Jeden strop, dwa sposoby. Ocieplamy garaż wełną kamienną

Ze względu na dobre parametry termoizolacyjne i akustyczne oraz naturalną odporność na wilgoć i ogień, wełna kamienna to trafiony wybór przy ocieplaniu stropów nad przestrzeniami nieogrzewanymi, takimi jak piwnice czy garaże. Ale jaką metodę montażu wybrać?
Stropy nad pomieszczeniami nieogrzewanymi to ważne konstrukcje. Niedostatecznie lub w ogóle nieocieplone, stanowią jedną z przyczyn wychładzania się pomieszczeń położonych wyżej. Co zrobić, by przez bramę garażową bez problemu wyjeżdżał samochód, ale z domu... nie uciekało cenne ciepło? Dobrym pomysłem jest zastosowanie płyty izolacyjnej z wełny kamiennej PAROC CGS 1tt.
PAROC CGS 1tt. KIEDY LICZĄ SIĘ (KILOWATO)GODZINY
Płyta o zaburzonym układzie włókien wyróżnia wyjątkowo niski współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,033 W/mK, który z jednej strony stoi na straży komfortu domowników, a z drugiej - wyraźnie ogranicza zużycie energii w budynku. Zastosowanie płyty PAROC CGS 1tt o grubości zaledwie 8 cm pozwala na osiągnięcie współczynnika U na poziomie 0,25 W/(m2·K), co spełnia docelowe Warunki Techniczne obowiązujące od 2021 roku.
Dodatkowym atutem płyty jest prostota montażu. - Rozwiązanie mocujemy do stropu łącznikami, choć dopuszcza się również klejenie jej do podłoża - wyjaśnia ...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
