Ciepło w łazience

Grzejniki powinny mieć powierzchnię zabezpieczoną przed korozją, odpowiednią wielkość - dobraną do rozmiaru łazienki - oraz właściwą moc. Warto zwrócić uwagę na sposób podłączenia. I na wygląd, ale o tym nie trzeba przypominać. Podstawą jest jednak poprawny montaż, wykonany z należytą starannością. Inaczej nici z właściwej pracy grzejnika.
Chociaż jest to oczywiste, trzeba podkreślić, że do łazienki wybieramy tylko grzejniki przeznaczone do tego typu pomieszczeń. Ma to przede wszystkim związek z wilgocią, bo to ona może być problemem. Nawet w dobrze wentylowanych łazienkach na ogół jest jej więcej niż w pozostałych strefach domu. Dlatego standardowe wersje grzejników nie mogą być montowane w miejscach o podwyższonej wilgotności. Grzejnik łazienkowy musi być lepiej zabezpieczony - np. odpowiednią emalią - lub być wykonany z materiału odpornego na korozję. Inaczej kropelki wody, które osadzają się na urządzeniu, mogą doprowadzić do korozji zewnętrznej.
JAKIE SĄ NAJPOPULARNIEJSZE RODZAJE GRZEJNIKÓW ŁAZIENKOWYCH?
Oferta producentów jest wyjątkowo różnorodna i to po naszej stronie leży decyzja - co chcemy osiągnąć i na czym nam najbardziej zależy. Najpopularniejsze i najczęściej wybierane są modele drabinkowe (określane jako „klasyka w najlepszej odsłonie”), które oprócz tego, że grzeją, zazwyczaj są wykorzystywane jako w...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
