Baterie łazienkowe - posesjonaci
Niezbędna armatura
W łazience potrzebne są do umywalki, natrysku, wanny, bidetu. Przekazują wodę, więc w trosce o ochronę jej zasobów, powinno się montować modele, których stosowanie sprzyja ograniczaniu jej zużycia. Czy właśnie takie wykorzystali nasi Rozmówcy? Jakimi innymi parametrami kierowali się przy ich wybieraniu?
Niezbędna armatura
Juliusz - Członek Klubu Budujących Dom, baterie założył w 2019 r.
Łazienka przy strefie wspólnej na parterze: powierzchnia 3,77 m2. Woda - czerpana ze studni głębinowej i uzdatniana przy pomocy rozbudowanej stacji, odprowadzana do szamba, podgrzewana przez jednofunkcyjny kondensacyjny kocioł gazowy, gromadzona w zasobniku c.w.u. o pojemności 150 l. Armatura - prysznic typu walk-in z odpływem liniowym, podwieszany sedes, umywalka.
Baterie: podtynkowe, z mosiądzu wykończonego czarną powłoką, kształt minimalistyczny, z jednej linii stylistycznej. Przy umywalce - bezdotykowa, z czujnikiem na podczerwień. Przy sedesie - bidetka. Pod prysznicem - słuchawka prysznicowa i deszczownica, bez termostatu.
Juliusz - Członek Klubu Budujących Dom, baterie założył w 2019 r.
Lidka - Czytelniczka Budujemy Dom, baterie założyła w 2020 r.
Łazienka przy master bedroom na piętrze: powierzchnia 13,50 m2. Woda - czerpana z wodociągu, odprowadzana do hydroponicznej oczyszczalni ścieków, podgrzewana przez gruntową pompę ciepła i gromadzona w zasobniku c.w.u. o pojemności 300 l. Armatura - wolnostojąca wanna, prysznic typu walk-in z odpływem liniowym, podwieszany sedes, bidet, umywalka.
Baterie: z jednej linii stylistycznej (retro), wykończone powłoką chromowaną i elementami z białej porcelany, natynkowe; wyposażone w trwałe głowice oraz perlator. Na umywalce i bidecie - sztorcowe, jednouchwytowe. Pod prysznicem - słuchawka prysznicowa i deszczownica, z termostatem. Przy wannie - stojąca, podłogowa o wysokości 94 cm (wąż ze słuchawką o długości 150 cm).
Lidka - Czytelniczka Budujemy Dom, baterie założyła w 2020 r.
Lidia - Czytelniczka Budujemy Dom, baterie założyła w 2020 r.
Łazienka wspólna przy strefie dziennej: powierzchnia 6,10 m2. Woda - czerpana z wodociągu, odprowadzana do hydroponicznej oczyszczalni ścieków, podgrzewana przez gruntową pompę ciepła i gromadzona w zasobniku c.w.u. o pojemności 300 l. Armatura - umywalka, prysznic walk-in z odpływem liniowym, sedes.
Baterie: z tej samej serii, z wysokogatunkowego mosiądzu, wierzchnia powłoka o nazwie miedź antyczna (w rudobrązowym kolorze), szczotkowana. Na umywalce - sztorcowa, jednouchwytowa, z korkiem klik-klak. Pod natryskiem typu walk-in - termostatyczna, natynkowa, ze słuchawką prysznicową i deszczownicą.
Lidia - Czytelniczka Budujemy Dom, baterie założyła w 2020 r.
W tym numerze
Aktualności
Projekty domów
Reportaż - posesjonaci
Dachy płaskie - posesjonaci
Kominki i kozy - posesjonaci
Baterie łazienkowe - posesjonaci
Dom dla alergika - raport specjalny
Połączenie systemów zabezpieczenia domu
Pompy ciepła - energooszczędność w praktyce
Wełna i styropian - elementarz budowlany
Technologia i opłacalność ogniw PV
Kotły - elementarz instalacyjny
Systemy przeciwoblodzeniowe - ważny detal
Ściany zewnętrzne - budujemy i remontujemy
Stropy - budujemy i remontujemy
Kominy - budujemy i remontujemy
Okna fasadowe, dachowe i ich osłony - budujemy i remontujemy
Bramy garażowe - budujemy i remontujemy
Drzwi wewnętrzne - budujemy i remontujemy
Ogrodzenia, bramy, napędy - budujemy i remontujemy
Grzejniki kanałowe - to jest modne
Tarasy - to jest modne
Ciężkie pokrycia dachowe - nasz wybór
Lekkie pokrycia dachowe - nasz wybór
Porady