Z nowymi funkcjami
Niemal w każdym ogrodzie, średnio co 10 lat, powinno się przeprowadzić modernizację. Chociażby dlatego, żeby lepiej dopasować go do aktualnych potrzeb użytkowników. W tym prezentowanym, niedawno dodano m.in. rozległą kwaterę warzywną, ogród zimowy, rabatę kwiatów ciętych oraz unowocześniono taras.
Natalia i Jarek, wspólnie z architekt krajobrazu Elżbietą Ciężkowską, założyli ten ogród ponad dziesięć lat temu. Mogli sobie pozwolić na rozmach, bo rozciąga się on na powierzchni 2000 m2. Wokół rozłożystego klonu jesionolistnego zbudowali wtedy, dla synów, drewniany domek na palach. W najbardziej nasłonecznionym miejscu - podest wypoczynkowy z pergolą. Trawnik otoczyli rabatami ozdobnymi. Przed frontem budynku, pod brzozami, założyli część reprezentacyjną. Na przyszłość zaplanowali realizację ogrodu zimowego, kwatery warzywnej, źródełka niedaleko pergoli - w pierwszej fazie tworzenia zielonego otoczenia zabrakło na nią sił, czasu i finansów.
Główny taras jest skierowany na północ. W ubiegłym roku jego posadzka została gruntownie wyremontowana - zniszczone płyty gresu zastąpiono drewnem typu termo (utworzono z niego „dywan” w zewnętrznej jadalni) oraz płytami z betonu (ułożono z nich obrzeże tarasu i schody). Nowością w ogrodzie jest też rozstawiany basen.
...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze