Ochrona budynku i posesji
Przed laty kojarzone z bankami, siedzibami firm czy sklepami, instalacje alarmowe nie są obecnie niczym niezwykłym w budownictwie jednorodzinnym. Nic dziwnego, liczba włamań do domów od lat utrzymuje się na wysokim poziomie, ceny takich zabezpieczeń są zaś już przystępne. Wzmocnionej ochrony przed intruzami wymagają budynki większe, należące do zamożnych osób, zwłaszcza te położone na uboczu.
Instalacja alarmowa pozwala znacząco poprawić bezpieczeństwo domu, a zintegrowanie jej z systemem inteligentnego budynku dodatkowo podnosi komfort mieszkania i zmniejsza koszty eksploatacyjne. O alarmie warto pomyśleć na etapie projektowania domu, chociaż takie zabezpieczenie można zaplanować również w istniejącym budynku. Warunkiem jest dobór odpowiednich urządzeń, co pozwoli uniknąć uciążliwych i czasochłonnych prac modernizacyjnych.
NA POCZĄTEK PROJEKT
Planowanie alarmu powinno się zacząć od sporządzenia projektu instalacji. Zadanie to warto zlecić profesjonalnej firmie, dzięki czemu zyskamy gwarancję skutecznego działania systemu. Specjaliści wezmą pod uwagę kilka czynników, takich jak:
lokalizacja domu - na włamanie bardziej narażone są budynki położone na uboczu, do których łatwiej - niezauważonym - dostać się intruzowi;
kształt i wielkość domu - budynki o skomplikowanym kształcie i większej powierzchni wymagają zainstalowania większej liczby czujników alarmowych niż pros...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze