Schöck Sconnex® - redukcja mostków termicznych w ścianach i słupach
Praktyczna Szkoła Budowania - Stan Surowy 2023
4-5 minut
Ochrona klimatu i zrównoważony rozwój zyskują na znaczeniu także w branży budowlanej, co skutkuje rosnącymi wymaganiami wobec izolacji budynków. Strategia na rzecz neutralności klimatycznej Polski do roku 2050 stawia na zrównoważone budownictwo, a jej centralnym elementem jest ograniczenie strat energii w budynkach. W szczególności uwaga kierowana jest na mostki termiczne, które stanowią ostatnią możliwość znacznej optymalizacji bilansu energetycznego budynku.
Ściany i słupy bez mostków termicznych
Firma Schöck w nowej rodzinie produktów Sconnex® przenosi swoją wiedzę ekspercką w zakresie izolacji termicznej balkonów także na ściany i słupy.
Konsekwentnym, dalszym rozwinięciem skutecznej technologii stosowanej do minimalizacji mostków termicznych są łączniki Schöck Sconnex®, które stanowią kamienie milowe na rzecz budownictwa energooszczędnego i koncepcji zrównoważonych budynków.
Obecnie w obrębie połączeń ścian i słupów mostki termiczne powodują duże straty energii - ponadto często dochodzi tam do powstawania uszkodzeń elementów konstrukcji budynku spowodowanych przez kondensację pary wodnej lub pleśń.
Tylko dzięki powłokom budynku z nieprzerwaną izolacją termiczną, która obejmuje również konsekwentną izolację mostków termicznych u podstawy budynku, można uzyskać niezbędne dodatkowe oszczędności energii. Schöck Sconnex® stanowi spełnienie dotychczas nierozwiązanego wyzwania. Dzięki elementom Sconnex® typu W, typu P i typu M można tera...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze