Okna, drzwi i rolety

Okna, drzwi i rolety
Wybór okien i drzwi nie jest prosty, bo na rynku jest wiele produktów różniących się parametrami użytkowymi i ceną. Ponieważ w budowanych obecnie domach jest coraz więcej przeszklonych powierzchni, trzeba pamiętać o wyposażeniu stolarki w osłony zewnętrzne. W przeciwnym razie wnętrza mogą się przegrzewać w upalne dni.
Janusz - Czytelnik Budujemy Dom, okna dachowe użytkuje od 2011 r.
Dach: o nachyleniu 35°, pokryty płaską dachówką ceramiczną. Okna dachowe: 13 obrotowych z osią obrotu w ½ skrzydła, wymiary 78 × 160 cm; 2 szyby i argon, nawiewniki o wydajności 16 m3/h; z ramami z klejonego warstwowo drewna sosnowego i jedno z ramami z PVC (w łazience), wyłaz dachowy. Lokalizacja na wszystkich połaciach dachu.
Robert - Członek Klubu Budujących Dom, okna dachowe użytkuje od 2013 r.
Dach: nachylenie 43°, z pofałdowaną dachówką betonową. Okna dachowe: Jedno obrotowo-uchylne, 114 × 140 cm, ramy z klejonego drewna sosnowego, 3 szyby, lokalizacja w sypialni małżeńskiej, na południowo-wschodniej połaci dachu. Jedno obrotowe, 90 × 140 cm, ramy z PVC, 2 szyby i argon, w łazience rodzinnej na północno-zachodniej połaci dachu. Wyłaz dwuszybowy.
Rafał - Czytelnik Budujemy Dom, okna dachowe użytkuje od 2013 r.
Dach: dwuspadowy 40° z dachówką ceramiczną. Okna dachowe: 2 kolankowe, 70 × 70 cm i 70 × 110, ramy z drewna, 2 szyby i argon, lokalizacja w pokoju gościnnym (od frontu i wschodu); 11 obrotowych 70 × 110 cm, ramy z drewna i 2 szyby - nad klatką schodową po obu stronach kalenicy, w studiu 4 zgrupowane oraz jedno w łazience z ramami z PVC.
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Monika i Piotr - Czytelnicy Budujemy Dom, okno dachowe użytkują od 2017 r.
Dach: płaski, pokryty papą. Okno dachowe: na dach płaski, rozwierane, 90 × 100 cm; ramy z drewna sosnowego wykończonego lakierem bezbarwnym, 2 szyby i argon. Sterowane początkowo manualnie, po roku dodano przewodowe elektryczne, obsługa przy pomocy pilota.
Aneta i Marek - Czytelnicy Budujemy Dom, rolety wewnętrzne na oknach dachowych użytkują od 2012 r.
Rolety: wewnętrzne, z prowadnicami. Poszycie z grubej tkaniny zaciemniającej. Sterowanie - manualne.
Ola - Czytelniczka Budujemy Dom, zewnętrzne rolety na oknach fasadowych użytkuje od 2000 r.
Rolety zewnętrzne: podtynkowe. Pancerz z aluminiowych profili szerokości 40 mm, ocieplonych pianką PU. Prowadnice z PVC, szerokości 7 cm. Skrzynka z PVC, wysokości 20 cm. Klapa rewizyjna od strony pomieszczeń. Sterowanie - przy rolecie tarasowej elektryczne, z przyciskiem na ścianie; przy reszcie manualne, przy pomocy zwijaczy uchylnych z taśmą. Lokalizacja - na parterze.
Aneta i Marcin - Czytelnicy Budujemy Dom, markizy i rolety na oknach dachowych użytkują od 2009 r.
Zewnętrzne markizy na oknach dachowych: 10 szt., z siatki, filtracja gorąca 70%, bez bocznych prowadnic, z zaczepami na dolnej ramie okna. Sterowanie - ręczne.
Danka i Janusz - Czytelnicy Budujemy Dom, rolety wewnętrzne użytkują od 2011 r.
Rolety: wewnętrzne, z materiału, zaciemniające i półzaciemniające. Lokalizacja - na oknach pionowych w salonie, sypialni, łazience, garderobie. Sterowanie - ręczne, z mechanizmem łańcuszkowym.
Monika - Czytelniczka Budujemy Dom, podtynkowe rolety użytkuje od 2018 r.
Rolety zewnętrzne: podtynkowe, na wszystkich oknach pionowych. Pancerze - z aluminiowych, laminowanych lameli o grubości 5 mm i wysokości 50 mm, ocieplonych pianką PU. Prowadnice - szerokości 70 mm. Skrzynki - ze stali ocynkowanej wysokości 20 cm, w kształcie kwadratowym. Klapy rewizyjne - na zewnątrz, od dołu skrzynki. Sterowanie - na parterze elektryczne (przewodowe i radiowe), za pośrednictwem łączników na ścianie (pojedyncze, sekcyjne i centralne) oraz pilotem; na poddaszu ręczne, przy pomocy zwijaczy uchylnych z taśmą.
Paulina i Wojtek - Czytelnicy Budujemy Dom, żaluzje fasadowe użytkują od 2019 r.
Żaluzje fasadowe: z aluminium, w prowadnicach. Lamele - szerokości 70 mm, w kształcie litery Z, wykonane ze wzmocnionej taśmy aluminiowej grubości 0,42 mm. Kasety - z aluminium, ocieplone i zakryte tynkiem. Sterowanie - elektryczne (przewodowe i radiowe), łączniki przy każdym oknie, w przyszłości aplikacja sprzężona z instalacją alarmową.
Agnieszka i Wojtek - Członkowie Klubu Budujących Dom, elewacyjne rolety użytkują od 2020 r.
Rolety zewnętrzne: elewacyjne, na wszystkich oknach pionowych. Pancerze - z aluminiowych profili szerokości 40 mm (ocieplonych pianką PU), w kolorze antracyt (po obu stronach, farba proszkowa). Prowadnice - szerokości 70 mm. Skrzynki - wysokości 20 cm, o sześciokątnym przekroju. Klapy rewizyjne - na zewnątrz, od czoła skrzynki. Sterowanie - elektryczne, radiowe; trzy piloty, aplikacja.
Emilia - Czytelniczka Budujemy Dom, markizy użytkuje od 2018 r.
Markizy zewnętrzne: na oknach dachowych i kolankowych, 10 sztuk, z siatki z prześwitem względnym 10%, w kolorze grafitowym. Model bez bocznych prowadnic, z zaczepami na dolnej ramie okna. Sterowanie - ręczne.
Wysokiej jakości rolety screen i żaluzje fasadowe
Firma Fart Produkt to toruński producent bram garażowych, rolet, żaluzji i innych systemów osłonowych. Firma powstała w 1994 roku, a jej produkty są dostępne w całej Polsce oraz poza jej granicami m.in. w Niemczech, Holandii, Francji, Czechach, Estonii. Potwierdzeniem wysokiej jakości produkowanych wyrobów są zdobyte przez nas certyfikaty i nagrody (m.in. Budowlana Marka Roku, Quality International 2020).
Okna i wyłazy z serii RESET - montaż na dachach o kącie nachylenia już od 5 stopni
Okna dachowe standardowo montuje się na dachach połaciowych o kącie nachylenia od 15 do 90 stopni, a na dachach płaskich od 0/2 do 15 stopni. Na rynku brakuje rozwiązań dla dachów skośnych o mniejszym kącie niż 15 stopni. Okpol znalazł rozwiązanie - okna i wyłazy dachowe zintegrowane z kołnierzem EPDM do montażu od 5 stopni!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT