Instalacje elektryczne

Instalacje elektryczne
Planując domową instalację elektryczną trzeba podjąć szereg ważnych decyzji. Począwszy od sposobu wykonania przyłącza posesji do sieci, poprzez ustalenie mocy instalacji i metody rozprowadzenia przewodów, aż po dobór osprzętu elektroinstalacyjnego. Na każdym z tych etapów potrzebne będzie wsparcie elektryka.
Bartek - Czytelnik Budujemy Dom, oświetlenie zewnętrzne założył wiosną 2020 r.
Oświetlenie na domu: oprawy z klasą szczelności IP 65, biała barwa wszystkich źródeł światła, 2000-3000 K. Pod gzymsami oraz w stropie nad wjazdem do garażu i nad balkonem 19 oczek LED o mocy 10 W (nad garażem 2 z czujnikiem zmierzchu i ruchu). U podnóża słupów podporowych 4 oprawy najazdowe ze świetlówkami kompaktowymi o mocy 8 W. Na słupie przy drzwiach wejściowych, a także na słupie przy wjeździe do garażu 2 kinkiety LED o mocy 10 W. Instalacja elektryczna - zasilana prądem z sieci 230 V, 4 obwody. Instalacja elektryczna - zasilana prądem z sieci 230 V, 4 obwody. Oświetlenie na działce: z klasą szczelności IP 65. Reflektorki na szpilce 25 szt. Lampy w kształcie kuli z żarówkami LED o mocy 1 W - 13 szt. Oprawy najazdowe z żarówkami energooszczędnymi o mocy 10 W - 4 szt. Girlandy z żarówkami energooszczędnymi i taśmy LED. Instalacja elektryczna - zasilana prądem z sieci 230 V, 6 obwodów.
Zuza i Jarek - Czytelnicy Budujemy Dom, oświetlenie zewnętrzne założyli w 2018 r.
Oświetlenie na domu: oprawy IP 44, barwa światła - ciepła biel 2700 K. Na ganku 2 kinkiety LED z aluminium i tworzywa sztucznego, źródło światła - fluorescencyjne, zintegrowane z obudową. Przy wjeździe do garażu 2 kinkiety wykonane ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego, z diodą LED o mocy 14 W zintegrowaną z obudową oraz z czujnikami zmierzchu i ruchu, żywotność 6000 h. Nad tarasem plafoniery ze stali i szkła, z energooszczędną świetlówką kompaktową o mocy 14 W. Instalacja elektryczna - zasilana prądem z sieci 230 V, 3 obwody. Oświetlenie na działce: przygotowano kable ziemne YKY zasilane prądem z sieci 230 V, 2 obwody (pod zaplanowane reflektory LED).
Rafał - Członek Klubu Budujących Dom, oświetlenie zewnętrzne założył w 2017 r.
Oświetlenie na domu i wolnostojącym garażu: oprawy IP 65. Na elewacji 3 reflektory LED RGB o mocy 10 W. Na przednim tarasie 1 o mocy 30 W. We wnęce wejściowej i garażowej 2 plafoniery z diodami LED o mocy 8 W. Instalacja elektryczna - 1 obwód, na 230 V. Oświetlenie na działce: oprawy IP 65. Wzdłuż podjazdu do garażu o długości 27 m - 3 reflektory LED o mocy 10 W. Reflektor LED o mocy 30 W, skierowany na lasek brzozowy. Instalacja elektryczna - kable ziemne YKY, zasilanie 230 V, 2 obwody.
Budujemy Dom
5,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Karolina i Piotr - Czytelnicy Budujemy Dom, osprzęt elektroinstalacyjny dobierali w 2016 r.
Osprzęt elektroinstalacyjny: z PVC, w kilku miejscach domu wielomodułowy. Gniazda głębokie i szerokie, białe; wtykowe, antenowe, internetowe, telewizyjne. Łączniki okrągłe, dzwonkowe, kolorze białym; schodowe zrealizowane na bazie osprzętu inteligentnego (Fibaro). W pokoju córki białe i czarne gniazda oraz łączniki, w ramkach w kolorze neonowym pomarańczowym.
Karolina i Marcin - Czytelnicy Budujemy Dom, osprzęt elektroinstalacyjny dobierali w 2019 r.
Osprzęt elektroinstalacyjny: markowe panele do sterowania systemem domu inteligentnego. Ramki ze szkła i łupka kamiennego. Łączniki klawiszowe i gniazda z PVC (z klapkami), w kolorze czarnym, pogrupowane w większe i mniejsze moduły; na klatce schodowej czujniki ruchu do automatycznego oświetlenia; gniazda do sprzętu RTV, antenowe, internetowe, głośnikowe.
Agnieszka i Wojtek - Czytelnicy Budujemy Dom, osprzęt dobierali w 2020 r.
Osprzęt elektroinstalacyjny: z PVC w kolorze białym; gniazda wtykowe i łączniki klawiszowe, pogrupowane w modułowe zestawy. W systemie grzewczym z pompą ciepła i w wentylacji mechanicznej przewodowe regulatory pokojowe. Bezprzewodowe ściemniacze, kamery wewnętrzne i zewnętrzne, czujniki zalania.
Szafka podtynkowa i natynkowa pod automatykę z miejscem na listwę sterującą do rozdzielaczy
Metalowe szafki osłonowe z przegrodą pod automatykę przeznaczone są do osłonięcia rozdzielacza, grupy mieszającej oraz listwy sterującej przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Nowe obudowy metalowe KP-DB - rozszerzenie oferty marki IDEAL TS
Kanlux, w ramach uzupełniania oferty produktowej w marce IDEAL TS, wprowadził do swojej oferty pierwsze obudowy metalowe własnej produkcji KP-DB z szynami DIN do zabudowy aparatury modułowej. Przeznaczone są one dla budownictwa publicznego i biurowego. Oczywiście zakres tych produktów pozwala realizować również instalacje w innych obszarach, chociażby jako rozdzielnice domowe (w rozbudowanych instalacjach). Jednak podstawowym celem wdrożenia, jest możliwość realizacji bardziej zaawansowanych instalacji elektrycznych, które można zbudować w oparciu o obudowy KP-DB oraz aparaturę modułową marki IDEAL TS.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT