Rubryki stałe

Czy warto wybudować przydomową oczyszczalnię ścieków?
PYTANIE CZYTELNIKA: Planuję budowę domu i zastanawiam się nad sposobem odprowadzania ścieków. Niestety, moja działka nie jest skanalizowana, dlatego muszę pomyśleć o innym rozwiązaniu. Większość sąsiadów ma szambo, ale ostatnio natknąłem się na informację o przydomowych oczyszczalniach ścieków. Czy takie przedsięwzięcie to dobry pomysł?
Man icon Norbert Skupiński
System rur elektroinstalacyjnych INGREMIO HFFR - najwyższe bezpieczeństwo przesyłania mediów
Każdy pożar należy traktować jako potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników budynku, a także możliwą przyczynę utraty mienia i ryzyko wysokich kosztów. Istnieją jednak produkty stosowane przy tworzeniu instalacji, których parametry zapewniają większe bezpieczeństwo dla ludzi i obiektów - np. rury elektroinstalacyjne Ingremio z oznaczeniem HFFR. Poznaj je dzięki poniższemu artykułowi.
Bezpieczeństwo pożarowe na poddaszu
PYTANIE CZYTELNIKA: W jaki sposób zabezpieczyć poddasze przed zagrożeniami pożarowymi?
Man icon Janusz Werner
Oświetlenie zewnętrzne
PYTANIE CZYTELNIKA: Czy kupowanie lamp solarnych do oświetlenia ogrodu to dobry pomysł?
Man icon Janusz Werner
Budujemy Dom
tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Systemy poziomowania płytek
PYTANIE CZYTELNIKA: Kończę budowę domu. Jedną z rzeczy do wykonania jest ułożenie płytek w kuchni, łazienkach, kotłowni. Zastanawiam się, czy nie spróbować tego zrobić samodzielnie. Wprawdzie nie mam doświadczenia tego rodzaju, ale poradziłem sobie z wieloma pracami budowlanymi i instalacyjnymi. Czy zastosowanie któregoś z systemów do poziomowania płytek rzeczywiście istotnie ułatwiłoby mi zadanie? Może w jakimś stopniu zrekompensowałoby brak doświadczenia? Czy takie systemy faktycznie istotnie się różnią?
Man icon Jarosław Antkiewicz
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT