Wentylacja - posesjonaci

Skuteczna wymiana powietrza
Mechaniczny sposób wentylowania jest niezbędny w budynkach energooszczędnych i pasywnych, do których postawienia dąży obecnie większość inwestorów. Zastosowanie instalacji z odzyskiem ciepła zapewnia domownikom tak wiele korzyści że słusznie traktują ją jako wyposażenie standardowe. Liczne zalety tego systemu potwierdzili nasi Rozmówcy.
Man icon Lilianna Jampolska
Marcin - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z rekuperatorem użytkuje od 2019 r.
Dom: parterowy z użytkowym poddaszem; ściany z bali o grubości 25 cm i 12 cm wełny mineralnej; powierzchnia 180 m2, kubatura 450 m3. Ogrzewanie - gazem z sieci. Jesienią 2020 r. do automatycznej wentylacji dodano klimatyzację.
Man icon Lilianna Jampolska
Juliusz - Czytelnik Budujemy Dom, wentylację z rekuperatorem użytkuje od 2019 r.
Dom: murowany, dwukondygnacyjny; powierzchnia 235 m2; kubatura 700 m3. Ogrzewanie - kotłem na gaz propan. Na oknach dachowych markizy zewnętrzne.
Man icon Lilianna Jampolska
Wojtek - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z rekuperatorem użytkuje od 2020 r.
Dom: murowany, dwukondygnacyjny; ściany z bloczków betonu komórkowego o grubości 25 cm i 15 cm styropianu; powierzchnia 140 m2. Instalacja ogrzewania - powietrzna pompa ciepła i 100% podłogówka. Na oknach rolety zewnętrzne.
Man icon Lilianna Jampolska
Budujemy Dom
tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Wentylacja z odzyskiem ciepła VRC-400 W (E) od STIEBEL ELTRON
VRC-W 400 to ekskluzywne urządzenie wentylacyjne zapewniające szczególną atmosferę w mieszkaniu. Dzięki wyjątkowo cichej pracy znakomicie nadaje się do mieszkań, domów jednorodzinnych, a nawet małych zakładów przemysłowych. Wszystkie funkcje można wygodnie obsługiwać za pomocą opcjonalnie dostępnego panelu obsługowego FEB oraz panelu sterującego na urządzeniu, między innymi wybieranie stopnia wentylatora, uaktywnianie programów czasowych, godzinę, zadaną temperatura pomieszczenia, temperaturę powietrza odprowadzanego, wilgotność powietrza odprowadzanego.
Rekuperatory TOP VENT - nowoczesne energooszczędne systemy odzysku ciepła
Jednym z systemów, który obniża zużycie energii i jednocześnie znacząco podnosi komfort życia jest REKUPERACJA. To konieczne wyposażenie nowoczesnych domów energetycznych oraz pasywnych. Zimą ogrzewa wpuszczane powietrze, a latem wychładza je zapewniając świeże powietrze przez cały rok. W ten sposób rekuperatory dbają nie tylko o zdrowie domowników, ale także o ich budżet.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT