Rubryki stałe

Nadbudowa/rozbudowa domu
Mam możliwość zakupu domu parterowego, który wybudowano 30 lat temu - wtedy był projekt parteru i piętra. Budowa została zamknięta na parterze (płaski dach). Pytanie: jakie formalności, zgody musiałbym zdobyć, aby móc wybudować piętro? Projekt piętra chciałbym zmienić.
Gminna ewidencja zabytków i rejestr zabytków
Mój dom został wpisany do gminnego rejestru zabytków. Czy to jest korzystne?
Ile okien w dachu?
Jestem na etapie planowania dachu i zastanawiam się nad ilością i w ogóle potrzebą montażu okien dachowych. Co sądzą o tym eksperci?
Jak dobrać pompę obiegową do centralnego ogrzewania?
Buduję dom ok. 170 m2. Będzie w nim ogrzewanie podłogowe. Mam wstępną propozycję założenia 2 rozdzielaczy po 10 obiegów każdy. Mój wykonawca poleca dość prosty kocioł gazowy 24 kW. Do tego sprzęgło hydrauliczne, za sprzęgłem pompa c.o. 25/80-100. Twierdzi, że pętli ogrzewania może być zbyt dużo, żeby poradziła sobie z nimi pompa wbudowana w kocioł. Czy sprzęgło i druga pompa faktycznie jest niezbędna przy takiej powierzchni podłogówki? Jeśli tak, to jakie powinna mieć parametry i jak ją zamontować?
Budujemy Dom
tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT