Ogrodzenia
Ogrodzenie stawia się raz na wiele lat, zatem powinno być wytrzymałe i trwałe, a jego wygląd - ponadczasowy, najlepiej pasujący do architektury domu i danego regionu, albo charakteru okolicy. Spośród bogatego wachlarza tradycyjnych i nowoczesnych materiałów ogrodzeniowych, właściciele działek coraz częściej wybierają te drugie. Zrobiła tak większość naszych Rozmówców.
Gotowe prefabrykowane elementy z betonu, metalu, klinkieru, silikatu i PVC wysforowały się na czoło najpopularniejszych materiałów ogrodzeniowych głównie dlatego, że są praktyczne, trwałe i ładne, łatwe w montażu, odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz mają przystępną cenę. Wymienione zalety pieczętuje wysoka wytrzymałość i fakt, że nowoczesne wyroby nie wymagają konserwacji, ani obsługi. Żyjąc w szybkim i zapracowanym współczesnym świecie, nikt nie chce przecież spędzać wyczekiwanego urlopu na odświeżaniu ogrodzenia!
ZANIM ZACZNIEMY GRODZIĆ DZIAŁKĘ
Sztuka stawiania na granicach posesji płotów, parkanów, murów, lub innego rodzaju przegród, wcale nie jest taka łatwa, jak się z pozoru wydaje. Trzeba bowiem pogodzić różnorodne aspekty – prawne, użytkowe i estetyczne, dlatego barierę na granicy warto zaplanować z architektem. Ideałem byłoby to zrobić na etapie projektowania budynku, po dokładnym sprecyzowaniu, czy do architektury i konkretnej lokalizacji pasuje ogrodzenie...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze