Bez lodu i śniegu
Systemy przeciwoblodzeniowe nie dopuszczają do zamarzania wody w rynnach i rurach spustowych, eliminują oblodzenie schodów, zwalniają nas z odśnieżania ścieżek i podjazdów. Działają zapobiegawczo, raczej nie pozwalają wodzie zamarznąć, niż rozpuszczają gruby lód. A wszystko to dla naszej wygody i bezpieczeństwa.
Odśnieżanie podjazdu może być frajdą, o ile zdarza się rzadko i jeśli akurat mamy czas na taką zabawę. Ale przestaje być przyjemnością, kiedy przez godzinę, skoro świt, trzeba rozgarniać zaspy, żeby w ogóle wyjechać do pracy. Ile byśmy wtedy dali za instalację przeciwoblodzeniową, która nie dopuściłaby do powstania zasp! Podobne systemy chronią inwestorów przed poślizgnięciem się na oblodzonych schodach, skutkującym poważnymi obrażeniami, ze złamaniami na czele. Stosowane w rynnach i na dachach uniemożliwiają ich blokowanie przez śnieg i lód, oraz powstawanie sopli, które spadając, mogłyby zrobić krzywdę mieszkańcom.
Takie instalacje lepiej zaplanować odpowiednio wcześnie, jeszcze na etapie budowy domu. Jedynie ogrzewanie rynien można bez trudu założyć w budynku użytkowanym. Montaż podgrzewania podjazdu i schodów na tym etapie rodzi więcej trudności, ale też jest wykonalny.
Do ogrzewania orynnowania i schodów nie potrzeba wiele mocy - domowa instalacja elektryczna sobie poradzi. Og...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze