Lepsza woda
Nowoczesne Instalacje 2024
9-16 minut
Uzdatnianie wody polega nie tylko na usunięciu z niej zanieczyszczeń, czyli substancji potencjalnie szkodliwych. To również poprawienie jej jakości, np. zmiękczenie, poprawienie smaku i zapachu. Dlatego coraz częściej uzdatnia się nawet wodę pochodzącą z wodociągu, a nie z własnej studni.
Trudno wyobrazić sobie współczesny dom bez dostępu do wody pitnej. Ale samo podłączenie domowej instalacji do wodociągu czy wykopanie własnej studni to nie wszystko. Doprowadzona do domu woda musi być jeszcze odpowiedniej jakości.
A z tym bywa różnie, bo woda często bywa zanieczyszczona lub niesmaczna. Podpowiadamy, jakie czynności trzeba wykonać, aby ją uzdatnić – począwszy od analizy kranówki, poprzez dobór odpowiednich filtrów, aż po ich montaż.
PROBLEMY Z WODĄ
Woda może być pobierana z sieci lub czerpana z własnej studni. Dużą zaletą pierwszego rozwiązania jest to, że musi ona spełniać wszelkie normy. Przedsiębiorstwo wodociągowe stale monitoruje jakość kranówki, więc nie musimy się martwić, że zaszkodzi ona naszemu zdrowiu. Nie znaczy to, że taka woda zawsze jest smaczna. Na jej jakość wpływ może mieć sam proces uzdatniania czy stan rurociągu, którym płynie do domu. Dlatego nierzadko jest niesmaczna lub wydziela zapach chloru. Może być też zbyt twarda, przy czym ta cecha wody...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze