1
Na tej platformie możesz przeczytać wszystkie treści z aktualnego, oraz archiwalnych numerów BudujemyDom

Nowości

Aqua Domus kompaktowy, w pełni automatyczny hydrofor domowy
Z możliwością zdalnego sterowania i monitorowania parametrów pracy poprzez aplikację w smartfonie. Urządzenie to jest wyposażone w pompę wielostopniową zintegrowaną z przetwornicą częstotliwości, która pozwala na utrzymanie stałego ciśnienia w instalacji domowej.
Armatura do instalacji tryskaczowych
NIBCO to amerykańska firma z ponad 115-letnią tradycją o międzynarodowym zasięgu działania. Sprzedaż wyrobów z logo NIBCO jest realizowana do ponad 60 krajów na świecie.
CWM 750 M-F - konwektor stojący o wysokiej mocy grzewczej od STIEBEL ELTRON
Ten konwektor stojący w odpornej metalowej obudowie wyróżnia się łatwością przenoszenia i wszechstronnością zastosowania. Konwektor świetnie się sprawdza, gdy ciepło potrzebne jest szybko na żądanie.
Daikin Emura - ikona współczesnej klimatyzacji
Daikin Emura trzeciej generacji to nietuzinkowe wzornictwo, opływowy kształt, dodatkowe inteligentne funkcje i lepsze wrażenia użytkowników.

Eksperci

Armatura łazienkowa a zużycie wody: ile tak naprawdę możemy zaoszczędzić?
Budując bądź remontując dom zawsze sporo czasu (i pieniędzy!) poświęcamy łazience. Jej dobre zaprojektowanie i wykonanie to często wyzwanie. I w całej tej układance zapominamy o armaturze, traktując ją raczej jako ozdobę czy dodatek. A to błąd. Dzięki dobrze dobranym bateriom, możemy nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale i zadbać o środowisko.
Buduję dom, czy zamontować instalację centralnego odkurzania, skoro planuję używać robota do sprzątania podłóg?
Instalacje odkurzacza centralnego można niewielkim kosztem zamontować tylko na etapie budowy domu, szczególnie jeśli chcemy wykorzystać system Flex-in, który pozwala na chowanie węży giętkich w gniazdach ssawnych odkurzacza. Tak wykonana instalacja będzie pozwalała w przyszłości na bardzo łatwe i sprawne sprzątanie.
Czy istnieje alternatywa dla net-billingu?
Po ogłoszeniu zmian w przepisach dotyczących rozliczania właścicieli domowej fotowoltaiki, część firm działających w branży przygotowała alternatywne propozycje, mające na celu złagodzić ekonomiczne skutki nowelizacji. W Columbus uruchomiliśmy usługę Prąd jak Powietrze 2.0, która pozwoli uzyskać zbliżony czas zwrotu inwestycji w fotowoltaikę, do tego jaki miał miejsce w systemie opustów.
Dobór i montaż klimatyzatora - na co zwrócić uwagę?
Sprawnie działająca instalacja klimatyzacji zależy od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest dobór odpowiedniej wielkości urządzeń, biorąc pod uwagę obliczeniowe zyski ciepła, a jeśli urządzenia mają pełnić funkcję grzewczą - straty ciepła.
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!

Kotły gazowe i olejowe

Bezpiecznie w domowej kotłowni gazowej
O to, by eksploatacja kotłowni była nie tylko wygodna, ale przede wszystkim bezpieczna dla osób mieszkających w domu, należy zadbać już na etapie jej projektowania. W naszym kraju istnieją przepisy wręcz regulujące stosowanie urządzeń do wykrywania i pomiaru gazów. §158 ust. 5 oraz §158 ust. 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, określające w jakich pomieszczeniach należy stosować urządzenia sygnalizacyjno- odcinające dopływ gazu oraz zawór odcinający, będący elementem składowym systemu detekcji gazu.
INIDENS - nowy kocioł kondensacyjny marki De Dietrich
BDR Thermea Group od wielu lat pracuje nad rozwojem i wdrożeniem nowych produktów, które umożliwią niezbędną transformację energetyczną. Są to także urządzenia zasilane paliwem wodorowym. Niderlandzka Remeha, będąca częścią grupy BDR Thermea, jest pierwszą na świecie firmą branży grzewczej, która skonstruowała i certyfikowała kocioł kondensacyjny przystosowany do spalania 100% wodoru.
Komfortowe ogrzewanie domu z kondensacyjnymi kotłami gazowymi SAS
Oferta firmy SAS poszerzyła się o kolejne produkty. Są to gazowe kotły kondensacyjne CONDENS oraz CONDENS PLUS. Odpowiednio dobrane do zapotrzebowania energetycznego kotły gazowe sprawdzą się zarówno w nowych jak i modernizowanych budynkach. Kocioł jednofunkcyjny CONDENS (19, 24, 30, 42 kW) zaprojektowany został dla potrzeb centralnego ogrzewania, można jednak podłączyć do niego zewnętrzny zasobnik c.w.u., co umożliwi przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Kocioł w wersji dwufunkcyjnej CONDENS PLUS (19, 24, 30 kW) zaprojektowano zarówno do centralnego ogrzewania jak i do produkcji c.w.u. przepływowo za pośrednictwem wbudowanego płytowego wymiennika ciepła.
Wciąż chętnie wybierane
Ostatnie zawirowania z cenami gazu raczej nie sprawią że spalające to paliwo kotły będą mniej chętnie wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych. Wciąż bowiem zapewniają stosunkowo niedrogie i w zasadzie bezobsługowe ogrzewanie domu.
Czy w dobie inflacji warto inwestować w droższy, certyfikowany pellet?
Rynek pelletu drzewnego zmienia się dynamicznie, zarówno w zakresie popytu, podaży jak i cen. Minione sezony grzewcze potęgowały popyt, który na skutek przybywających instalacji grzewczych dedykowanych dla pelletu drzewnego, przewyższał podaż produktu na rynku europejskim. Cała Europa zaobserwowała nadwyżkę popytu nad podażą produktu. W ostatnich latach trend ten widoczny jest także w Polsce, gdzie z roku na rok odnotowujemy znaczący przyrost nowych instalacji pelletowych.
Ekologiczne kotły na paliwa stałe/pompy ciepła
Firma TEKLA jest uznanym na rynku techniki grzewczej producentem ekologicznych urządzeń grzewczych. Od początku swojej działalności firma stawia przede wszystkim na wysoką jakość, komfort i bezpieczeństwo oferowanych przez siebie produktów. Aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów wdraża do produkcji coraz to nowsze rozwiązania techniczne i konstrukcyjne. Satysfakcja Klienta jest dla nas sprawą najważniejszą.
Kompaktowe kotły pelletowe z wbudowaną instalacją hydrauliczną i automatycznym czyszczeniem wymiennika: ONE PLUS, DasPell NEXT, FLAT - firmy HEIZTECHNIK
Kotły pelletowe są obecnie najczęściej stosowanymi kotłami spalającymi paliwa stałe. Popularność kotłów wzrasta ze względu na bardzo wysokie ceny węgla i gazu. Głównymi przesłankami montażu piecy pelletowych są: ekologia, prosta obsługa, wygodna eksploatacja, łatwość utrzymania czystości w kotłowni oraz koszt ogrzewania.
Kotły c.o. na pellet oraz pompy ciepła
System centralnego ogrzewania jest niezbędny dla zapewnienia komfortu termicznego osobom przebywającym w budynku. Jego sercem jest kocioł c.o. lub pompa ciepła, która powinna być odpowiednio dobrana pod względem wydajności i zapotrzebowania budynku na ciepło. Urządzenia oferowane przez METAL-FACH Technika Grzewcza są nie tylko ekonomiczne w eksploatacji, ale mają też wiele innych zalet. Dlaczego warto postawić właśnie na te urządzenia?
Elektryczne ogrzewanie domu. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści
Ekologia, klimat, a także wygoda i oszczędność. Wybierając sposób ogrzewania, warto wziąć pod uwagę wszystkie te zależności.
Kotły elektryczne w budownictwie energooszczędnym
Budujemy coraz cieplejsze domy. Inwestorzy, w porównaniu z sytuacją sprzed kilkunastu lat, mają obecnie dostępnych szereg narzędzi do zdobywania wiedzy i wymiany doświadczeń, które znacząco ułatwiają podejmowanie rozsądnych decyzji. Nikt obecnie nie kwestionuje dodatkowych wydatków na grubsze ocieplenie, trzyszybową stolarkę okienną z ciepłym montażem, czy eliminację mostków cieplnych. Nie budzi także zdziwienia coraz większa popularność wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Wybór sposobu ogrzewania to nadal kwestia sporna, gdzie droga do uzyskania konsensusu jest wciąż odległa.
Wygoda użytkowania
Kocioł elektryczny nie wymaga żadnej obsługi, poza przeglądami serwisowymi. Może zasilać zarówno grzejniki jak i podłogówkę, a ponadto bez problemu współpracować z każdym rodzajem kotła lub kominkiem z płaszczem wodnym. Zaś ogrzewanie prądem nie jest wcale tak drogie, jak się powszechnie sądzi.
Dwa warianty do wyboru
Sposób przygotowania ciepłej wody - w zasobniku lub przepływowo - zależy od tego, z jakiego źródła ciepła korzystamy. Na czym polegają oba warianty i jakie są ich zalety i wady?
Dobra współpraca
Zgodnie z polskim prawem, kominek nie może być jedynym źródłem ciepła w domu jednorodzinnym. Najczęściej podstawową rolę w systemie grzewczym pełni kocioł - gazowy, olejowy, węglowy lub elektryczny. Kominek zaś jest jego uzupełnieniem. Jak zapewnić zgodną współpracę obu urządzeń?
Akumulatory ciepła
Zasobniki wody grzewczej mogą pełnić w instalacji c.o. różne funkcje, w zależności od swej pojemności i sposobu włączenia w obieg. Odpowiednio dobrane, zwiększają sprawność całego układu - poprawia się spalanie w kotle oraz dystrybucja ciepła. Co ważne, spada też emisja zanieczyszczeń.
Kilka sposobów na ciepłą wodę? Sprawdź, jaki będzie odpowiedni dla Ciebie
Trudno wyobrazić sobie obecne życie bez dostępu do ciepłej wody. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz oczywiście uwarunkowań technicznych istnieje szereg rozwiązań na ogrzewanie wody. Który sposób ogrzewania wody jest najlepszy?
Sposoby na ciepłą wodę. Przemyślane rozwiązania. Jakość w cenie.
Wybierając podgrzewacz wody mamy do wyboru wiele opcji: możliwych źródeł ciepła, technologii, materiałów. Czy ma korzystać z zewnętrznych źródeł ciepła, czy być samodzielnym urządzeniem? Czy może wykorzystać odnawialne źródła energii? Jak wybrać podgrzewacz, który będzie nam służył przez długie lata?
Czy na serio potrzebujemy ogrzewania kanałowego?
Ogrzewanie kanałowe niezmiennie rodzi pytania: Czy na pewno potrzebuję grzejnika w podłodze tuż przy oknie? Czy rzeczywiście przestrzeń przy oknie wymaga dodatkowego ogrzewania? Czy będzie zimno od okna? Czy nie można pozostawić normalnego ogrzewania w domu? Można. Ale można żałować.
Grzejnik aluminiowy czy stalowy? Oto jest pytanie
I choć pytanie jest trudne, odpowiedź nie jest aż tak skomplikowana. Wystarczy poznać zalety grzejników aluminiowych, aby nie mieć żadnych wątpliwości, co wybrać do instalacji centralnego ogrzewania w naszym domu. Czym zatem charakteryzują się grzejniki płytowe, a czym grzejniki członowe? Jak działają? Jaka jest ich efektywność? Na co zwrócić uwagę przy wyborze danego modelu?
Grzejniki elektryczne
Inteligentne grzejniki NOIROT i CAMPA SMART Wi-Fi, wyposażone w detekcję obecności i otwarcia okna, są w stanie dostosować swój tryb pracy i zużycie energii w zależności od rzeczywistej obecności w pomieszczeniu i aktywności mieszkańców. W przypadku przedłużającej się nieobecności, detektor umożliwia przełączenie w tryb „oszczędzania energii”.
GRZEJNIKI RADECO - funkcjonalność i elegancja
Radeco to marka grzejników łazienkowych i dekoracyjnych produkowanych od blisko 30 lat przez firmę ALPLAST. Grzejniki i suszarki RADECO oprócz funkcji grzewczych stanowią również ozdobę łazienki, a także innych pomieszczeń. Długoletnie doświadczenie producenta sprawia, że wytwarzane grzejniki są dopracowane i wysokiej jakości. Alplast wykonuje grzejniki z rur i profili stalowych oraz miedzianych o różnych przekrojach.
Elektryczne ogrzewanie podłogowe i przeciwoblodzeniowe, promienniki podczerwieni
Elektryczne ogrzewanie płaszczyznowe stosowane jest jako podstawowy lub dodatkowy system ogrzewania w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej oraz na zewnątrz do ochrony przed oblodzeniem schodów, podjazdów (kable grzejne rezystancyjne ECOFLOOR®, maty grzejne ECOFLOOR®), rynien (kable grzejne samoregulujące PROTEKTOR), do ochrony rur przed zamarzaniem (PFP automatyczne przewody grzejne, kable grzejne samoregulujące PROTEKTOR).
Energooszczędne rozwiązania PURMO
Pompy ciepła to urządzenia grzewcze, które coraz częściej stosuje się zarówno w budownictwie nowych obiektów jak również przy renowacjach. Ogrzewanie podłogowe ze względu na fakt, że jest niskotemperaturowe idealnie sprawdza się w połączeniu z pompą ciepła jako źródłem. W przypadku nowobudowanych budynków jesteśmy w stanie zaplanować instalacje grzewczą na wczesnym etapie. Co w przypadku budynków starszych, ogrzewanych grzejnikami, które chcemy poddać modernizacji? Czy jest możliwe wykorzystanie ogrzewania podłogowego?
F-Power - nowa linia zaworów kulowych firmy Ferro
Podczas montowania armatury wodnej, zarówno w instalacjach grzewczych, chłodniczych, jak i w domowych systemach wodociągowych używa się różnego typu zaworów. Jednym z najczęściej wykorzystywanych rodzajów zaworów są zawory kulowe pozwalające szybko i sprawnie odciąć przepływ medium w instalacji. W tego rodzaju zastosowaniach bardzo istotna jest szczelność i trwałość akcesoriów. W ostatnich latach nie mniej ważne stały się ekologiczne walory takich produktów. Wszystkie te cechy mają zawory firmy Ferro z najnowszej linii F-Power. Przyjrzyjmy się bliżej jak nowe zawory wypadają na tle poprzedniej serii tego producenta.
Istotna rola rozdzielaczy w instalacji ogrzewania podłogowego
Nowoczesne instalacje grzewcze po kilkunastu latach od ich wprowadzenia na rynek polski zyskały powszechność stosowania. Nastąpiła wręcz rewolucyjna zmiana w technologii wykonywania instalacji i stosowanych w nich materiałach.
Bez lodu i śniegu
Usuwanie śniegu z podjazdu do garażu wymaga sporego wysiłku i zabiera dużo czasu. Z kolei śnieg zalegający w strefi e okapu dachu jest niebezpieczny, ponieważ pod jego ciężarem mogą się zerwać rynny. Zagrożenie dla ludzi stanowią też zwisające z okapu sople lodu. Dlatego wielu inwestorów decyduje się na zainstalowanie na dachu i posesji systemu przeciwoblodzeniowego.
5 przykazań świadomych oszczędności na ogrzewaniu
Instalacje ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (w skrócie HVAC) odpowiadają za około 20% światowego zużycia energii. Koszt ten jest również odczuwalny w domowym budżecie, dlatego warto zastanowić się co możemy zrobić, by zminimalizować wydatki na ogrzewanie przy zachowaniu optymalnego komfortu w pomieszczeniach.
Montaż zaworu mieszającego - czy wiesz o nim wszystko?
Zawory mieszające ESBE serii VRG są łatwe w montażu. Po dokładnej analizie układu instalacji należy postępować według kilku podstawowych kroków. Prawidłowy montaż i sprawdzenie zaworu zapewniają wydajne funkcjonowanie całego systemu grzewczego.
Ogrzewanie pod kontrolą
Dobry kocioł i grzejniki to jeszcze nie wszystko. Żeby ciepło trafi ało do pomieszczeń w odpowiedniej ilości i dokładnie wtedy, kiedy tego chcemy, potrzebny jest jeszcze regulator temperatury. Jego uzupełnieniem są zaś głowice termostatyczne.
Ciepła woda natychmiast
Jeżeli źródło ciepła lub zasobnik ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) znajduje się dalej niż 3-5 m od kranu, to na dopłynięcie ciepłej wody trzeba czekać od kilku do kilkunastu sekund. Dlatego właśnie wymyślono instalacje z cyrkulacją c.w.u. Cyrkulacja zapewnia pojawienie się ogrzanej wody w punkcie poboru (baterii nad umywalką czy wanną) prawie natychmiast lub najpóźniej 2-3 sekundy po otwarciu zaworu.
Czyste ciepło
Zadaniem pompy ciepła jest zasilanie w ciepło instalacji centralnego ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Urządzenie to bazuje na darmowej energii, zmagazynowanej w gruncie, wodzie lub w powietrzu zewnętrznym.
Dobór pompy ciepła do nowego i modernizowanego domu - na co zwrócić uwagę?
Pompy ciepła to dobre rozwiązanie grzewcze zarówno do nowych, jak i modernizowanych domów, różnica polega tylko na doborze przez projektanta odpowiednich dokumentów, które będą dla niego pomocne w przypadku doboru pompy ciepła. Na co zwrócić uwagę? Które informacje będą kluczowe?
Gruntowy wymiennik ciepła GEOSTRONG
Gruntowy wymiennik ciepła GEOSTRONG znakomicie spisuje się w układach wentylacji mechanicznej z centralą wentylacyjną lub rekuperatorem do domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej, biur, hal sportowych i produkcyjnych, magazynów, restauracji, pubów, ośrodków zdrowia, szkół.
Kiedy pompa ciepła się opłaca?
Zakup pompy ciepła warto rozważyć przede wszystkim wtedy, gdy nie ma dostępu do gazu lub trzeba by budować bardzo długie przyłącze (kilkaset metrów).
Energia ze słońca
Słońce może zapewniać w domu nie tylko naturalne światło. Dzięki kolektorom słonecznym możemy mieć ponadto niemal darmową ciepłą wodę. Instalację solarną można założyć zarówno w nowym, jak i istniejącym już domu.
Falownik i akumulator, czyli współpraca, która się opłaca
Masz instalację fotowoltaiczną, a w przypadku awarii sieci, nie możesz z niej skorzystać? Teraz to już przeszłość, ponieważ z pomocą przychodzi hybrydowy falownik GEN24 Plus z funkcją zasilania rezerwowego.
Instalacje PV
W instalacji fotowoltaicznej energia promieniowania słonecznego przetwarzana jest na prąd elektryczny. Można ją zatem wykorzystać do ogrzewania domu, przygotowywania c.w.u., ale także do zasilania lodówki, telewizora, oświetlenia, ładowania telefonów komórkowych i elektrycznych pojazdów. Nic dziwnego, że panele fotowoltaiczne cieszą się w naszym kraju tak ogromnym zainteresowaniem.
Jak zwiększyć opłacalność fotowoltaiki?
Zmiana prawa dotycząca rozliczeń nadwyżek energii z fotowoltaiki spowodowała, że wiele osób zaczęło zastanawiać się nad opłacalnością przydomowej instalacji słonecznej. Nowy system rozliczeń może wydłużyć okres zwrotu inwestycji w fotowoltaikę o kilka lat. Podpowiadamy co zrobić, aby utrzymać go na dotychczasowym poziomie.
Na co zwrócić uwagę decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej?
Chociaż sam montaż instalacji fotowoltaicznej do 10 kW zajmuje zaledwie jeden do dwóch dni, to jednak cały proces inwestycyjny składa się z kilku rozłożonych w czasie etapów. Zanim będziesz cieszył się niemal darmową elektrownią słoneczną wybierz firmę instalatorską, której doświadczenie i umiejętności są potwierdzone certyfikatami producenta modułów fotowoltaicznych czy falownika.
Niezawodne pompy zatapialne ze stali nierdzewnej EBARA
Zatapialne pompy elektryczne japońskiej firmy EBARA zostały zaprojektowane w celu pompowania i transportu czystej wody, ścieków, oraz wody zawierającej zanieczyszczenia stałe. Różne typy konstrukcji pomp zatapialnych w połączeniu z szeroką gamą dostępnych akcesoriów zapewniają wysoką wydajność i wszechstronność zastosowań.
Pompy i akcesoria z peryferii techniki pompowej OMNIGENA
Od ponad trzydziestu lat rodzinna firma Omnigena z sukcesami działa na rynku branży pompowej, budując sieć klientów spośród których bardzo wielu jest z nią od samego początku działalności. Nie bez znaczenie, w tych kontaktach są uczciwość, solidność, zaufanie oraz bezpieczeństwo, nie zapominając o permanentnym, ale zrównoważonym rozwoju firmy.
Pompy i zestawy pompowe nowej generacji przeznaczone do podnoszenia ciśnienia wody
Firma Belsan działa na europejskim rynku od 1995 r. Swój dynamiczny rozwój zawdzięcza wieloletniemu doświadczeniu kadry technicznej oraz nowatorskim projektom wdrażanym do realizacji przy uwzględnieniu obowiązujących norm i wykorzystując najnowsze technologie, zachowując wysoki standard.
Pompy obiegowe we współpracy z wodnym ogrzewaniem podłogowym
Pompy obiegowe, bez względu na instalację, w której pracują, muszą być niezawodne. Każda przerwa w pracy tego urządzenia oznacza obniżenie komfortu Użytkownika, a w ekstremalnych przypadkach ‒ spore koszty. Dlatego warto wybierać sprawdzone i polecane przez Instalatora rozwiązania. To właśnie on wie najlepiej, które produkty w konkretnych warunkach będą pracować bezawaryjnie i potrafi fachowo je zainstalować.
Bezzapachowa technologia oczyszczania HABA BIO EASY FLOW
Własna oczyszczalnia ścieków oznacza, że dbasz o środowisko i jest to powód do dumy. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie. Inwestując w oczyszczalnię, pragniesz szybkiego zwrotu poniesionych kosztów i chcesz mieć komfort życia.
Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków na różnych warunkach wodno-gruntowych
Coraz więcej Polaków decyduje się na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Nic w tym dziwnego. Taka oczyszczalnia ścieków to nie tylko ekologiczne, ekonomiczne i łatwiejsze rozwiązanie problemów z odprowadzaniem ścieków, ale także inwestycja, która szybko się zwraca i może służyć przez wiele lat. Cechują ją niskie ceny eksploatacyjne oraz bezpieczeństwo i komfort. Na początku jest to droższe rozwiązanie w stosunku do szamba, jeśli chodzi o instalację, natomiast zwrot z inwestycji następuje po około 3 latach. W przypadku szamba występują kolejne wydatki. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje, o których warto pamiętać wybierając system odprowadzania ścieków do swojego gospodarstwa domowego.
Drenaż i wody deszczowe
Wpływ człowieka na naturę i pośrednio związane z tym zmiany klimatyczne odcisnęły mocne piętno na gospodarce wodnej. Choć wysoko rozwinięte technologie pozwalają z wyprzedzeniem i z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć aurę, nagłe i obfite opady deszczu dają się we znaki wielu gospodarstwom domowym. Tam, gdzie pojawiają się problemy, pojawiają się i rozwiązania. Są nimi systemy drenarskie, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort ich użytkownikom w każdych warunkach pogodowych.
Historia spłuczek podtynkowych Geberit
Na świecie znane od prawie 60 lat. Do Polski zawitały dopiero w latach 90., w ślad za wieloma innymi nowinkami i technologiami z Zachodu. Podtynkowe spłuczki do toalet Geberit, bo to o nich mowa, dzisiaj są standardem.
Zdrowa woda
Aby woda nadawała się do picia, jej parametry muszą spełniać określone normy, a także wymagania odbiorców odnośnie smaku, zapachu itp. W przypadku wody z sieci, jej właściwości kontrolują odpowiednie służby. Przy korzystaniu z prywatnej studni, obowiązek zapewnienia zdrowej i czystej wody spada na właścicieli.
Prysznic bez brodzika
Odpływ liniowy to rozwiązanie, które znakomicie sprawdza się w każdej łazience, nadając jej lekkości i elegancji. Korzystanie z takiego natrysku jest wygodne i bezpieczne, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych.
Centrale rekuperacyjne dla wymagających
Wraz z rosnącą świadomością o znaczeniu jakości powietrza którym oddychamy, Polacy coraz częściej szukają sposobu na czyste powietrze w domu. Najwydajniejszą metodą walki z zanieczyszczeniami powietrza jest montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (tzw. rekuperacji). Centrale rekuperacyjne PremAIR o wysokiej wydajności - do 90,3 % odzysku ciepła - to nowoczesna seria rekuperatorów z doskonałymi parametrami technicznymi oraz prostą obsługą.
Fizyczna ochrona cyfrowego świata. Izolacje instalacji w budynkach centrów danych
Od naszych zdjęć w portalach społecznościowych do wielomiliardowych operacji finansowych - wszystko to jest dziś zapisane na serwerach w centrach danych w cyfrowej postaci za pomocą zer i jedynek. I choć urządzenia informatyczne przechowują wirtualne dane, to ich praca odbywa się w dobrze znanej fizycznej rzeczywistości. Dla sprawnego i niezawodnego funkcjonowania potrzebują skutecznych izolacji termicznych, a także ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych w postaci wilgoci czy kurzu.
System wentylacyjny FJORD - alternatywa dla rekuperacji
Zarówno System Fjord jak i systemy wyposażone w rekuperatory są systemami wentylacyjnymi, których zadaniem jest zapewnienie optymalnej, kontrolowanej wymiany powietrza wewnątrz budynku. Oba systemy dostosowują swoją pracę do potrzeb użytkownika, minimalizując zużycie energii, co z kolei przekłada się na odczuwalnie mniejsze koszty.
Szybkie usuwanie grzybów i pleśni jednym kliknięciem
Rekuperator PRANA zastępuje zatęchłe powietrze świeżym powietrzem z zewnątrz, znacznie zmniejszając koncentrację zarodników pleśni oraz pomaga je usunąć. Zacznij od powodów ich pojawienia się!
Klimatyzatory i pompy ciepła Airwell - świetne rozwiązanie do ogrzewania domów i firm
Masz wątpliwości czy pompa ciepła do ogrzewania to dobry wybór? Myślisz, że nie da rady, że w Polsce to się nie sprawdza? Oczywiście, że się sprawdza, i to od dawna. Od wielu lat przekonujemy inwestorów, że klimatyzatory i pompy ciepła AIRWELL, to świetne rozwiązanie do ogrzewania domów i firm. Klimatyzatory to ciepłe powietrze w domu w kilka minut, a pompy ciepła to brak przyłączy, komina czy popiołu.
Klimatyzatory pokojowe Bosch: Climate 3000i, 5000i i 6000i oraz Climate Class 8000i
Jeśli chcesz utrzymać przyjemny chłód w mieszkaniu bądź w domu, urządzenia klimatyzacyjne Bosch są idealne dla Ciebie. Dzięki nim bez wysiłku zapewnisz sobie przyjemne i zdrowe warunki życia w każdej chwili. Odkryj technologię, dzięki której Twój dom stanie się oazą dobrego samopoczucia za naciśnięciem jednego przycisku.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzatora? Wyzwanie: Klimatyzator dla komfortowego klimatu
Dziś trudno sobie wyobrazić odpoczynek, pracę czy inne aktywności we własnym domu czy mieszkaniu, gdy jest zbyt gorąco lub za zimno. Warto więc zawczasu zadbać o komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Zapewniają go klimatyzatory - urządzenia, które dostosowują temperaturę we wnętrzu pomieszczenia do Twoich potrzeb.
Wyższy komfort
Instalacja wentylacyjna jest w domu absolutnie konieczna, klimatyzacyjna już nie. Co nie zmienia faktu, że i tak może być bardzo pożądana i znakomicie podnosić komfort życia. W zasadzie to za sprzęt niekonieczny można uznać nawet lodówkę i pralkę automatyczną. Przecież można bez nich żyć, ale zwykle chcemy je mieć. Właśnie ze względu na wygodę.
Czysty dom bez wysiłku
Sprzątanie odkurzaczem centralnym jest łatwe i efektywne. Urządzenie nie hałasuje, a zanieczyszczone powietrze wydmuchiwane jest poza dom, co docenią nie tylko alergicy. To tylko niektóre z zalet, jakie ma to rozwiązanie.
Jednostki sprzątające Vacuflo - oddaj swój dom w dobre ręce
Planujesz budowę swojego domu lub zastanawiasz się co mogłoby pomóc Ci w codziennych obowiązkach, które często zabierają Ci wolny czas? Chciałbyś więcej czasu poświęcić na swoje hobby, a domowe obowiązki mógłby wykonać ktoś za Ciebie? Nasze produkty oraz rozwiązania mogą Ci w tym pomóc.
Odkurzacz centralny aeroVac - dla zdrowia Twojego i Twojego domu
Odkurzacze centralne aeroVac to sprawdzone urządzenia, użytkowane w Polsce od ponad 20 lat. To odkurzacze gwarantujące niezawodność oraz duży wybór rozwiązań konstrukcyjnych. Pełna gwarancja na wybrane modele wynosi nawet 10 lat.
Odkurzacze centralne - najlepsze rozwiązanie dla alergików
Odkurzanie to dla osób z alergiami prawdziwe utrapienie. Alergeny powodujące uczulenia gromadzą się w naszych domach (niestety nieustannie) w postaci wszędobylskiego kurzu. A przy sprzątaniu wzbijają się w górę, powodując ataki kaszlu, kichania i łzawienia. Dlatego tak istotny w przypadku alergików jest przemyślany wybór odkurzacza. Zdecydowanie najbardziej polecanym rozwiązaniem jest system centralnego odkurzania.
Co świadczy o jakości systemu kominowego?
Poprawnie zbudowany komin powinien zapewniać odpowiedni ciąg. Musi być też odporny na działanie różnych substancji oraz zróżnicowanych temperatur. Należy mieć na uwadze również zastosowane materiały. Właściwie wykonane systemy kominowe zbudowane są w oparciu o prawidłowo dobrane materiały, które przystosowane są do konkretnego obciążenia. Co świadczy o poprawnie wykonanym systemie kominowym oraz na co zwrócić uwagę przy jego wykonywaniu?
Droga dymu
Odpowiedni komin jest niezbędnym uzupełnieniem każdego kotła, kominka lub pieca. Bez niego nawet najlepsze urządzenie nie będzie pracować właściwie. Rynek zdominowały obecnie gotowe kominy systemowe, bo są trwalsze, bezpieczniejsze i i łatwiejsze do zbudowania niż tradycyjne z cegły.
Bez zaburzeń ciągu
Rolą nasad kominowych jest wyeliminowanie zaburzeń ciągu. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie takie zakłócenia występują, a obligatoryjnie w II i III strefi e obciążenia wiatrem.
Ekologiczne kominki HITZE na drewno i gaz
HITZE ze względu na swoje nowatorskie rozwiązania to ostatnio jeden z najszybciej rozwijających się polskich producentów ekologicznych kominków na drewno i gaz. Nieprzerwanie od ponad 20 lat, HITZE zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i ulepszaniem domowych urządzeń grzewczych stanowiących alternatywne źródła ciepła.
Relaksujący widok ognia
Na polskim rynku dominują kominki przystosowane do współpracy z instalacją dystrybucji gorącego powietrza (DGP) lub z tzw. płaszczem wodnym. Popularne przez lata paleniska otwarte - ze względu na niską efektywność grzewczą - stosowane są obecnie sporadycznie i traktowane przede wszystkim jako element wystroju wnętrza.
Pod napięciem
Od dziesiątków lat prąd w domu to standard. Tak się do tego przyzwyczailiśmy, że na działanie instalacji elektrycznej zwracamy uwagę głównie w razie braku prądu lub awarii. Tymczasem to jedna z kluczowych instalacji, o której trzeba pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu.
Złączki sprężynowe - tak się teraz łączy przewody!
Instalacje elektryczne w budynkach mieszkalnych stały się ostatnio znacznie bardziej złożone i rozbudowane niż jeszcze kilkanaście, a nawet kilka lat temu. Korzystamy z większej liczby urządzeń zasilanych energią elektryczną, coraz częściej decydujemy się również na podniesienie komfortu za pomocą mniej lub bardziej zaawansowanych systemów automatyki budynkowej. To wszystko sprawia, że w instalacjach pojawia się coraz więcej przewodów, opraw oświetleniowych, czujników i innych urządzeń.
Stylowe i funkcjonalne
Dawniej w większości domów wystarczał jeden żyrandol zawieszony centralnie do sufi tu każdego pomieszczenia. Obecnie we wnętrzach planuje się po kilka źródeł światła, podkreślając nimi różne funkcje pomieszczeń. Blat roboczy w kuchni, stół w salonie, biurko do pracy, kącik do czytania oraz oglądania fi lmów, lustro w łazience, schody - wszystkie te miejsca dobrze jest właściwie oświetlić, najlepiej wybierając oprawy wyposażone w najbardziej energooszczędne żarówki LED.
Istotny detal - gniazdka i włączniki MINI polskiego producenta
Seria osprzętu elektroinstalacyjnego MINI powstała z miłości do minimalizmu. Kompaktowe wymiary mechanizmów i ramek MINI sprawiają, że finalny produkt zamontowany na ścianie jest dyskretny - nie odwraca uwagi od bardziej znaczących elementów dekoracyjnych we wnętrzu, ale podkreśla jego styl.
Łączniki sterowane dotykiem z serii Sonata Touch
Seria Sonata Touch to zaprojektowana i opracowana przez firmę OSPEL S.A. seria nowoczesnych łączników elektronicznych do sterowania oświetleniem, które wyposażone są w szklany panel dotykowy. Została ona zaprojektowana z myślą o klientach poszukujących łączników sterowanych dotykiem, które jednocześnie swym kształtem nawiązywać będą do reszty wyrobów danej serii produktowej.
Nie tylko do włączania światła
Oferowany obecnie osprzęt elektroinstalacyjny służy nie tylko do włączania i wyłączania światła. Umożliwia też dostęp do domowych systemów, urządzeń elektrycznych i teletechnicznych. Tylko od nas zależy, czy wybierzemy tradycyjny prosty, czy dizajnerski, bądź z nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi rozwiązaniami.
Dom pod ochroną
System alarmowy zaspokaja jedną z najważniejszych potrzeb człowieka - daje poczucie bezpieczeństwa. A ponieważ ceny alarmów są obecnie bardzo przystępne, rozwiązanie to jest obecnie standardem w domach jednorodzinnych.
COMMAX - nowe monitory HD z funkcją WiFi CDV-70QT
COMMAX to jeden z pierwszych producentów systemów domofonowych i wideodomofonowych na świecie. Obecnie w Polsce dostępnych jest kilkadziesiąt modeli produktów domofonowych i wideodomofonowych tej marki cechujących się zróżnicowaną funkcjonalnością oraz wyglądem.
Dom, który myśli
Wykonanie niezbyt rozbudowanej wersji instalacji inteligentnej w średniej wielkości domu to wydatek przynajmniej kilku, kilkunastu tys. zł. To sporo, ale za tę cenę kupujemy większy komfort mieszkania i bezpieczeństwo. Część wydatków się zwróci, bo rozwiązania inteligentne pozwalają oszczędzać na kosztach eksploatacji.
Jakie parametry decydują o bezpieczeństwie zapewnianym przez zamki i wkładki?
Nawet najlepsze drzwi antywłamaniowe nie spełnią odpowiednio swojej funkcji, jeżeli zastosowany w nich zamek będzie łatwy do sforsowania. Łatwo więc dojść do wniosku, że solidna konstrukcja skrzydła i odpowiednio dobrane zamki w połączeniu z wkładkami odpornymi na ingerencję z zewnątrz, gwarantują najwyższy poziom ochrony antywłamaniowej. W ofercie GERDA znajdziemy zarówno zamki wpuszczane, jak i nawierzchniowe, montowane na wewnętrznej stronie skrzydła drzwi, zapewniające poczucie bezpieczeństwa oraz niezrównaną niezawodność, liczoną w setkach tysięcy cykli pracy.
Oszczędzanie energii w stylu smart
Rachunki za energię elektryczną i ogrzewanie to często ogromna część domowych wydatków. A nasze przyzwyczajenia nie pomagają: zostawianie włączonych świateł, gdy wychodzimy z pokoju, zapominanie o wyłączaniu telewizora oraz ogrzewanie pomieszczeń, gdy nie jest to konieczne - to wszystko podnosi koszty. Zmiana nawyków nie zawsze jest łatwa, ale z pomocą przychodzą inteligentne technologie.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT