Wymiana starego pokrycia na nowe
5/2023
6-9 minut
Wymiana starego pokrycia to nie tylko duży wydatek, ale również spore wyzwanie logistyczne. Ponadto dezorganizuje życie domowników. Z tych powodów remont dobrze jest ograniczyć do niezbędnego minimum. Jeśli wybierzemy blachodachówki, wszystkie prace będą przebiegały szybko, a nowy dach będzie estetyczny i trwały.
Kilkudziesięcioletnie pokrycie dachowe zazwyczaj nie jest w najlepszym stanie. Przeciekające, skorodowane lub zniszczone przed silny wiatr, śnieg czy promieniowanie UV nie spełnia swoich funkcji. Dodatkowo nie prezentuje się najlepiej. Ratunkiem w tej sytuacji jest generalny remont, czyli rozebranie starego pokrycia i ułożenie nowych warstw. Co ważne, przed rozpoczęciem prac remontowych doświadczony konstruktor powinien ocenić więźbę dachową. Może się bowiem zdarzyć, że osłabiona konstrukcja nie będzie w stanie utrzymać ciężaru nowego pokrycia. Jeśli nic nie budzi zastrzeżeń, to wystarczy zdemontować stare pokrycie i ułożyć nowe.
WYMIANA DACHU - NIEZBĘDNE FORMALNOŚCI
Wymiana wyłącznie pokrycia dachowego nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę domu, jednak zamiar przeprowadzenia remontu dachu musimy zgłosić w urzędzie miasta lub starostwie powiatowym, w wydziale architektoniczno-budowlanym. We wniosku należy określić termin rozpoczęcia prac, a także zakres i sposób prowadzenia rob...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze