietrze-woda; modulowana moc grzewcza 3-9 kW, COP 4,44. Używana do - ogrzewania domu i przygotowywania c.w.u. Źródło górne - 100% wodne ogrzewanie podłogowe i dodatkowo grzejniki w łazienkach.
Budujemy Dom
5,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Tomasz - Czytelnik Budujemy Dom, gruntową pompę ciepła użytkuje od 2014 r.
Dom: pasywny, dwukondygnacyjny, powierzchnia 250 m2. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Pompa ciepła: gruntowa, kompaktowa z zasobnikiem c.w.u. o pojemności 180 l; moc grzewcza 10 kW. Używana do - ogrzewania budynku i przygotowywania c.w.u. Źródło dolne - system solanka/woda, 3 kolektory pionowe o głębokości 100 m. Źródło górne - 100% ogrzewanie podłogowe, bez grzejników w łazienkach.
Pompa ciepła Basic 4. generacji!
Przedstawiamy Basic 4. generacji! Najbardziej ekologiczną w historii pompę ciepła do c.w.u. Galmet. Nowy Basic to komfort i ekologia na niespotykanym dotąd poziomie. Nawet 100% energii z OZE. Nowy bezpieczny czynnik chłodniczy. O 28% większa wydajność i rekordowa efektywność. Zupełnie nowy, jeszcze bardziej intuicyjny kolorowy panel sterowania. Poznajcie wszystkie zalety pompy ciepła Basic 4. generacji - sprawdzonego sposobu na „zielone” ciepło w naszych domach.
Dach solarny SUNROOF w twoim samowystarczalnym domu
Dziś nie wystarczy po prostu zaprojektować dom. Nie chodzi już tylko o funkcjonalność czy trwałość materiału. Trzeba pomyśleć o swoim stylu życia - zrównoważonym, komfortowym, naładowanym dobrą energią. Jak to osiągnąć? Dzięki nowym możliwościom produkcji i wykorzystania energii z dachem solarnym SunRoof.
Fotowoltaika - co warto wiedzieć?
Fotowoltaika pozwala sporo zaoszczędzić na rachunkach za energię, a do tego jest przyjazna środowisku. To sprawia, że wielu właścicieli domów zastanawia się nad własną instalacją fotowoltaiczną. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o takiej inwestycji.
Płyny do instalacji solarnych i pomp ciepła ERGOLID
Kolektory słoneczne i pompy ciepła od lat cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Zainstalowanie takich źródeł energii wiąże się z poważnymi nakładami finansowymi, ale w dłuższej perspektywie czasowej przynosi wymierne korzyści ekonomiczne. Nie bez znaczenia jest również aspekt ekologiczny takiej inwestycji, ponieważ zarówno kolektory słoneczne, jak i pompy należą do czystych źródeł ciepła, czyli nieprodukujących gazów cieplarnianych.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT