Ściany i stropy

Ściany i stropy
Wybór technologii i materiałów ściennych i stropowych to jedna z kluczowych decyzji stojących przed inwestorem. Rozwiązań jest wiele, dlatego warto dokładnie zapoznać się z informacjami na temat różnych wariantów. Ma to bowiem duży wpływ zarówno na koszty całej inwestycji, jak i na czas jej realizacji.
Kasia i Mariusz - Członkowie Klubu Budujących Dom, ściany stawiali w 2013 r.
Dom: parterowy z użytkowym poddaszem; powierzchnia 129 m2. Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe; wysokość ścian - parteru 2,65 m, kolankowej 0,83 m, wieńca 0,24 m. Warstwa nośna z bloczków betonu komórkowego 24 × 25 × 62,5 cm. Warstwa ocieplenia ze styropianu o grubości 15 cm (białego). Wykończenie ścian - od strony zewnętrznej na razie tylko siatka i grunt; od strony wnętrz płyty g-k i farba.
Małgosia i Janusz - Czytelnicy Budujemy Dom, ściany stawiali w 2013 r.
Dom: parterowy z użytkowym poddaszem, powierzchnia 200 m2, wolnostojący garaż 45 m2. Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, o grubości 40 cm. Warstwa konstrukcyjna nośna - ze szlifowanych pustaków ceramicznych o grubości 30 cm. Warstwa ocieplenia - 10 cm wełny mineralnej. Wykończenie ścian - od strony zewnętrznej siatka i grunt (będzie tynk silikonowy); od strony wnętrz tynk cementowo- wapienny.
Radek - Członek Klubu Budujących Dom, ściany stawiał w 2018 r.
Dom: murowany, trzykondygnacyjny (podpiwniczony, z garażem); powierzchnia 240 m2. Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe. Część nośna wzniesiona z bloczków silikatowych o grubości 24 cm. Ocieplenie z 15 cm styropianu. Wykończenie ścian - na zewnątrz tynk silikonowy; wewnątrz tynk gipsowy.
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Bogdan - Członek Klubu Budujących Dom, ściany stawiał w 2013 r.
Dom: pasywny, parterowy z poddaszem i garażem; powierzchnia 142 m2. Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe; wysokość przegród - parteru 2,75 m, kolankowej 1,40 m, wieńca 0,24 m. Część nośna z bloczków betonu komórkowego o grubości 36,5 cm. Ocieplenie z 20 cm styropianu grafitowego. Wykończenie - na zewnątrz tynk silikatowy; wewnątrz tynk gipsowy i farba.
Poznaj ścianę jednowarstwową, która spełnia Wymagania Termiczne WT 2021
Od 1 stycznia 2021 roku zwiększyły się wymagania w zakresie izolacyjności termicznej przegród zewnętrznych nowo budowanych i remontowanych budynków. Oznacza to, że ściany, okna, dach i podłoga na gruncie muszą być jeszcze cieplejsze niż wcześniej. Przedstawiamy innowacyjny materiał budowlany Ytong EnergoUltra+, który nie tylko spełnia z nawiązką nowe normy termiczne, ale i pozwala na szybką budowę ścian jednowarstwowych.
Styropian Austrotherm - zdrowe serce każdego systemu dociepleń
Zastosowanie wysokiej jakości styropianu marki AUSTROTHERM gwarantuje właściwe funkcjonowanie organizmu, jakim jest system ETICS, zapewniając najwyższe oszczędności w budżecie domowym, komfort i bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich.
Stropy gęstożebrowe RECTOR w 2 odsłonach
Stropy gęstożebrowe w wydaniu sprężonych stropów RECTOR dostępne są w 2 wariantach materiałowych. Wypełnieniem przestrzeni międzybelkowych może być pustak betonowy (system RECTOBETON) lub ultralekkie panele drewnopodobne (system RECTOLIGHT). Oba rozwiązania mogą być stosowane równocześnie nad sąsiednimi pomieszczeniami. Stropy posiadają porównywalne parametry konstrukcyjne, natomiast różnią się sposobem wykończenia sufitu. Pustaki betonowe są tynkowane, a pod panelami wykonuje się sufity podwieszane, choć jak pokazuje wiele przykładów można też pozostawić oryginalną formę rezygnując z sufitów podwieszanych.
System budowy H+H
H+H Polska należy do duńskiej Grupy H+H, jednego z wiodących producentów i dostawców bloczków z betonu komórkowego oraz elementów silikatowych w Europie. Na sukces firmy pracuje obecnie około 800 osób oraz 13 zakładów produkcyjnych, w tym 6 zajmujących się produkcją betonu komórkowego w Warszawie, Redzie, Lidzbarku, Gorzkowicach, Puławach oraz Żelisławicach i 7 specjalizujących się w wyrobach silikatowych w Krukach k/Ostrołęki, Piszu, Jedlance, Leżajsku, Ludyni, Kluczach i Przysieczynie.
PAROC SOLID. Izolacja, na której możesz polegać!
Każdy, kto buduje dom, zna wartość materiału, na którym można polegać. A ponieważ komfort akustyczny i koszty ogrzewania budynku zależą bezpośrednio od jakości izolacji, warto postawić na rozwiązanie niezawodne w każdych warunkach. Z myślą o potrzebach inwestorów indywidualnych, firma Paroc Polska wprowadza do oferty nową płytę ogólnobudowlaną: PAROC Solid!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT