Od parkietu po żywicę
Przy tradycyjnym wystroju wnętrza, na ogół kładzie się parkiet, deski podłogowe, płyty kamienne lub gresowe. Natomiast do wystroju nowoczesnego świetnie pasują panele, polerowany beton, barwione żywice. Które z wykończeń wybrali nasi Rozmówcy i jak je oceniają?
Przy wybieraniu materiałów posadzkowych, powinno się kierować ich trwałością i wytrzymałością. Chodzi o to, żeby wykonane z nich wykończenie szybko nie niszczało, ciągle wyglądało efektownie, było łatwe do wyczyszczenia. Należy uwzględnić, że na ogrzewanie podłogowe przeznacza się tylko takie z nich, które dobrze przewodzą ciepło. Taką właściwość mają np. płyty z kamienia, gresu i ceramiki, poza tym panele winylowe, polerowany beton.
Moment na montaż nie jest jednakowy w odniesieniu do wszystkich wyrobów posadzkowych. Ceramiczne i kamienne można układać po zakończeniu mokrych prac na budowie (wylewek i tynków), natomiast te z drewna i panele - po pomalowaniu ścian.
PRAWIDŁOWY PODKŁAD
Przed rozpoczęciem montażu posadzkowych elementów wykończeniowych, przygotowuje się warstwę bezpośrednio stykającą się z nimi, czyli podkład. Taką bazę trzeba prawidłowo wypoziomować, wyrównać, wysuszyć. Jeżeli planuje się nad nią cienkie materiały posadzkowe, to koniecznie musi być dostatecznie gładka....
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze